Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Aksi açık bir şekilde belirtilmedikçe, işbu Şart ve Koşullarda terimler, aşağıdaki şekilde tanımlanır: Program: Facebook, ve/veya ileride uygulamaya konulabilecek diğer sosyal platformların ("Sosyal Platform") kullanıcısı durumundaki Müşteriler'in Aktif Bank A.Ş.'nin ("Banka") bu Sosyal Platformlar ile entegre bilgilerle kullanıcıya özel tekliflerin sunulabilmesi ve/veya yararlanılabilmesi için kurulmuş yapıdır. İşbu Şart ve Koşullar: Banka'nın Sosyal Platformlardaki Program'ına dahil Müşteri/ Müşteriler arasındaki akdi ilişkileri düzenleyen ve tüm Müşteriler için geçerli olan şart ve koşullardır.

Banka, Kullanıcılara bildirimde bulunarak, bu Program Şart ve Koşullarını güncellemek suretiyle bu Kullanım Koşullarını belli zamanlarda değiştirebilir. Bu değişiklikler Kullanıcı'yı bağlayıcıdır. Dolayısıyla, Kullanıcıların Program Şart ve Koşullarını gözden geçirmek için düzenli olarak Program kanallarını ziyaret etmelerini ve kullanım koşullarını okumaları önerilir.

 Kullanıcı; Banka tarafından belirlenmiş koşulları tam olarak karşılayan ve Sosyal Platform eşleştirmesiyle Program'da yer almayı seçmiş Müşteri'dir. ​

Sosyal Platform Programına Üyelik sırasında Müşteri, işbu Şart ve Koşulları onayladığını ve bunlara bağlı kalacağını açıkça kabul ve beyan eder.

 UYGUNLUK VE KAYIT

1. Uygunluk

Programa katılmak ve Program dahilinde Banka'ca sunulan Tekliflerden faydalanmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

2. Kayıt

Programa, Facebook üzerinden katılmak için Facebook'ta (www.facebook.com üzerinde) aktif bir hesabınız olmalıdır. Aşağıdaki adımlar için Facebook hesabınıza erişebiliyor olmanız gerekmektedir.

a)Facebook hesabı; Size özel tekliflerin hazırlanabilmesi için Aktif Bank sayfasında yer alan "Facebook ile bağlan" butonu ve sonrasındaki formu doldurarak sosyal medya hesabınızdaki bilgilerinizden bir kayıt oluşturulur.

Bunun için öncelikle;

(1) bir Facebook hesabınız olmalı ve bu hesabınızdan Facebook'a giriş yapmış olmalısınız. (NOT: Eğer Facebook  girişi yapmadıysanız,

sistem sizi otomatik olarak Facebook'a yönlendirecektir. Giriş yaptıktan sonra tekrar Aktif Bank sayfasındaki forma yönlendirileceksiniz.)

(2) kayıt formunu doldurduktan sonra programa katılırken beyan ettiğiniz cep telefonu numaranıza gelen doğrulama SMS'indeki kodu ilgili alana girerek sosyal medya hesabınızı aktif etmiş olursunuz.

(3) Kampanya süreciyle ilgili yaşadığınız her türlü sorunu Aktif Bank web sitesinde yer alan İletişim Formu'nu doldurarak iletebilirsiniz.

 b)Programdan çıkış/ Programın Feshi: Banka, Teklif kazanma ve/veya Teklif/lerden yararlanma yapısı da dahil olmak üzere Şart ve Koşulları değiştirme veya iptal etme ve/veya Sosyal Platform Programını bütünüyle feshetme hakkını saklı tutar. Banka önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Program çerçevesinde verdiği Teklifleri kısıtlayabilir veya iptal edebilir. Diğer yandan, aktifbank.com.tr yer alan Detaylı bilgi sayfasındaki ''Facebook ile bağlan'dan Çıkış'' linkini tıklayarak, Programdan çıkış yapıp Facebook bağlantınızı iptal edebilirsiniz.

 Bir Müşteri, belirli bir değişikliği kabul etmiyorsa, yukarıda belirtildiği gibi Facebook bağlantısını iptal edebilir. Banka, Program'daki değişiklikler ve/veya Sosyal Platformlardaki Programının feshiyle ilgili olarak Müşteri'leri bilgilendirmek için elinden gelen tüm çabayı gösterecek, ancak söz konusu değişiklikler ve/veya fesihten kaynaklanan kayıp veya zararlardan hukuki/cezai sorumluluğu olmayacaktır. Bir Müşteri, Program dahilindeki Facebook bağlantısını iptal etmek istiyorsa Banka'yı bu konuda derhal bilgilendirmelidir.

 ŞTERİ BİLGİLERİ VE BU BİLGİLERİN KULLANIMI

Müşteri'leri Programa kaydedebilmek için cep telefonu numarası ve gerekiyor ise TCKN bilgisi ("Kişisel Veriler") Banka tarafından talep edilebilecektir. Banka Kişisel Verileri 3. kişiler (Facebook) ile paylaşmayacaktır. Müşteri, beyan ettiği tüm bilgilerin kendilerine ait, doğru ve güncel olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşteri, ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi almak istemiyorsa, her zaman Banka' ya bildirimde bulunarak, Kişisel Verilerinin kullanımını durdurabilir. Bu Program üzerinden Banka ile paylaştığınız Kişisel veriler Programının düzgün şekilde  yürütülmesi adına kullanılır ve/veya alınıp verilir. Kişisel verileriniz Bankamızın Gizlilik Politikası altında korunmakta olup, İşbu Program Şart ve Koşullarını kabul etmeniz, Gizlilik Politikamız'ı da kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Gizlilik Politikamız'a  www.aktifbank.com.tr adresindeki N Sosyal bilgilendirme sayfasından ulaşabilirsiniz.

