N Kolay Ödeme Kuruluşu A.Ş.

Ödeme hizmetleri sektöründe Türkiye’nin en yaygın ağına sahip olan N Kolay, 570‘i aşan İşlem Merkezi ve 3 bin 500 Shop in Shop noktası ile müşterilerine 14 yıldır kolay ve güvenilir hizmet sunuyor.

N Kolay, ülkenin en büyük perakende mağazaları ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında; 9 binin üzerinde noktada ödeme hizmeti vermeye başladı ve fiziki hizmet noktası sayısını 81 ilde 13 binin üzerine çıkardı.Bireysel müşterilerine fiziki noktalarda hizmet veren N Kolay, sektöründeki diğer kuruluşlara da API’ler ile ödeme servis sağlayıcılığı hizmeti veriyor. Bu kapsamda 3 GSM operatörünün sahibi olduğu E-Para Kuruluşu ile de iş birliğini sürdürüyor. N Kolay, başta fatura tahsilatı ve yurtiçi/yurtdışı para transferi olmak üzere yıllık yaklaşık 80 milyon adet işlem gerçekleştiriyor ve 7,2 milyar TL hacminde ödeme işlemine aracılık ediyor. 


T.C. Merkez Bankası’ndan 2020 yılı sonunda alınan Faaliyet Genişleme izni ile birlikte, yıl içerisinde küçük ve orta ölçekli işletmelere POS hizmeti verilmeye başlandı. 2022 yılı N Kolay açısından POS hizmetinde büyümenin hedeflendiği bir yıl olacak. N Kolay, vereceği POS hizmetinin yaratacağı sinerji ile bankalarla entegre halde çalışacak bir platform üzerinden KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hizmetler sunmayı da hedefliyor.