Güvenli Kullanım İçin İpuçları

indiBindi Kaptan mobil uygulaması üzerinden yaptığın tüm bilgiler ve işlemler gönderilmeden önce SSL protokolüyle otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir, bu işlem sayesinde her i
ki tarafta da doğrulama yapılarak bilgilerin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SMS Güvenlik Şifresi: indiBindi başvurularında kayıtlı cep telefonuna ulaşan SMS Güvenlik Şifresi'nin girilmesi gerekmektedir. Eğer şifren telefonuna ulaşmazsa, telefonunun mesaj hafızasının dolu olmadığını ve kapsama alanı içinde bulunduğunu kontrol ettikten sonra, yeniden şifre talep edebilirsin. Şifre konusunda hala sorun yaşıyorsan 0850 724 34 34'ü arayarak indiBindi İletişim Merkezi ile görüşebilirsin.

S
MS güvenlik şifresi gönderilen telefonunun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinden çıkması halinde vakit kaybetmeden +90 850 724 34 34 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmen gerekmektedir.

Kullanıcıların elektronik bankacılık kanalları ile gerçekleştirdikleri aktivitelerin kayıtları, yasalar doğrultusunda Aktif Yatırım Bankası A.Ş. tarafından saklanmaktadır.

Kullanıcılarımızın telefonlarını kullandıkları anda ekranlarına bakan bir kişinin şifre bilgilerini görmesini engellemek amacıyla, kullanıcıların başlattıkları işlemler boyunca şifreler hiçbir zaman ekran üzerinde görünmemekte ve ekrana yıldız simgesi ile maskelenerek yansımaktadır. Yalnızca, kayıt işlemi sırasında kullanıcımız, şifresinin kimsenin göremeyeceğine emin olduğu bir noktada göz ikonuna basarak kayıt etmeye çalıştığı şifresini yıldız simgesi olmadan görüntüleyebilir.

indiBindi Kaptan mobil uygulaması bir ulaşım uygulaması olup kullanıcının konumuna erişim izni istenmektedir. Kullanıcı konum bilgisi verdiğinde yolcular bu konum bilgisine göre aracın nerede olduğunu harita üzerinden görebilecek ve araca rezervasyon işlemi yapabileceklerdir. Rezervasyon işleminin ardından aracın durağa geliş süresi görülebilecek ve harita üzerinden araç takip edilebilecektir. Yine bu konum bilgisi ile rezervasyon yapılan durağa rota çizimi yapılarak yolcu bulunduğu duraktan alınabilecektir. Konum bilgisi verilmediği durumda, yolcular aracın nerede olduğu harita üzerinden göremeyecekleri için uygulama kullanılamayacaktır.

indiBindi Kaptan uygulaması, uygulamaya giriş anında kullanılan cep telefonu bilgisi, SMS güvenlik şifresi ve işlem sırasında gerekli olan konum bilgisi dışında kullanıcıdan başka herhangi bir kişisel hassas kullanıcı bilgisi istememektedir.

İndibindi Kaptan uygulaması ile işlem hareketlerini takip edebilir, işlem dekontlarına uygulama üzerinden ulaşabilirsin. Lütfen sadece güvenliğinden emin olduğun telefonlardan işlem yapın.Gizlilik Politikası


indiBindi mobil uygulaması ve aktifbank.com.tr web sitesi, Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'ye aittir. Bu adresi ziyaret eden kullanıcılarımızın bilgi güvenliği Bankamız için büyük önem taşır. Bu metin bilgi güvenliği hususunda bilgilendirme üzere hazırlanmıştır.

Bankamız, kullanıcılarımıza ait bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini sağlama hususuna özel bir önem göstermektedir. Kullanıcılarımıza ait bilgilerin korunması ve yasal mevzuata uygun davranma konusunda azami özen gösterilmesine dair yaklaşımımız çerçevesinde, tüm çalışanlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti en yüksek düzeyde göstermesini sağlamak için, bu hususta detaylı düzenlemelere gidilmekte, yürütülen her türlü uygulama ve süreçte müşteri bilgilerinin korunması hususu önemle göz önünde bulundurulmaktadır.

indiBindi Kaptan bir ulaşım uygulamasıdır. Yolcuların ulaşım araçlarına rezervasyon yapabilmesi, aracın lokasyonunu harita üzerinden görebilmesi ve geliş sürelerini hesaplayabilmesi için kullanıcıdan alınmak zorunda olan konum bilgisi yalnızca ilgili yolcularla paylaşılmaktadır. .

Kullanıcılarımıza ait bilgiler kullanıcının onayı olmaksızın, ilgili yasal mevzuat hükümlerinin öngördüğü biçimde bu bilgilere erişme yetkisi olan yasal kurumlar ve yetkililer hariç olmak üzere hiçbir şekil ve surette herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır.

Bankamız, destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların Bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlamaktadır.

Bu doğrultuda, kullanıcılarımıza ilişkin tüm bilgilerin yetkisiz erişimlerden, hatalı kullanım ve değişikliklerden, bozulma ve yok edilmekten korunması; bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin sağlanması temel yaklaşımımızdır.

Aktif Yatırım Bankası A.Ş. , kullanıcılarını mobil uygulaması/internet sitesi üzerinden verilecek tüm içerik, hizmet ve ürünler hakkında bilgilendirmeyi ve ürün/hizmet taleplerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam sunmayı hedeflemektedir. Mobil uygulamasında/internet sitesinde yer alan sayfa ekranları, bilgi, her türlü içerik, tema, uygulama ile materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'ye aittir. Mobil uygulamanın/internet sitesinin içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Aktif Yatırım Bankası A.Ş. adına saklıdır. Mobil uygulamada/internet sitesinde yayınlanan yorum ve görüşler ile bunlarla birlikte sunulan isimlerin kullanım hakkı, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yer alan tüm malî ve bunlara bağlı haklar da dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir telif ücretine tâbi olmaksızın daimi ve gayrikabili rücu surette münhasıran Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'ye aittir.


Aktif Yatırım Bankası A.Ş.

Adres: Esentepe, Kore Şehitleri Cd. No: 8/1, 34394 Şişli/İstanbul
Telefon: 90(212) 340 80 00
Faks: 90(212) 340 88 79
Yer Sağlayıcı: Aktif Yatırım Bankası A.Ş.

Yetkili Denetim Organı: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)

Adres: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No:191 B Blok 06680 Kavaklıdere/Ankara
Telefon: (312) 455 65 00
Faks: (312) 424 08 79
Web Adresi: www.bddk.org.tr