 ELVERİŞLİLİK/KESİNTİ

İşbu Şart ve Koşulları onaylamanız ile, bu uygulamaya katılım esnasında, kullanıcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıktan dolayı (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, internet kesintisi/sistem arızası sebebiyle oluşacak sorunlardan vb) ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı Banka'nın sorumlu olmadığını kabul etmiş olmaktasınız. Programa katılmak için gereken bütün telekomünikasyon, geniş bant, vb. ekipmanlar kullanıcının sorumluluğundadır. Banka herhangi bir dolandırıcılık, teknik sorun ya da verilen teklifin düzgün çalışmasını engelleyen bir etken gördüğünde herhangi bir bildirim yapmaksızın derhal teklif kullanımını durdurma ya da teklifi iptal etme hakkına sahiptir. Banka ayrıca, gerekli gördüğü takdirde sebep göstermeksizin ve herhangi bir bildirim yapmaksızın Programı feshederek kapatma hakkına sahiptir. Banka masaüstü bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bulaşan hiçbir bilgisayar virüsü veya oluşacak hiçbir türlü zarar, ziyan ve hasarlardan sorumlu değildir.

 GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Bu sözleşmeyi onaylayarak herhangi bir dolandırıcılık veya kötüye kullanım vakasından şüphelendiğinizde Banka'mızı bilgilendireceğinizi ve Bankamızla bu hususta işbirliği yapmayı kabul etmiş olmaktasınız. Banka, herhangi bir şekilde devreye alınan kampanyalara, tekliflere ve kayıt sayfalarına bir şekilde müdahale ettiğine inandığı kişileri programdan çıkarma yetkisine sahiptir. Banka'mız ayrıca, devreye alınan kampanyalara, tekliflere ve kayıt sayfalarına bir şekilde müdahale edebileceğine inandığı ya da başkalarını rahatsız edeceğine, tehdit edeceğine, kişilik haklarını suiistimal edeceğine ya da aşağılayacağına inandığı kişileri programdan çıkarma yetkisine sahiptir. Banka'nın Kanunlara karşı fillerle ilgili olarak, dolandırıcılık ve benzeri bir şüphe üzerine, herhangi birisinin güvenliğine yönelik potansiyel ya da mevcut bir tehdit ya da tehdit şüphesi üzerine veya herhangi bir başka yasal zorunluluk nedeniyle araştırma yapmak, bunları engellemek veya bunlara karşı önlem almak üzere kullanıcılara ait her türlü bilgi toplamak ve bu bilgileri 3. kişiler ile paylaşma hakkı saklıdır.

 Önemli: Herhangi bir kullanıcı ya da kişi tarafından bankamıza ait web sitesine, sunulan teklife ya da 3.kişilerin kişilik haklarına ve bankamızın itibarına yöneltilen tüm tehditlerde banka, ilgili şahıstan, 3. Şahısların bu sebeple uğradığı maddi/manevi her türlü zarar ziyan da dahil olmak üzere bundan doğan/doğabilecek her türlü zarar ve ziyanını (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü zarar, ziyan, kayıp ve, avukatlık ücreti) tazminini talep etme hakkını saklı tutar.

DEĞİŞİKLİKLER

Banka istediği zaman (aktifbank.com.tr'de yer alacak kullanım koşulları linki üzerinden belirterek ) içeriğinde değişikliğe gidebilir, içeriğinde yer alan şart ve koşulları iptal edebilir ve/veya yeni kurallar getirebilir. Değişikliklere ilişkin bildirimler Web Sitesi ve Sosyal Platformlar aracılığıyla Müşterilere duyurulur ve Banka tarafından ilan edildiği anda derhal yürürlüğe girer .

 KISITLAMALAR VE SORUMLULUKLAR

Programa kayıt olarak, teknik süreçler ve başka sayfalara/sayfalardan olan, kendi paylaştığınız, farklı ağlar üzerinde paylaştığınız veya ağlara bağlanmak adına teknik gereklilikleri karşılamak adına paylaşacağınız bilgileri onaylamış olursunuz. Banka ve yetkilileri, ajansları, kampanyaya dahil iş yerleri, mekanik, teknik, veya teknik olmayan hatalardan veya diğer hatalardan sorumlu değildir. 

 İLETİŞİM

Banka'nın gösterdiği dikkate ve Gizlilik Politikası kapsamında alınan önlemlere rağmen, Program'ın tamamı veya bir kısmıyla ilgili Müşteri'lerin gündeme getirebileceği öneri, şikayet ve bildirimler 0850 724 30 50 Müşteri Hizmetleri'ne iletilebilir. Banka, Müşteri Hizmetleri iletişim bilgileri, Banka web sitesinde de bulunmaktadır. İşbu Program, yukarıda yazılı Şart ve Koşullarının onaylanması ile uygulamaya konulacaktır.