Bireysel

  • SWIFT
Yurtdışına Yabancı Para Transferi (SWIFT)
Aktif Bank İnternet Şube'ye girin, dünyanın istediğiniz yerine Euro, Dolar ve Pound para gönderimlerini ücretsiz yapın.

​Tüm Dünyaya Ücretsiz Para transferi Aktif Bank İnternet Şube'de!

Aktif Bank İnternet Şubeden; 10.000.-USD/EUR/GBP'ye kadar yurtdışına yapacağınız Yabancı Para cinsinden ödemeleriniz, aynı* gün valörlü ve masrafsız** olarak karşı tarafa ulaşır. 

Ödemeyi yapacak muhabir bankaların masrafları, gönderilen tutardan kesinti yapılmadan –gönderdiğiniz tutar kadar "net"*** olarak yerine ulaşır.


     

​*Euro 13:00, Dolar 15:00 ve İngiliz Sterlini işlemlerinizi 12:00’a kadar yaptığınızda, ödemeler aynı gün valörlü gerçekleştirilir.
**Aynı gün içerisinde yapılan ilk işlem için geçerlidir. İthalat Ödemeleri ve Görünmeyen Kalemler Mevzuatına tabi ödemeler kapsam dışındadır. Göndericiden kaynaklanan hatalı para transferi işlemlerinde sorumluluk göndericiye aittir. Gönderilen tutarın iade edilmesi durumunda tüm masraflar transfer tutarından kesilerek müşterinin hesabına iade işlemi gerçekleştirilir.​
***Alıcı Banka’nın, bu işleme bağlı olarak ​kendi müşterisinin hesabından  ayrıca tahsil edeceği ücretler hariçtir.


​​


 
Aktif Bank İnternet Şube ile SWIFT yapmak çok kolay!

Aktif Bank İnternet Şube’de Para Transferleri menüsünün altında Yabancı Para Transferi (Swift) menüsüne tıklamanız yeterli. Hemen swift işleminizi yapabilir, swift işleminizin takibini Aktif Bank İnternet Şube’den yapabilirsiniz.

Bir IBAN numarasına swift göndermek istediğinizde alıcı bankanın swift kodunu ve para göndermek istediğiniz IBAN numarasını bilmeniz yeterli. Alıcı bilgileri ve tutarı da girdikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir hesap numarasına swift göndermek istediğinizde alıcı banka swift kodu, banka şubesi ve hesap numarası bilgilerini bilmeniz yeterlidir.


​​​