Müşteri Memnuniyeti Politikamız

Müşteri Memnuniyeti Politikamız

Aktif Bank olarak “Yenilikçi ve fayda sağlayan çözümlerimiz ile toplumun her kesiminin ihtiyaçlarına yönelik finansal servislere en kolay şekilde erişimini sağlamak, Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en çok kişiye temas eden finansal hizmet organizasyonu olmak” vizyonu ile müşterilerimize tüm kanallardan en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeyi taahhüt ederiz.


Gerçek başarının ancak iç ve dış müşterilerimizin memnuniyeti ve bağlılığı ile sağlanabileceğini biliriz. Yaptığı işi en iyi bilen aile bireylerimiz için yatırım yapar, teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak verimliliğimizi sürekli arttırır, çözüm odaklı ve uzman yaklaşımımız ile mutlu müşteri yaratırız.


Müşteri Memnuniyeti ilkesi kapsamında müşteri talep ve şikayetlerini yasal mevzuat (BDDK, TBB) ve düzenlemelere uygun, gizlilik prensibi doğrultusunda adil ve tarafsız bir şekilde değerlendirerek; şikayetleri ve önerileri kaynağına kadar inceler, kalıcı ve sürekli iyileştirmeleri sistem ve süreçlerimizde uygularız.​​​

Şikayet Yönetimi

Şikayetlerin İletilmesi

Müşterilerimizin  iletişim kanallarından bankamıza ilettiği şikayetler Şikayet Yönetimi Birimi’nde yasal mevzuatlara ve süreçlerimize uygun olarak değerlendirilip,  sonuçlanır.

İletişim Kanallarımız için tıklayınız.​
   ​

Şikayetlerin Kaydedilmesi ve Takibi

İletilen tüm talep ve şikayetler TC Kimlik numarası ile ilişkilendirilerek , şikayet yönetim sistemine kaydedilir.
Kaydedilen talep ve şikayetler en kısa sürede değerlendirmeye alınır.
İletildiği anda çözümlenemeyen başvuru ve şikayetler için detaylı araştırma yapılarak sonuçlandırılacağı müşterilerimize iletililir. ​
   

Şikayetin Değerlendirilmesi

Başvuru anında sonuçlandırılabilen talep veya şikayetler, müşterilerimizin bilgilendirilmesi ile kapatılır.
Araştırma gerektiren konular, bankamızın ilgili ekipleri tarafından titizlikle değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Şikayetin Sonuçlandırılması ve Bilgi Verilmesi

Başvuru esnasında sonuçlandırılabilen talepler, başvuru sahibinin bilgilendirilmesi sağlanarak kapatılır. Talep ve şikayetlerin, başvuru esnasında sonuçlandırılması hedeflenir.
Bankamızın ilgili ekipleri tarafından yapılan detaylı incelemeler sonucunda talep veya şikayetin çözümlenmesi sağlanır.
Sonuçlanan şikayetler ile ilgili olarak müşterilerimiz bilgilendirilir.

Sürekli İyileştirme

Düzeltici, önleyici ve iyileştirici faaliyetler ile sistem ve süreç geliştirmeleri yapılarak, şikayetlerin tekrarının önlenmesi hedeflenir.