Döviz, Altın ve Gümüş alıp satmanın N Kolay'ı var.

N Kolay ile döviz, altın ve gümüş alım satım işlemlerinizi 5 gün/24 saat hızla gerçekleştirin!

Özellikler

⦁ Aktif Bank müşterileri, N Kolay Mobil veya Aktif Bank İnternet Şubesine giriş yaparak hafta içi 5 gün 24 saat boyunca döviz ve emtia alım-satım işlemi yapabilir.


⦁ Döviz ve kıymetli emtia piyasaları eş zamanlı izlenebilir.


⦁ İşlem yapabileceğiniz 19 adet döviz ve emtia çifti bulunmaktadır.


⦁ İşlem defterinizden yaptığınız işlemlere ait detayları izleyebilirsiniz.

  • 5/24 işlem kolaylığı
  • Döviz ve emtia piyasalarını canlı takip
  • Avantajlı kur fırsatı
  • Emir özelliği ile otomatik alım-satım

Başvuru ve Kullanım

​N Kolay FX nedir?

⦁ N Kolay Mobil veya Aktif Bank İnternet Şubesindeki N Kolay FX sekmesinden kolaylıkla döviz ve emtia işlemi yapabilirsiniz.

⦁ Hafta içi 5 gün 24 saat boyunca döviz ve kıymetli maden emtia piyasalarını eş zamanlı izleyebilir, seçeceğiniz döviz ve emtia çiftleri üzerinden emir verebilir ve piyasa kurları ile anında işlem gerçekleştirebilirsiniz.

N Kolay FX nasıl girebilirim?

⦁ Aktif Bank müşterilerinin, N Kolay Mobil'e giriş yaparak N Kolay FX butonlarına veya Aktif Bank İnternet Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra N Kolay FX sekmesine tıklamaları yeterlidir. 

⦁ Aktif Bank müşterisi olmak için N Kolay Mobili indirerek Müşteri Ol seçeneğini seçebilirsiniz. 

N Kolay FX çalışma saatleri nelerdir?

⦁ Hafta içi 5 gün 24 saat boyunca piyasa fiyatlarından işlem yapabilirsiniz. N Kolay FX haftasonu kapalı olup, pazartesi günleri saat 01.00'de kullanıma açılmaktadır. (Kış saati/Dünya saati uygulamalarına göre değişkenlik gösterebilir.)


⦁ Yurt dışı tatili veya piyasayı etkileyen herhangi bir durum söz konusu olduğunda N Kolay FX'te fiyat kesintileri yaşanabilmektedir. N Kolay FX'te kesinti yaşanması durumunda mobil uygulamamız ve internet şubemizde yer alan döviz işlemleri menüsünden işlem yapılabilmektedir.

Hangi döviz çiftlerinde işlem yapabilirim?

⦁ XAU/USD
⦁ XAG/USD
⦁ USD/TRY
⦁ EUR/TRY
⦁ XAU/TRY
⦁ XAG/TRY
⦁ GBP/TRY
⦁ CHF/TRY
⦁ JPY/TRY
⦁ EUR/USD
⦁ GBP/USD
⦁ USD/CHF
⦁ USD/JPY
⦁ GBP/JPY
⦁ GBP/CHF
⦁ EUR/JPY
⦁ EUR/GBP
⦁ EUR/CHF

⦁ XPD/TRY

⦁ XPD/USD

⦁ XPT/TRY

⦁ XPD/USD

N Kolay FX’teki mevcut işlem limitleri nelerdir?

Sembol

Min. İşlem Tutarı

​Max. İşlem Tutarı

⦁ CHF/TRY

10

​500.000

⦁ EUR/CHF

10

​500.000

⦁ EUR/GBP

10

​500.000

⦁ EUR/JPY

10

​500.000

⦁ EUR/TRY

10

​500.000

⦁ EUR/USD

10

​500.000

⦁ GBP/CHF

10

​500.000

⦁ GBP/JPY

10

​500.000

⦁ GBP/TRY

10

​500.000

⦁ GBP/USD

10

​500.000

⦁ JPY/TRY

1000

​50.000.000

⦁ USD/CHF

10

​500.000

⦁ USD/JPY

10

​500.000

⦁ USD/TRY

10

​500.000

⦁ XAU/TRY

3

​10.000

⦁ XAG/TRY

3

​500.000

⦁ XAU/USD

1

​400

⦁ XAG/USD

1

​50.000

⦁ XPD/TRY

1

​50.000

⦁ XPD/USD

1

​50.000

⦁ XPT/TRY

1

​50.000

⦁ XPT/USD

1

​50.000

Resmi tatillerde işlem yapabilir miyim?

⦁ Uluslararası resmi tatillerde işlem yapılamamaktadır. 

Kaldıraçlı işlem yapabilir miyim?

⦁ Hayır. Sadece hesabınızdaki bakiye ile işlem yapabilirsiniz. 

Döviz alım ve satım kurları arasındaki marjların değişiklik göstermesinin sebebi nedir?

⦁ N Kolay FX’te fiyatlar piyasa likiditesine göre şekillenmektedir. Bu nedenle alış-satış arasındaki marjlar değişkendir. İşlem anında fiyat değişebilir. 

Yaptığım işlemler için herhangi bir vergi öder miyim?

⦁ Kambiyo işlemlerinde döviz ve emtia satış işleminde, satış tutarı üzerinden binde 2 (%0,2) oranında Kambiyo Gider Vergisi (KGV) hesaplanır. KGV TL üzerinden alınmaktadır. Arbitraj işlemlerinde ise hangi döviz cinsi satılıyorsa vergi o hesaptan alınmaktadır. Maliye Bakanlığının değişiklik hakkı saklıdır.

