İlişkili Kuruluşlar

AKTİF PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.


MUKAFAT_TR.png
Aktif Portföy yüksek verimli yatırım alternatifleri ile yerli ve yabancı tüm yatırımcılar için yenilikçi bir anlayışla hizmet vermektedir. Bilgi birikimi ve uzmanlığı ile farklı risk/getiri beklentileri için geliştirilen stratejilerle kurduğu ve yönettiği yatırım fonları ile yatırımcılara verimli getiri alternatifleri sunmakta, farklı yatırım tercihleri için ihtiyacı karşılayan çözümler üretmektedir. Girişim sermayesi ve gayrimenkul fonları ile reel sektörün yüksek potansiyelini yatırımcı ile buluşturmakta ve yönettiği emeklilik fonları ile katılımcılara uzun vadeli sürdürülebilir yüksek performans sunmaktadır. Özel ve kurumsal portföy yönetimi hizmetindeki yenilikçi yaklaşımla fark yaratmaktadır. 

Şirketin ana hedefi; ortaklarının, çalışanlarının ve müşterilerinin haklarını her koşulda, menfaat gözetmeden korumak, uzman bir yaklaşımla, kaliteden ödün vermeden topluma ve çevreye kattığı değeri sürekli artırmaktır.


ECHO BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş.


Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank'ın bir iştiraki olarak kurulan Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş., Ağustos 2016 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

EchoPOS markası ile perakende sektörü için "Yeni Nesil Çözüm Ortağı" olmayı hedefleyen firmamız işletmelerin ön ve arka ofisleri için uçtan uca ödeme sistemleri ve entegrasyon çözümleri sunmaktadır.

 EchoPOS organize perakende zincirlerine; Yeni nesil yazarkasalar ile entegre Windows tabanlı otomasyon sistemleri sunmaktadır.

 EchoPOS müşterilerine, Aktif Bank'ın grup şirketi olmasının verdiği güçle farklı finansal modeller de sunmaktadır. 

Türkiye'de ilk defa tüm yazılım ve donanım birimlerinin kiralama modeli ile sunulduğu bu çözüm, gerçek zamanlı ve çift yönlü haberleşme protokolleri ile 3. parti uygulamalarla rahatlıkla haberleşir, basit ve ölçeklenebilir mimarisi ile proje gereksinimleri için kolayca özelleştirilebilir, mobil ve web uygulamaları ile her yerden yönetilebilir. İşletmeler, EchoPOS ile ilk yatırım maliyeti olmaksızın yeni nesil yazar kasa ihtiyaçlarını tek bir yerden karşılayabilirler.


E-KENT GEÇİŞ SİSTEMLERİ VE BİLETLEME TEKNOLOJİLERİ A.Ş.


E-Kent, Akıllı Şehir Çözümleri üretirken, aynı zamanda hizmet verdiği kent yönetimlerine de gelir getirici katma değerli iş modelleri de geliştiren teknoloji entegratörüdür. 

2002 yılında kurulan E-Kent, Türkiye'nin alanında lider sistem entegratörü ve işletme firmasıdır. 

E-Kent, ulaşım çözümleri altyapısı ile yılda 1 milyar adet işlem, 2 milyon akıllı ulaşım kartı satışı ve toplam 8 milyon adet akıllı kart yönetimine imza atmaktadır. E-Kent, toplamda 300 milyon adet manyetik biletleme ile Türkiye'nin en yaygın ve yüksek hacimli Elektronik Ücret Toplama sisteminin işletimini yapmaktadır. 

E-Kent, 2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan ihale neticesinde 'E-Bilet Sistem Entegratörü' olarak görevlendirilmiş olup, 27 farklı şehirde bulunan 47 stadyumda altyapı dönüşümü, geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, tek merkezden entegre biletleme ve stadyum gişe hizmetleri altyapılarını içeren dünyanın en büyük stadyum dönüşüm projesini hayata geçirmiştir.  E-Kent, 2023-2024 sezonu sonuna kadar Süper Lig ve TFF 1. Lig'de bulunan 36 takımın stadyumlarında maç operasyonlarını yapacaktır. 


HALİÇ FİNANSAL KİRALAMA A.Ş.


Haliç Finansal Kiralama A.Ş., 05.11.2004 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur. 2016 yılında yeni ortakları, Aktif Yatırım Bankası A.Ş., İslam Kalkınma Bankasının iştiraki olan ICD (Islamic Corporation for the Development of the Private Sector) ve Ijara Management Company tarafından sermayesi arttırılmıştır.

