Bireysel

  • EKent
​​Akıllı kentler, mutlu insanlar​

2002 yılında akıllı şehir teknolojileri üretmek üzere kurulan EKent, 2008 yılında Türkiye’nin en büyük yatırım bankası olan Aktif Bank bünyesine katılmıştır. 

‘Akıllı şehirler, mutlu insanlar’ sloganı  ile 2002 yılında akıllı şehir teknolojileri üretmek için kurulan EKent şuana kadar  6’sı Büyükşehir olmak üzere 12 ilimizde   hizmet vermiş, Türkiye’nin alanında lider sistem entegratörü ve işletmen firmasıdır. 

EKent Akıllı Ulaşım Çözümleri altyapısı yılda 763 milyon işlem, 1.8 milyon akıllı ulaşım kart satışı toplamda 8.8 milyon kart yönetimi ve yılda  33 milyon manyetik biletleme ile Türkiye’nin en yaygın ve yüksek hacimli Elektronik Ücret Toplama sisteminin işletimini yapmaktadır. 

Bunun yanı sıra EKent dünyada ilk kez mobil telefonlarda beacon aracılığıyla ödeme yapılmasına ve ulaşım hizmetlerinin gerçekleşmesine olanak sağlamıştır. 

2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan ihale neticesinde E-Bilet Sistem Entegratörü olarak görevlendirilmiş olup, 25 farklı şehirde bulunan 46 stadyumda altyapı dönüşümü, geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, tek merkezden entegre biletleme ve stadyum gişe hizmetleri altyapılarını içeren tek seferde dünyanın en büyük stadyum dönüşüm projesini hayata geçirmiştir. Bu projelerle gerçekleştirdiği büyümesini sürdürerek çok yakın gelecekte ArGe çalışmaları, ürün ve hizmetleriyle yenilikçi sistem entegrasyon projelerinde yer alacaktır.