​​​​​

 • Ahmet ÇalıkYönetim Kurulu Başkanı

  Ahmet Çalık, 1958 yılında Malatya'da doğdu. Ticari hayatına 1981 yılında Ortadoğu Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.'yi kurarak başladı. 1930'lu yıllardan bu yana tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir ailenin üyesi olan Çalık, Doğu Anadolu'nun ilk büyük sanayi yatırımını Malatya'da Gap Güneydoğu Tekstil San. ve Tic. A.Ş.'yi kurarak gerçekleştirdi. Aynı dönemde, uluslararası faaliyet ve yatırım hedefleri doğrultusunda, bağımsızlığını henüz kazanmış bir Orta Asya ülkesi olan Türkmenistan’da ilk yurt dışı yatırımlarına başladı. 1992 yılından itibaren Türkiye'de edinmiş olduğu ticari deneyimlerini yurt dışına taşıyarak, Çalık Grubu'nun faaliyet gösterdiği coğrafyalarda enerji, telekom, finans, inşaat, tekstil ve madencilik alanlarında önemli yatırımlara imza atan Ahmet Çalık, 1997 yılında tüm Grup şirketlerini tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla Çalık Holding'i kurdu. Arnavutluk ve Kosova’daki en büyük Türk yatırımcılardan biri konumunda olan Çalık, 1997 yılında Türkmenistan Devlet Nişanı ve Türkmenistan Mahdum Guli Ödülü’ne, 1999 yılında T.C. Devlet Üstün Hizmet Madalyası ve Türkmenistan Gayrat Madalyası’na, 2001 yılında Türkmenistan Altın Asır Nişanı’na, Haziran 2002'de T.C. Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Madalyası’na, 2006 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne ve 2010 yılında "Turkey in Europe - Franco Nobili'' Ödülü’ne layık görülmüştür. 2012 yılında Kazakistan Cumhuriyeti tarafından Bursa Fahri Konsolosluğu, 2014 yılında ise Japon Matsumoto Diş Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilen Ahmet Çalık, halen Orta Asya’dan Ortadoğu’ya, Balkanlar’dan Kuzey Afrika’ya kadar 17 ülkede faaliyet gösteren ve yaklaşık 24.000 kişiye istihdam sağlayan Çalık Holding Şirketleri’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • Mehmet UstaYönetim Kurulu Başkan Vekili

  1950 doğumlu olan Mehmet Usta, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat ve Maliye Bölümü 1975 yılı mezunudur ve 35 yılı aşkın Bankacılık deneyimine sahiptir. 1979-1987 yılları arasında Anadolu Bankası’nda müfettişlik ve yöneticilik görevlerinde; 1988-1994 yılları arasında Emlak Bankası’nda yurt içinde ve yurt dışında üst düzey görevlerde bulunmuştur. 1994’ten Mart 2007’ye kadar Banque du Bosphore - Paris’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve Nisan 2008’de Aktif Bank’a Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak katılmıştır. Temmuz 2009’dan bu yana Arnavutluk ve Kosova’da faaliyetleri bulunan Çalık Holding kuruluşu Banka Kombetare Tregtare’de ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Mayıs 2012’den beri Brüksel merkezli WSBI-World Savings and Retail Banking Institute (Dünya Tasarruf ve Parekende Bankacılık Enstitüsü)’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Mart 2015’ten itibaren Aktif Bank bağlı ortaklıkları UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş. ile Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • Mehmet Ertuğrul GürlerYönetim Kurulu Üyesi

  1958 doğumlu olan Mehmet Ertuğrul Gürler, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 39 yıllık çalışma deneyimine sahip olan Gürler, 1987 yılından 1994 yılına kadar Dow Türkiye A.Ş.’de çeşitli kademelerde çalışarak Mali İşler Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 1994-1998 yılları arasında Total Oil Türkiye A.Ş. Genel Müdür Vekili ve Genel Sekreterlik görevini üstlenen Gürler, 1998 yılında Genel Müdür olarak Çalık Holding A.Ş. bünyesine katılmıştır. Halen Çalık Holding ve Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Gürler, Banka Kombetare Tregtare’de (BKT) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