Vizyonu, finansal kiralama sektöründe etik finansman ilkeleri doğrultusunda hizmet vermek, sosyal ve ekonomik olarak kârlı projelerin altında Haliç Leasing imzasını atmak ve tüm sektör gruplarından her türlü projeye hizmet sağlayarak müşterilerine hızlı ve uygulanabilir çözümler sunmaktır. Leasing yolu ile müşterisini ekipman sahibi yapmayı amaçlayan Haliç Leasing; %1 KDV, özkaynak kullanmadan %100 yatırım finansmanı, vergi muafiyeti, sözleşme süresince sabit kira ödemeleri, kira faturalarını gider gösterme gibi avantajlar sunmaktadır.

Ayrıca Haliç Leasing, Aktif Bank'ın sermaye piyasalarındaki bilgi birikimi ile Körfez ve Asya ülkelerinden uzun vadeli kaynakları SUKUK ihraçları aracılığıyla Türkiye'ye getirmeyi hedeflemektedir.N KOLAY ÖDEME KURULUŞU A.Ş. 


N_KOLAY_ISLEM_MERKEZI_LOGO-01.pngN Kolay Ödeme Kuruluşu  ayda 6,5 milyon adet işlem ile Türkiye'nin açık ara en büyük ödeme kuruluşudur. 550 N Kolay İşlem Merkezi ve 4.100 N Kolay kiosk ile tüm Türkiye'de hizmet vermektedir. Fatura tahsilatları, yurt içi ve yurt dışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme hizmetine aracılık etmekte olan N Kolay Ödeme Kuruluşu, müşterilerine yürüme mesafesinde, kendi mahallesinde, sıra beklemeksizin, konforlu, güvenilir ve güler yüzlü hizmet vermektedir.

Bugün, Türkiye'de  milyonlarca insan ödeme kanalı olarak N Kolay Ödeme Kuruluşunu tercih etmektedir. N Kolay Ödeme Kuruluşu müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı hizmet sistemiyle, haftanın 6 günü uzun çalışma süreleriyle müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir.

Aktif Bank, N Kolay Kiosk projesi ile AB finans ve bankacılık sektörünün en önemli kurumlarından biri olan Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödülü kazanmıştır.

 

PAVO TEKNİK SERVİS ELEKTRİK ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş.


PAVO.pngPAVO Teknik Servis Elektrik Elektronik San. Tic. A.Ş. yazarkasa sistemleri sektöründeki köklü tecrübesiyle yerli ve yabancı müşterilerine başta mali onaylı yazarkasa (ÖKC-Ödeme Kaydedici Cihaz) olmak üzere ödeme sistemleri alanında çözümler sunmaktadır. 

2013 yılından bu yana bir Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren PAVO, tüm faaliyetlerini İstanbul'dan koordine etmektedir. PAVO, güçlü Ar-Ge alt yapısı, çözüm odaklı satış-pazarlama stratejileri, nitelikli üretim ve operasyon hizmetleriyle müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

PAVO, dünyanın lider ödeme sistemleri sağlayıcısı Ingenico ile yapmış olduğu işbirliği ile EFT POS özellikli iki farklı modelini tasarlamış, üretim lisans izinlerini alarak, yeni nesil yazarkasa POS pazarında saygın bir konuma ulaşmıştır. PAVO, EFT POS özellikli Ingenico iWE 280 model mobil yazarkasasının yanı sıra, Kasım 2015 itibarı ile satışına başladığı masaüstü yazarkasa POS ürünü EFT POS özellikli Ingenico iDE 280 ile de perakende kanallarda farklı sektörlere ve firmalara özel katma değerli çözümler geliştirmektedir. 

PAVO, Türkiye geneline yayılmış 170.000'den fazla Ingenico Yazarkasa POS cihazı ve 20.000'in üzerinde katma değerli uygulama ve yazılım entegrasyonu ile müşterilerine nitelikli hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Yazarkasa POS cihazları, üzerinde banka, yemek kartı ve ERP yazılımları ile ent egrasyon sağlayan GMP3 altyapısı uygulamaları sayesinde PAVO birçok sektörde kaliteli,  güvenilir ve uçtan uca çözüm üreten marka olarak kabul görmüştür.


SİGORTAYERİ SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş


SIGORTAYERI.pngSigortayeri.com, müşterilerinin ihtiyacına uygun sigorta ürünlerini dakikalar içerisinde, en uygun fiyatlarla bulmasını sağlayan bir online sigorta karşılaştırma sitesidir. Uzun ve karmaşık sigortacılık işlemlerini basite indirgeyerek, kullanıcılarının sektörün önde gelen sigorta şirketlerinden kolayca teklif almasını,  karşılaştırma yapmasını ve en uygun sigorta ürününe ulaşmasını sağlar. 

