Aktif Bank N Kolay Mobil Güvenlik ve Gizlilik İlkeleri

 GİZLİLİK

·         Aktif Bank'a ait tüm online servis ve uygulamalara erişirken sizden hiçbir surette size özel kullanıcı ya da aygıt bilgisi istenmez.

·         Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.

·         Aktif Bank, destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların bankanın gizlilik st​​andartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.

·         Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlayabilecektir. Aktif Bank, bu sitelerin içeriklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı Aktif Bank tarafından hiçbir garanti verilmemektedir. Bu tarz sayfaların ziyaretlerinde yer aldığı sitenin güvenlik ilkeleri geçerlidir.​

·         Uygulamamızın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Aktif Bank sorumlu değildir.

·         Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması'nda yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'ye aittir. Uygulamanın içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır.

·         Aktif Yatırım Bankası A.Ş., Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, "kullanım şartları"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.

·         Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, Türkiye kanunlarına göre kurulmuş ve işletilmektedir. Uygulama hakkındaki ihtilafların çözümünde Türkiye kanunları uygulanacaktır ve Türk mahkemeleri yetkili olacaktır.

 GÜVENLİK

·         Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamasına giriş için kullanacağınız şifrenizi belirlerken başkaları tarafından kolayca tahmin edilemeyecek şifreler yaratmaya çalışınız ve şifrenizi banka çalışanı dahi kimseyle paylaşmayınız.

·         Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamamızdaki bazı fonksiyonlar, uygulamamızı daha rahat kullanabilmeniz amacıyla çeşitli bilgilere erişmek için sizden izinler istemektedir.

·         Jailbreak veya Root edilmiş cep telefonlarında uygulamayı kullanmayınız.

·         İnternet üzerinden alternatif ağ ayarlarının ve bağlantı uygulamalarının (VPN-Virtual Private Network, DNS ayarları, TOR tarayıcısı vb) kurulu bulunduğu cep telefonları üzerinden mobil bankacılık uygulamamıza erişim sağlanması durumunda oluşabilecek her türlü risk ve problemden kullanıcı sorumlu olacaktır.

·         Uygulamanın son güncel sürümünü kullandığınızı kontrol ediniz.

·         Cep telefonunuzun başkaları tarafından kullanılmasını engellemek için ekran kilit şifresi kullanmanız son derece önemlidir.

·         Anti virüs programları, cep telefonunuza virüs, casus programlar gibi zararlı yazılımların yüklenmesine engel olabilir veya yakalanmasını sağlar. Kullandığınız anti virüs yazılımlarının etkili olabilmesi için düzenli olarak güncelleyiniz.

·         Çeşitli banka ve finans kurumları tarafından gönderilmiş gibi görünen, acil ve çok önemli konular içeriyormuş gibi duran sahte e-postalar internette yayılmaktadır. Bu e-postalarda verilen linkler aracılığı ile müşterilerin, internet/mobil bankacılık şifreleri ve kişisel bilgileri istenmektedir. Kesinlikle bu tür e-postalara yanıt vermeyiniz veya istenen bilgileri girmeyiniz. Aktif Bank, e-posta yoluyla hiç bir şekilde şifre işlemleri yaptırmamaktadır, müşterilerin kişisel bilgilerini istememektedir.

·         Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamamızdan çıkmak için uygulama içinde "Güvenli Çıkış" yaparak oturumunuzu sonlandırınız.

·         Şüpheli durumlarda 0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi'ne mutlaka bilgi veriniz.​​​​​​​​