Kısaca Aktif Bank

Hakkımızda

 

Aktif Bank, Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olarak yeni değerler yaratmakta ve bunları önce bölgesel sonra da dünya değerleri haline dönüştürme yolunda önemli adımlar atmaktadır. Banka, “Yeni Nesil Bankacılık” adını vermiş olduğu iş modeli ile Türkiye’de yepyeni bir bankacılık hikâyesi yazmayı başarmıştır. Diğer yandan ürün ve hizmetlerini şube açmadan binlerce noktadan sunabilme yetkinliğine ulaşmıştır. Banka, %1.42’lik aktif kârlılığı ve %9.62’lik özsermaye kârlılığı ile hem Türk Bankacılık Sektörü’nün hem de global ölçekteki finans kurumlarının üzerinde bir getiri sağlamıştır.

Aktif Bank’ın faaliyetlerinin ana hatlarını perakende bankacılık, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve şehir bankacılığı oluşturmakla beraber para transferlerinden sigortacılığa, kart ürünlerinden kapsamlı kiosk çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamlı ve vizyoner bakış açısı Aktif Bank’ın özünde kendisini bir bankadan çok geniş bir perspektifte konumlandırmasını ve iş modelini bu çerçevede kurgulamasını beraberinde getirmektedir.

Banka, yeniden yapılanmaya başladığı 2006’dan bu yana 93 kat büyümüştür. Aktif Bank bugün konvansiyonel bir şube ağı bulunmadan ürün ve hizmetlerini sunan, yılda 150,000 civarında kredi veren, 700,000 para transferi gerçekleştiren bir kurum haline gelmiştir. Geçtiğimiz yıllarda birçok iş kolunda yeni yatırımlar yapmış ve artık bu yatırımlarının kârlılık katkılarının daha da artacağı döneme gelmiştir.

Aktif Bank’ın yatırım bankacılığı perspektifinin bir yansıması olarak, yatırımcıları için her ihtiyacı kapsayan ve önemli getiri fırsatları geliştiren yatırım ürünleri tasarlamak ve kullanıma sunmak öncelikleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, birçok üründe sektöre öncülük etmiş ve hem konvansiyonel hem de İslami Finansman modelleri bağlamında birçok yeni yatırım aracını yatırımcıları ile buluşturmuştur.

Aktif Bank, sadece rakamsal başarılarıyla değil, üründe, hizmette ve yenilikçilikte ortaya koyduğu performansla da dünya çapında ödeme sistemleri, teknoloji, kalite, inovasyon, yatırım ürünleri, dağıtım kanalı ve iletişim konularında Türkiye’nin en çok uluslararası ödül alan kurumlardan biri olmuştur. Banka’nın şu ana kadar girdiği ve aralarında “Dünyanın en Yenilikçi Bankası” ödülüne layık görüldüğü The Banker, Financial World Innovation, EFMA, Paybefore, VRL Financial, Global Banking ve Finance Review gibi önemli organizasyonların yer aldığı uluslararası saygın yarışmalardan, ülkemizin bankacılık ve finans sektörünün göğsünü kabartan, Türkiye’nin farkını, inovatif anlayışını ortaya koyan toplam 72 ödülü bulunmaktadır.


Bizim sizi geri aramamız için
tıklayınız.