Teknolojik alt yapısı ve 360 derece iletişim kanalları ve katma değerli hizmet anlayışıyla Sigortayeri.com, kullanıcılarının dilediği an yanında olabilmek ve sigorta denince akla ilk gelen şirket olmak için Sigortayeri Garanti Eder'i oluşturmuştur. 

Sigortayeri Garanti Eder, Sigortayeri kullanıcılarının ihtiyaçlarına birçok alanda cevap vermektedir.

En İyi Fiyat Garantisi: Piyasa şartlarına göre en iyi fiyatlı sigorta ürünü sunar.

5 Günde Hasar Ödeme Garantisi: Hasar sonrası işlemlerinizi sizin için takip eder ve 5 iş gününde ödemenizin yapılmasını sağlar.

Size Özel Müşteri Temsilcisi: Sigortayeri Müşteri Hizmetleri'yle yapılacak ilk görüşme sonrasında kişiye özel bir müşteri temsilcisi atanır ve yapılan her aramada aynı müşteri temsilcisi görüşülmesi sağlanır.  

Vade Hatırlatıcım: Sigorta yenileme vadeniz yakınlaştığında sizin için en uygun teklifleri bulur.

Her Yerde Yanınızda: Whatsapp, online chat, Skype, 3950 Yardım gibi teknolojik iletişim kanallarıyla Sigortayeri müşterilerinin ihtiyacı olan her an yanındadır. 

SigortayerineSOR: Sigortacılıkla ilgili her türlü sorunun sorulabileceği, Sigortayeri'nin bilgi bankası olarak konumlanan iletişim kanalıdır.

 

UPT ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş.


UPT_Logotype-04.pngUPT, Türkiye'nin ilk ve tek yerli, global para transferi ve ödeme platformu olup yurt içi ve yurt dışında birden fazla para cinsinden hesaba, kredi kartına para gönderip alabilirsiniz. 2010 yılında UPT - Ucuz Para Transferi markası ile Türkiye'de başladığı yolculuğuna dünyanın her yerine ulaşan para transferi ağıyla devam ediyor.

200'den fazla ülkede 400 bin noktada hizmet veren Yeni Nesil Para transfer sistemi olan UPT ile yurt içine isme, hesaba ve karta; yurt dışına ise hesaba ve anlaşmalı UPT Hizmet Noktalarından nakit olarak ödenmek üzere alıcının ismine anlık olarak TL, USD ve EUR döviz cinsi olarak para gönderilebilmektedir. Ayrıca hem yurt içinden hem yurt dışından UPT ile müşteriler kendi ismine, kartına veya hesabına UPT aracılığı ile para transferi alabilmektedirler.

UPT para transfer sisteminde göndericinin ve alıcının banka hesabı veya kredi kartı olmasına gerek yoktur. Müşteriler sadece geçerli kimlik belgesi ile UPT şube veya temsilcilerine giderek para gönderebilirler. Kendisine gönderilen parayı almak isteyen kişiler ise geçerli bir kimlik belgesinin yanısıra işlemin referans numarasını beyan ederek anlaşmalı tüm noktalardan parayı tahsil edebilirler. Yapılan para transferi banka hesabına veya kredi kartına otomatik olarak geçmektedir. İsme yapılan para transferlerinde de anlaşmalı tüm noktalarda müşteri adına gelen para anında tahsil edilebilmektedir. Bugün dünyadaki milyonlarca insan para transferi için UPT'yi tercih etmektedir. UPT'nin diğer para transfer sistemlerinden farkı müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklı bir hizmet sistemi üzerine kurulmuş farklı bir teknik altyapısının olmasıdır.

 UPT, "Financial World Innovation 2012 Ödülleri'nde "En Etkili Altyapı" kategorisinde birincilik ödülü ile Payment Systems Magazine (PSM) Dergisi 2011 Ödüllerinde "Yılın Ödeme Sistemi" kategorisinde birincilik ödülü almıştır.

 

​​​​​​

WORKINDO TEKNOLOJİ A.Ş.


UPT_Logotype-04.png

2020 yılı Ocak ayında faaliyetlerine başlayan Workindo Teknoloji A.Ş, inşaat sektöründe faaliyet gösteren, şirketlerin aradıkları niteliklere en uygun personeli ve taşeronu bulmasını sağlayan platformdur. İnşaat sektörünün çalışanlara ulaşma, taşeron bulma ve projelere teklif verme süreçlerindeki problemlerine çözüm getirmektedir.

İnşaat sektöründeki dijital dönüşüme öncülük etme vizyonu ile yola çıkan Workindo, yerli bir marka olmanın yanı sıra dünyada genelinde inşaat sektöründe personel istihdamı hedefiyle yola çıkmıştır.