Engelsiz Bankacılık

ENGELSİZ BANKACILIK

Aktif Yatırım Bankası A.Ş. olarak "Bankacılık Hizmetlerinin Erişilebilirliğine Dair Yönetmelik" hükümleri kapsamında, müşterilerle doğrudan iletişim halinde olan bankamız personeline, engelli müşterilerimizle iletişim hususunda gerekli eğitimleri vererek engelli müşterilerimizin Bankacılık işlemlerindeki memnuniyetlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

%40 ve üzeri oranda engellilik durumu olan müşterilerimiz, engellilik durumunu belirten belgelerle şubelerimiz veya çağrı merkezi üzerinden başvurması halinde bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. 70 ve üzeri yaştaki müşterilerimiz bankamıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın engellilere tanınan haklardan faydalanabilmektedirler.

İnternet sayfamızda Sözleşmeler&Formlar sekmesinde yer alan Bankacılık Hizmet Sözleşmesi, Kredi Sözleşmeleri ve Ürün Bilgi Formlarımız voice over programı ile uyumlu hale getirilerek banka internet sayfalarından erişilebilir duruma getirilmesi sağlanmıştır.

İnternet şubemizin engelli müşterilerimizin kullanımına  uyumlu olması için çalışmalarımız devam etmekte olup; en kısa sürede bitirilmesi hedeflenmektedir.

İşaret Dili ile Hazırlamış Olduğumuz Bankacılık Hizmet Sözleşmesi