Hakkımızda

  • İlişkili Kuruluşlar
EKENT TEKNOLOJİ VE ÖDEME SİSTEMLERİ  SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 
​​

2002 yılında akıllı şehir teknolojileri üretmek üzere kurulan EKent, 2008 yılında Türkiye'nin en büyük yatırım bankası olan Aktif Bank bünyesine katılmıştır. 

 'Akıllı şehirler, mutlu insanlar' sloganı  ile 2002 yılında akıllı şehir teknolojileri üretmek için kurulan EKent şuana kadar  6'i Büyükşehir olmak üzere 12 ilimizde   hizmet vermiş, Türkiye'nin alanında lider sistem entegratörü ve işletmen firmasıdır.

EKent Akıllı Ulaşım Çözümleri altyapısı yılda 763 milyon işlem, 1.8 milyon akıllı ulaşım kart satışı toplamda 8.8 milyon kart yönetimi ve yılda  33 milyon manyetik biletleme ile Türkiye'nin en yaygın ve yüksek hacimli Elektronik Ücret Toplama sisteminin işletimini yapmaktadır.

Ekent dünyada ilkkez mobil telefonlarda beacon aracılığıyla Ödeme yapılmasına ve ulaşım hizmetlerinni gerçekleşmesine olanak sağlamıştır.

2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan ihale neticesinde E-Bilet Sistem Entegratörü olarak görevlendirilmiş olup, 25 farklı şehirde bulunan 46 stadyumda altyapı dönüşümü, geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, tek merkezden entegre biletleme ve stadyum gişe hizmetleri altyapılarını içeren tek seferde dünyanın en büyük stadyum dönüşüm projesini hayata geçirmiştir. Bu projelerle gerçekleştirdiği büyümesini sürdürerek çok yakın gelecekte ArGe çalışmaları, ürün ve hizmetleriyle yenilikçi sistem entegrasyon projelerinde yer alacaktır. ​


N KOLAY ÖDEME KURULUŞU A.Ş. 

N Kolay Ödeme Kuruluşu  ayda 7 milyon adet işlem ile Türkiye’nin açık ara en büyük ödeme kuruluşudur. 500 N Kolay İşlem Merkezi ve 4.250 N Kolay kiosk ile tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Fatura tahsilatları, yurt içi ve yurt dışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme hizmetine aracılık etmekte olan N Kolay Ödeme Kuruluşu, müşterilerine yürüme mesafesinde, kendi mahallesinde, sıra beklemeksizin, konforlu, güvenilir ve güler yüzlü hizmet vermektedir.

Bugün, Türkiye’de  milyonlarca insan ödeme kanalı olarak N Kolay Ödeme Kuruluşunu tercih etmektedir. N Kolay Ödeme Kuruluşu müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı hizmet sistemiyle, haftanın 6 günü uzun çalışma süreleriyle müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Aktif Bank, N Kolay Kiosk projesi ile AB finans ve bankacılık sektörünün en önemli kurumlarından biri olan Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödülü kazanmıştır.​

UPT ​ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş.

UPT, Türkiye’nin ilk ve tek yerli, global para transferi ve ödeme platformu olup yurt içi ve yurt dışında birden fazla para cinsinden hesaba, kredi kartına para gönderip alabilirsiniz. 2010 yılında UPT - Ucuz Para Transferi markası ile Türkiye'de başladığı yolculuğuna 2012 yılından beri UPT – Uluslararası Para Transferi markası ile devam ediyor.

222 ülkede 400 bin noktada hizmet veren Yeni Nesil Para transfer sistemi olan UPT ile yurt içine isme, hesaba ve karta, yurt dışına hesaba ve anlaşmalı UPT Hizmet Noktalarına alıcının ismine anlık olarak TL, USD ve EUR döviz cinsi olarak para gönderilip alınabilmektedir. 

UPT para transfer sisteminde banka hesabına veya kredi kartına gerek yoktur. Müşteriler için sadece geçerli kimlik belgesi ve işlemin referans numarası gereklidir. Yapılan para transferi otomatik olarak banka hesabına veya kredi kartına geçmektedir. Bugün dünyadaki milyonlarca insan para transferi için UPT’yi tercih etmektedir. UPT’nin diğer para transfer sistemlerinden farkı müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı bir hizmet sistemi üzerine kurulmuş farklı bir teknik altyapısının olmasıdır.