 • Veysel ŞahinYönetim Kurulu Üyesi

  1959 doğumlu olan Veysel Şahin, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olup, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Bankacılık kariyerine 1985 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Şahin; Anadolu Bankası, Emlak Bankası, Ziraat Bankası’nda birim ve şube müdürlükleri, Yurt dışı temsilcilikleri, Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, Axa Sigorta’da denetleme kurulu üyesi olarak, TKİ Bank Kazakistan’da yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2009 yılından itibaren Aktif Bank Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • Ahmet Celalettin YıldırımYönetim Kurulu Üyesi

  Ahmet Yıldırım, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Management Trainee olarak göreve başladığı Yapı Kredi Bankası’nda çeşitli pozisyonlarda yer aldıktan sonra 1999 yılında aynı bankanın Hazine Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Ahmet Yıldırım daha sonra Yapı Kredi Bankası Almanya’da CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2006 yılının Haziran ayında İstanbul’a dönerek, Yapı Kredi Yatırım’da CEO ve gruba ait diğer şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği pozisyonlarında yönetici olarak görev yapan Sayın Yıldırım, Alternatif Yatırım A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri ile profesyonel hayatına devam etmiştir. Ahmet Yıldırım, 2014 yılı itibariyle Çalık Holding Finansal İlişkiler ve Stratejik Planlama’dan sorumlu Grup Başkanı ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 Nisan ayı itibariyle Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

 • Dr. Serdar SümerGenel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

  1973 doğumlu olan Serdar Sümer, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup Virginia-ABD The College of William and Mary’de yüksek lisans yapmış ve 2011 Nisan ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık alanında doktorasını tamamlamıştır. Financial Risk Manager (FRM) ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Sümer, 1996 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak kariyerine başlamış, 2008 – 2014 yılları arasında Aktif Bank bünyesinde Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcılığı, 2014 yılında ise ortağı olduğu Tera Menkul Değerler firmasında Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 21 yıllık sektör deneyimi bulunan Sümer, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine tekrar katılmış ve Mayıs ayı itibariyle Banka’nın Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

 • Ahmet Erdal GüncanKurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  1969 doğumlu olan Ahmet Erdal Güncan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur ve aynı üniversitede “İnşaat İşletmeciliği” alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 20 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Güncan, 2008 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Ayşegül AdacaPerakende Bankacılık Krediler Genel Müdür Yardımcısı

  1974 doğumlu olan Ayşegül Adaca, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Stanford University'de yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 19 yıllık deneyimi bulunan Adaca, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Dr. Gökhan ÖzdinçBilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

  1975 doğumlu olan Gökhan Özdinç, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde MBA ve yine İşletme Bölümü’nde doktora derecelerini tamamlamıştır. 18 yılı aşkın bankacılık alanında deneyimi bulunan Özdinç, mevcut görevinin yanısıra, Boğaziçi Üniversitesi’nde MIS ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinde yarı zamanlı olarak öğretim üyeliği görevini yürütmektedir. 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Gürol GüngörPerakende Bankacılık Satış ve İştirakler Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı

  1976 doğumlu olan Gürol Güngör, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 19 yıllık deneyime sahip olan Güngör, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Kemaleddin KoyuncuMevzuat Geliştirme ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

  1970 doğumlu olan Kemaleddin Koyuncu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans, University of llinois at Urbana-Champaign’de MBA derecesini tamamlamıştır. 25 yıllık deneyime sahip olan Koyuncu, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Murat BarlasFinans Genel Müdür Yardımcısı

  1968 doğumlu olan Murat Barlas, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. 21 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Barlas, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Ömer ÜnverenHazine Genel Müdür Yardımcısı

  1976 doğumlu olan Ömer Ünveren, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 16 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Ünveren, 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Hakan Özatİç Sistemler Grup Başkanı

  1980 doğumlu olan Hakan Özat, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 13 yıllık deneyimi bulunan Özat, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Muzaffer Suat UtkuFinansal Kurumlar Grup Başkanı

  1974 doğumlu olan Muzaffer Suat Utku, U.S. International University San Diego İşletme Bölümü mezunudur. London University College’da işletme alanında MBA yapmış olan Utku, 18 yıllık bankacılık deneyimine sahiptir. 2007 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Selcan Kaytancıİnsan Kaynakları Grup Başkanı

  1974 doğumlu olan Selcan Kaytancı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Bahçeşhir Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 18 yıllık deneyime sahip olan Kaytancı, 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Filiz Erendaç Baş Hukuk Müşaviri

  1976 doğumlu olan Filiz Erendaç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans, Ankara Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 18 yıllık deneyime sahip olan Erendaç, 2016 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

​​​