SMS Güvenlik Şifresi Nedir?

​Tek Kullanımlık Şifre

SMS Güvenlik Şifresi İnternet Bankacılığından​ yapacağınız işlemlerin güvenliğini sağlamak amacıyla, cep telefonunuza SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifredir.

Aktif Bank İnternet Bankacılığı'na girişlerinizde, cep telefonunuza tek kullanımlık "SMS Güvenlik Şifresi" gönderilecektir. Cep telefonunuza gönderilecek SMS Güvenlik Şifresi İnternet Bankacılığı girişlerinde zorunludur. Cep telefonu numaranız sistemde kayıtlı değilse Bireysel İnternet Bankacılığı'na bağlanmanız mümkün olmayacaktır. SMS güvenlik şifresini kullanabilmeniz için cep telefonu numaranız bankamız sisteminde kayıtlı olmalıdır. Tek kullanımlık şifreler kullanıldıktan sonra kendiliğinden geçersiz hale gelmektedir.SMS Güvenlik Şifresi hizmeti tamamen ücretsizdir ve cep telefonunuzu sisteme kaydettiğiniz andan itibaren bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Cep telefonu numaranız değişirse 0212 340 8879 nolu faksa ad soyad, tarih, imza ve talebinizi yazıp Aktif Yatırım Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü dikkatine göndererek yeni numaranızın kaydını yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

"Tek Kullanımlık Şifre Uygulaması Sık Sorulan Sorular" için tıklayınız.​​