SİGORTAYERİ SİGORTA VE REASÜRAN​S BROKERLİĞİ A.Ş

Sigortayeri.com, müşterilerinin ihtiyacına uygun sigorta ürünlerini dakikalar içerisinde, en uygun fiyatlarla bulmasını sağlayan bir online sigorta karşılaştırma sitesidir. Uzun ve karmaşık sigortacılık işlemlerini basite indirgeyerek, kullanıcılarının sektörün önde gelen sigorta şirketlerinden kolayca teklif almasını,  karşılaştırma yapmasını ve en uygun sigorta ürününe ulaşmasını sağlar. 

Teknolojik alt yapısı ve 360 derece iletişim kanalları ve katma değerli hizmet anlayışıyla Sigortayeri.com, kullanıcılarının dilediği an yanında olabilmek ve sigorta denince akla ilk gelen şirket olmak için Sigortayeri Garanti Eder’i oluşturmuştur. 

Sigortayeri Garanti Eder, Sigortayeri kullanıcılarının ihtiyaçlarına birçok alanda cevap vermektedir.

En İyi Fiyat Garantisi: Piyasa şartlarına göre en iyi fiyatlı sigorta ürünü sunar.

5 Günde Hasar Ödeme Garantisi: Hasar sonrası işlemlerinizi sizin için takip eder ve 5 iş gününde ödemenizin yapılmasını sağlar.

Size Özel Müşteri Temsilcisi: Sigortayeri Müşteri Hizmetleri’yle yapılacak ilk görüşme sonrasında kişiye özel bir müşteri temsilcisi atanır ve yapılan her aramada aynı müşteri temsilcisi görüşülmesi sağlanır.  

Vade Hatırlatıcım: Sigorta yenileme vadeniz yakınlaştığında sizin için en uygun teklifleri bulur.

Her Yerde Yanınızda: Whatsapp, online chat, Skype, 3950 Yardım gibi teknolojik iletişim kanallarıyla Sigortayeri müşterilerinin ihtiyacı olan her an yanındadır. 

SigortayerineSOR: Sigortacılıkla ilgili her türlü sorunun sorulabileceği, Sigortayeri’nin bilgi bankası olarak konumlanan iletişim kanalıdır.


PAVO TEKNİK SERVİS ELEKTRİK ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş.

PAVO Teknik Servis Elektrik Elektronik San. Tic. A.Ş. yazarkasa sistemleri sektöründeki köklü tecrübesiyle yerli ve yabancı müşterilerine başta mali onaylı yazarkasa (ÖKC-Ödeme Kaydedici Cihaz) olmak üzere ödeme sistemleri alanında çözümler sunmaktadır. 

2013 yılından bu yana bir Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren PAVO, tüm faaliyetlerini İstanbul’dan koordine etmektedir. PAVO, güçlü Ar-Ge alt yapısı, çözüm odaklı satış-pazarlama stratejileri, nitelikli üretim ve operasyon hizmetleriyle müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

PAVO, dünyanın lider ödeme sistemleri sağlayıcısı Ingenico ile yapmış olduğu işbirliği ile en hafif, en kolay ve en hızlı Yazarkasa POS cihazı olan EFT POS özellikli Ingenico iWE 280 ürününü tasarlamış, üretim lisans izinlerini alarak, 2014 yılında yeni nesil yazarkasa POS pazarında saygın bir konuma ulaşmıştır. 

PAVO, EFT POS özellikli Ingenico iWE 280 model mobil yazarkasasının yanı sıra, Kasım 2015 itibarı ile satışına başladığı ve 2016 yılı içinde kullanımı zorunlu hale gelecek masaüstü yazarkasa POS ürünü EFT POS özellikli Ingenico iDE 280 ile de perakende kanallarda farklı sektörlere ve firmalara özel katma değerli çözümler geliştirmektedir. 

Yazarkasa POS cihazları üzerinde banka, yemek kartı ve ERP yazılımları ile entegrasyon sağlayan GMP3 altyapısı uygulamaları sayesinde Ingenico yazarkasaları bir çok sektörde kaliteli,  güvenilir ve uçtan uca çözüm üreten kasalar olarak kabul görmüştür.


