Biz Türkiye’nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemiyiz.

Herkesin finansal ürün ve hizmetlere en kolay şekilde erişimini sağlamak amacıyla geleceği tasarlamaya devam ediyoruz.

Başkanın Mesajı

Ahmet Çalık

Yönetim Kurulu Başkanı

Aktif Bank 2021 yılında da teknoloji yatırımlarını artırarak, Çalık Grubu’nun dijitalleşme stratejisine katkılarını sürdürdü. Banka, yatırım bankacılığındaki öncülüğünü, inovatif ve proaktif yaklaşımıyla finansal teknolojiler alanında da devam ettiriyor.


Değerli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,


Tüm dünyada pandeminin ve aşı çalışmalarının gündemi domine ettiği 2021, global ekonomik toparlanmanın da öne çıktığı bir yıl oldu. Yeni varyantlarla küresel ekonomik canlanma hız kesse de aşıya erişim ve politika destekleri ile ülke bazında iyileşmeler görüldü. Özellikle gelişmiş ekonomilerin performansı, yılın   üçüncü   çeyreğinde   salgın   öncesindeki seviyesini yakalamayı başardı. Gelişmekte olan ülkelerin ise büyüme hızında gelişmiş ülkelere göre daha fazla ayrışma yaşandı. IMF’nin Ekim ayında yayımladığı rapora göre küresel büyüme tahmini 2021 yılında bir önceki tahmine göre 0,1 puan azaltılarak yüzde 5,9’a düşürüldü. 2022 yılına ilişkin tahmin ise değiştirilmeyerek yüzde 4,9 seviyesinde belirlendi.

Tümünü Oku

Genel Müdürün Mesajı

Ayşegül Adaca

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Aktif Bank olarak, Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası konumumuzu korurken, global iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Yenilikçi ürünlerimiz ve tüketici dostu hizmetlerimizle hem büyüme hem de kârlılık tarafında hedeflediğimiz rakamlara ulaşmaya devam ediyoruz. 2021 yılı sonu finansal rakamlarımız da bunu doğruluyor. Aktiflerimiz yüzde 62,79 büyüyerek 34,5 milyar Türk lirasına ulaşırken, bankamızın bir geleneği olarak 2021 yılında da sektör ortalamasının iki katına yakın özkaynak kârlılığı rasyosu yakaladık. Bunu aynı zamanda maliyetler tarafında da etkinliğimizi koruyarak başardık.

Tümünü Oku