Engelsiz Bankacılık


Aktif Yatırım Bankası A.Ş. olarak "Bankacılık Hizmetlerinin Erişilebilirliğine Dair Yönetmelik" hükümleri kapsamında, müşterilerle doğrudan iletişim halinde olan bankamız personeline, engelli müşterilerimizle iletişim hususunda gerekli eğitimleri vererek engelli müşterilerimizin Bankacılık işlemlerindeki memnuniyetlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

%40 ve üzeri oranda engellilik durumu olan müşterilerimiz, engellilik durumunu belirten belgelerle şubelerimiz veya çağrı merkezi üzerinden başvurması halinde bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. 70 ve üzeri yaştaki müşterilerimiz bankamıza herhangi bir bildirimde bulunmaksızın engellilere tanınan haklardan faydalanabilmektedirler. ATM üzerinden yapılan ödemeler hariç olmak üzere, kart ile yapılan çevrimiçi ödemelerde ödenen tutar bilgisi , müşteriye ekran okuyucu program ile okunabilecek şekilde kısa mesaj üzerinden iletilmektedir.

İnternet sayfamızda Sözleşmeler&Formlar sekmesinde yer alan Bankacılık Hizmet Sözleşmesi, Kredi Sözleşmeleri ve Ürün Bilgi Formlarımız voice over programı ile uyumlu hale getirilerek banka internet sayfalarından erişilebilir duruma getirilmesi sağlanmıştır.


İşaret dili ile hazırlanmış olan Bankaclık Hizmetleri Sözleşmesi için tıklayınız