PTT Kredi

Soru   Bankanızdan Emekli Kredisi nasıl kullanabilirim?
Cevap  

Emekli maaşınızı PTT'den alıyorsanız genel ihtiyaç kredisi için nüfus cüzdanınız ile PTT Merkezlerine gidip Passo Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Soru   Emekli maaşımı PTT’den almıyorsam başvuru yapabilmek için ne yapmam gerekiyor?
Cevap  

Aktifbank Passo Kredi kullanmanız için öncelikle Emekli maaşınızı PTT’ye transfer etmelisiniz. Dilerseniz emekli maaşınızı e-devlet şifreniz ile e-devlet sayfasında bulunan T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunun ekranından kendiniz devir yapabilir ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe vererek taşıtabilirsiniz. İlk emekli maaş ödemenizi PTT'den almanız sonrasında da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Soru   PTT’den yaptığım kredi başvurusu aynı gün sonuçlanır mı?
Cevap  

PTT aracılığı ile Bankamıza yaptığınız kredi başvurularınızda talebiniz anında değerlendirilir, başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda ise PTT gişelerinden onaylanan kredi tutarınızı anında alabilirsiniz.

Soru   İhtiyaç Kredisine başvurmak için hangi belgeler gereklidir?
Cevap  

Nüfus cüzdanınızla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Soru   Kredi faiz oranlarınızı nasıl öğrenebilirim?
Cevap  

Kredi faiz oran bilgileri için lütfen tıklayınız. Daha detaylı bilgi için 0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Soru   Kredi alırken ödemem gereken masraflar nelerdir?
Cevap  

Kredi masraf bilgileri için lütfen tıklayınız. Daha detaylı bilgi için 0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Soru   Kredi taksitlerimi nasıl ödeyeceğim?
Cevap  

PTT’den emekli maaşını alan müşterilerimizin kredi taksitleri maaşlarından otomatik olarak tahsil edilmektedir. Bu sebeple PTT noktalarına gitmenize gerek yoktur.
Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise taksitlerinizi Aktif Bank "İnternet Şubesi"nden ve tüm Bankalardan Aktif Bank hesabınıza, EFT yaparak ödeyebileceğiniz gibi, yaklaşık 4.700 PTT noktasından da ödeyebilirsiniz.

Soru   Taksit ödemelerinde kısmi ödeme yapılabilir mi?
Cevap  

Taksit gününüzde veya gecikmeli taksit ödemeleriniz için kısmi taksit ödemesi yapabilirsiniz. Kredi taksit tarihinizden önce kısmi ödeme yapılamamaktadır.

Soru   PASSO KREDİ üst limiti ne kadardır ve kaç ay taksitlendirme yapabilirim?
Cevap  

PTT'lerden 40.000 TL ve 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Bizim sizi geri aramamız için
tıklayınız.