Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlığı A.Ş.

Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., 2021 yılında da iş birliklerini artırarak net satış gelirlerinde büyüme gerçekleştirdi, bireysel ve kurumsal müşterilerine sigorta ve danışmanlık hizmeti sunan “Türkiye’nin en büyük yerli brokeri” konumunu sağlamlaştırdı. Sigortayeri; dijital kanalları üzerinden sağladığı hizmetlere, perakende sektörünün önde gelen firmaları ile iş birliklerini ekledi ve müşteri tabanlı “ekosistemlere” sigortacılık alanında entegrasyonunu genişletti.Sigortayeri, sigortacılık hizmetlerine kolay erişim yaklaşımı doğrultusunda, perakende sigortacılık alanındaki güçlü dağıtım kanalları ve son tüketicinin ihtiyaçlarına uygun, özelleştirilebilen, piyasa karşılaştırmalı ürün yelpazesiyle dijitalleştirdiği hizmetlerini müşterilerine sundu.

Farklı alanlarla kurumsal sigorta çözümleri sağlayan Sigortayeri, Türkiye ve yakın coğrafyada yer alan birçok ülkede önemli projelerin sigorta plasmanlarında yer almaya devam etti. Enerji, inşaat, sağlık, tekstil, otomotiv ve finansal hizmetler sektörlerinde önemli sigorta teminatlarında ve finansal sigorta ürünlerinde rol aldı; ticari alacak sigortası, kefalet senedi, mühendislik,  mesleki sorumluluk, siber riskler ve proje finansmanlarında bankacılık çözümlerine alternatif veya destek sigorta ürünlerindeki deneyimini artırarak ayrıcalıklı konumunu güçlendirdi.

Yenilenebilir enerji alanında, güneş ve rüzgâr enerjisi tesislerinin kurulumu ve işletme dönemleri için proje finansmanına uygun, özel bir sigorta fasilitesi oluşturan Sigortayeri, GES projelerinin sigortalanması konusunda liderliğini 2021 yılında devam ettirdi. Şirket, Türkiye’de GES kaynaklı enerji üretiminin %30’unun sigorta brokeri konumunda.