Yasal Uyarılar

Aktif Bank müşteri bilgilerini müşterilerin onayı olmadığı ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.

Aktif Bank bu bilgileri açıklarken kendisine verilen yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Aktif Bank’ın tabi olduğu devlet organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Aktif Bank bu bilgileri yalnızca gerekli olan çerçevede açıklayacaktır.

Aktif Bank internet sitesinde sunulan bilgiler güncel olmakla birlikte, internet sitesindeki bilgi hataları, eksiklikler ve gecikmelerden doğabilecek her türlü zararlardan Bankamızın sorumlu olmadığını önemle belirtiriz.

Olası hat ve/veya sistem arızalarından kaynaklanabilecek hata, kesinti, bilgi naklindeki gecikmeler ve bilgisayar virüsünden kaynaklanan sorunlar ile sair sebeplerden kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve manevi zararlardan Bankamızın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Aktif Bank internet sitesi üzerinden üçüncü şahıslara ait internet site ve servislerine yapılan yönlendirmelerde bağlantı kurulan sitenin içerik, nitelik, servis kalitesi ve bu sitelerde yer alan bilgi ve verilerin doğru eksiksiz ve değişmez oldukları garanti edilmemektedir. Bu bilgi ve veriler nedeniyle Bankamızın sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitelerdeki tüm sorumluluk ve risk kullanıcıya aittir. Aktif Bank herhangi bir gerçek ve tüzel kişiliğe önceden haber vermeden tüm bilgi, hizmet ve ürünlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Aktif Bank, Borsa İstanbul’un 15 dakika gecikmeli alt alıcısıdır. Borsa İstanbul isim ve logosu “Koruma Marka Belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. Borsa İstanbul ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen Borsa İstanbul’a ait olup, tekrar yayınlanamaz. Analiz ve grafikler Aktif Bank tarafından yayınlanmakta olup, veriler Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. www.aktifbank.com.tr internet sitesinde yer alan her türlü iç ve dış piyasa tablo ve grafikleri, bu konularda hizmet alınan üçüncü kişi kuruluşlardan temin edilmiş olup, Aktif Bank tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu sayfalarda yayınlanan verilere ve bilgilere dayanarak verilecek herhangi bir alım/satım emri kararının sorumluluğu tamamen yatırımcılara ait olup veriler kesinlikle bir teklif ya da kişisel yatırım tavsiyesi oluşturmaz. Borsa İstanbul hisse senedi verileri, serbest piyasa döviz kurları ve haberler 15 dakika gecikmeli, parite bilgileri ve diğer datalar 15 dakika gecikmeli olarak yayınlanmaktadır. Bu bilgilerin kullanımından ileri gelen doğrudan veya dolaylı zararlardan, kar mahrumiyetinden ve bu verilerde ortaya çıkabilecek herhangi bir gecikme, aksaklık veya yanlışlıktan Bankamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle bu internet sitesinde yer alan verilerde ve iç ve dış piyasa bilgilerinin yer aldığı tablo ve grafiklerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu verilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü zararlar, kayıplar veya masraflardan ve her ne şekilde ol​ursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı Aktif Bank sorumlu tutulamaz.

Saygılarımızla,

Aktif Bank