Bizi Bugüne Taşıyan Değerlerimiz ile Geleceğe Yürümeye Devam Ediyoruz.

1981 yılında Ahmet Çalık tarafından kurulan Çalık Holding enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve dijital alanlarında faaliyet göstermektedir. Orta Asya, Balkanlar ve MENA bölgesi olmak üzere, 31 ülkede çalışmalarını sürdüren Grup, 16 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Çalık Holding Hakkında

1981 yılında Ahmet Çalık tarafından kurulan Çalık Holding, dünyada 34 ülkede enerji, inşaat, madencilik, tekstil ve finans alanlarındaki şirketleriyle faaliyet göstermektedir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde süregelen faaliyetleri çerçevesinde itibarı, güvenilirliği ve uluslararası şirketlerle yaptığı uzun süreli iş birlikleriyle tanınan Çalık Holding, inovatif iş modelleri geliştirmekte ve çalıştığı iş alanlarında sürdürülebilir büyüme sağlayarak ilerlemektedir. Çalık Holding, insan kaynağına verdiği değer ve çalışan odaklı yönetim anlayışıyla, ekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik hedeflerini tüm yatırımlarına, projelerine ve iş yapma yöntemlerine yansıtmaktadır.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) imzacısı olan Çalık Holding, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ve coğrafyalarda çeşitliliği, sürdürülebilirliği, dayanıklılığı ön planda tutmakta; tüm kültürlere, inançlara, etnik kökenlere ve cinsiyetlere eşit davranma ilkesi ile hareket etmekte ve çevreye saygılı iş anlayışını benimsemektedir.

Biz Kimiz ve Amacımız…

Biz Türkiye’nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemiyiz.

Amacımız herkesin finansal ürün ve hizmetlere en kolay şekilde erişimini sağlamak.

Sektörler

 • Enerji

  Enerji

 • İnşaat

  İnşaat

 • Madencilik

  Madencilik

 • Tekstil

  Tekstil

 • Finans

  Finans

 • Dijital

  Dijital