MÜKAFAT PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.

Aktif Bank ve İslam Kalkınma Bankası iştiraki Islamic Corporation for the Development of the Private Sector  (ICD) ortaklığıyla 24 Haziran 2016 tarihinde faizsiz finansman yöntemleri çerçevesinde faaliyet göstermek üzere kuruldu. 19 Aralık 2016 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan faaliyet izni alan Şirket, yabancı yatırımcıların Türkiye’ye giriş kapılarından biri olarak Girişim Sermayesi Fonları ve Gayrimenkul Fonları gibi alternatif yatırım ürünleri ile sektörde farklı bir yer edinmeyi amaçlamaktadır. Mükafat Portföy ayrıca, Menkul Kıymet Yatırım Fonlarının kuruluş ve yönetimi ile Emeklilik Fonlarının yönetimini gerçekleştirecektir. Şirketin bir diğer hedefi de, bu ürünlerin yanında sunacağı Özel Portföy Yönetimi hizmeti ile, yatırımcı portföylerini onların risk ve vade anlayışına uygun olarak geliştireceği portföy modelleri ile yöneterek verim elde etmektir.

Şirket, ortaklarının, çalışanlarının ve müşterilerinin haklarını her koşulda, menfaat gözetmeden korumak, uzman bir yaklaşımla, kaliteden ödün vermeden topluma ve çevresine kattığı değeri sürekli artırmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. 


ECHO BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş.
 ​​
Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank’ın bir iştiraki olarak kurulan Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş., Ağustos 2016 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

EchoPOS markası ile perakende sektörü için “Yeni Nesil Çözüm Ortağı” olmayı hedefleyen firmamız işletmelerin ön ve arka ofisleri için uçtan uca ödeme sistemleri ve entegrasyon çözümleri sunmaktadır.

EchoPOS organize perakende zincirlerine; Yeni nesil yazarkasalar ile entegre Windows tabanlı otomasyon sistemleri sunmaktadır. KOBİ’lere yönelik; stok, satış, sipariş, kampanya, ciro ve karlılık takibi de sağlayan “Android Tabanlı” çözümleriyle müşterileri için farklı alternatifler yaratmayı amaçlamaktadır.

EchoPOS müşterilerine, Aktif Bank’ın grup şirketi olmasının verdiği güçle farklı finansal modeller de sunmaktadır. 

Türkiye’de ilk defa tüm yazılım ve donanım birimlerinin kiralama modeli ile sunulduğu bu çözüm, gerçek zamanlı ve çift yönlü haberleşme protokolleri ile 3. parti uygulamalarla rahatlıkla haberleşir, basit ve ölçeklenebilir mimarisi ile proje gereksinimleri için kolayca özelleştirilebilir, mobil ve web uygulamaları ile her yerden yönetilebilir. İşletmeler, EchoPOS ile ilk yatırım maliyeti olmaksızın yeni nesil yazar kasa ihtiyaçlarını tek bir yerden karşılayabilirler.

HALİÇ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş.

2004 yılında faaliyete geçen Haliç Leasing, 2016’nın son çeyreğinde Aktif Bank çatısı altında, ICD ve Ijara Management Company ortaklığıyla, faaliyetlerinin yeniden hız kazandırmayı ve büyüme göstermeyi hedeflemektedir. Türkiye’de müşterilerine İslami kurallara  uygun ürünler sunan tek​ finansal kiralama şirketi olma özelliğini taşıyan Haliç Leasing, başta KOBİ’ler olmak üzere Türkiye’de faaliyet gösteren müşterilerine ihtiyaca özel büyüme paketleri ve teknolojik makina ve teçhizat yatırımlarına destek olmak üzere finansman seçenekleri geliştirmektedir. Bu sayede özellikle yerel bankaların sahibi olduğu büyük leasing şirketlerinin faaliyet gösterdiği piyasada, bu alanda var olan boşlukların doldurulmasını amaçlamaktadır. Haliç Leasing, Aktif Bank’ın sermaye piyasalarındaki bilgi birikimi ile Körfez ve Asya ülkelerinden uzun vadeli kaynakları SUKUK ihraçları aracılığıyla Türkiye’ye getirmeyi hedeflemektedir.​

​​​​​​