İşlem yapıldıktan ne kadar süre sonra para hesabıma yansır?

⦁ İşleminiz gerçekleştiği anda, eş zamanlı olarak bakiye hesaba yatırılmaktadır.

N Kolay FX fiyatları uluslararası veri platformlarından farklılık gösterebilir mi?

⦁ Evet. Her para biriminin belli bir takas tarihi vardır. N Kolay FX’te işlemler aynı gün valörlü gerçekleştirildiği için takas tarihinin fiyatları, işlem gününe çekilerek gösterilmektedir.  

İşlem yapılabilecek döviz çiftleri listede belirtilmesine rağmen bazılarında işlem yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

⦁ İşlem yapmak istediğiniz döviz cinsine ait hesabınız bulunmuyorsa ilk önce o döviz cinsinde hesap açılışı yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. N Kolay Mobil veya Aktif Bank İnternet Şubesi üzerinden ilgili döviz cinsine ait hesabın açılışını çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. N Kolay Mobilde Hesaplar menüsünden tüm hesaplarımı seçip artı işaretine tıklayarak ya da Aktif Bank İnternet Şubesinde Hesaplarım menüsünden Hesap Açma seçeneği ile hesap açabilirsiniz.

TL Karşılığında 5.000 EUR satın almak istiyorum fakat “bakiye yetersiz” uyarısı ile karşılaşıyorum.

⦁ İşleme ait Kambiyo Gider Vergisi (KGV) tutarı dahil 5.000 EUR alım yapabilecek kadar bakiyenin TL hesabınızda mevcut olması gerekir.  

Güvenlik Kuralları Nelerdir?

GİZLİLİK

⦁ Aktif Bank'a ait tüm online servis ve uygulamalara erişirken sizden hiçbir surette size özel kullanıcı ya da aygıt bilgisi istenmez.
⦁ Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
⦁ Aktif Bank, destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.
⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlayabilecektir. Aktif Bank, bu sitelerin içeriklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı Aktif Bank tarafından hiçbir garanti verilmemektedir. Bu tarz sayfaların ziyaretlerinde yer aldığı sitenin güvenlik ilkeleri geçerlidir.
⦁ Uygulamamızın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Aktif Bank sorumlu değildir.
⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması'nda yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'ye aittir. Uygulamanın içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır.
⦁ Aktif Yatırım Bankası A.Ş., Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, "kullanım şartları"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.
⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil Uygulaması, Türkiye kanunlarına göre kurulmuş ve işletilmektedir. Uygulama hakkındaki ihtilafların çözümünde Türkiye kanunları uygulanacaktır ve Türk mahkemeleri yetkili olacaktır.

GÜVENLİK

⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamasına giriş için kullanacağınız şifrenizi belirlerken başkaları tarafından kolayca tahmin edilemeyecek şifreler yaratmaya çalışınız ve şifrenizi banka çalışanı dahi kimseyle paylaşmayınız.
⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamamızdaki bazı fonksiyonlar, uygulamamızı daha rahat kullanabilmeniz amacıyla çeşitli bilgilere erişmek için sizden izinler istemektedir.
⦁ Jailbreak veya Root edilmiş cep telefonlarında uygulamayı kullanmayınız.
⦁ İnternet üzerinden alternatif ağ ayarlarının ve bağlantı uygulamalarının (VPN-Virtual Private Network, DNS ayarları, TOR tarayıcısı vb) kurulu bulunduğu cep telefonları üzerinden mobil bankacılık uygulamamıza erişim sağlanması durumunda oluşabilecek her türlü risk ve problemden kullanıcı sorumlu olacaktır.
⦁ Uygulamanın son güncel sürümünü kullandığınızı kontrol ediniz.
⦁ Cep telefonunuzun başkaları tarafından kullanılmasını engellemek için ekran kilit şifresi kullanmanız son derece önemlidir.
⦁ Anti virüs programları, cep telefonunuza virüs, casus programlar gibi zararlı yazılımların yüklenmesine engel olabilir veya yakalanmasını sağlar. Kullandığınız anti virüs yazılımlarının etkili olabilmesi için düzenli olarak güncelleyiniz.
⦁ Çeşitli banka ve finans kurumları tarafından gönderilmiş gibi görünen, acil ve çok önemli konular içeriyormuş gibi duran sahte e-postalar internette yayılmaktadır. Bu e-postalarda verilen linkler aracılığı ile müşterilerin, internet/mobil bankacılık şifreleri ve kişisel bilgileri istenmektedir. Kesinlikle bu tür e-postalara yanıt vermeyiniz veya istenen bilgileri girmeyiniz. Aktif Bank, e-posta yoluyla hiç bir şekilde şifre işlemleri yaptırmamaktadır, müşterilerin kişisel bilgilerini istememektedir.
⦁ Aktif Bank N Kolay Mobil uygulamamızdan çıkmak için uygulama içinde "Güvenli Çıkış" yaparak oturumunuzu sonlandırınız.
⦁ Şüpheli durumlarda 0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi'ne mutlaka bilgi veriniz.  

N Kolay Mobil ile
tüm işlemler cebinizde!

Tüm bankacılık ihtiyaçlarınız için N Kolay Mobil cebinizde! N Kolay Mobil ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, kredi kullanabilir, yatırım yapabilirsiniz.