E - Kent

Ankara- Kahramanmaraş, Bolu, Düzce ve Kütahya illerinde Akıllı Ulaşım Sistemleri.

Akıllı Şehirler, Akıllı Ulaşım Sistemleri (Toplu Taşıma), E-Bilet

E-Kent, Akıllı Şehir Çözümleri üretirken, aynı zamanda hizmet verdiği kent yönetimlerine de gelir getirici katma değerli iş modelleri de geliştiren teknoloji entegratörüdür. 

2002 yılında kurulan E-Kent, Türkiye’nin alanında lider sistem entegratörü ve işletme firmasıdır. 

E-Kent, ulaşım çözümleri altyapısı ile yılda 1 milyar adet işlem, 2 milyon akıllı ulaşım kartı satışı ve toplam 8 milyon adet akıllı kart yönetimine imza atmaktadır. E-Kent, toplamda 300 milyon adet manyetik biletleme ile Türkiye’nin en yaygın ve yüksek hacimli Elektronik Ücret Toplama sisteminin işletimini yapmaktadır. 

E-Kent, 2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan ihale neticesinde ‘E-Bilet Sistem Entegratörü’ olarak görevlendirilmiş olup, 27 farklı şehirde bulunan 47 stadyumda altyapı dönüşümü, geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, tek merkezden entegre biletleme ve stadyum gişe hizmetleri altyapılarını içeren dünyanın en büyük stadyum dönüşüm projesini hayata geçirmiştir.  E-Kent, 2023-2024 sezonu sonuna kadar Süper Lig ve TFF 1. Lig’de bulunan 36 takımın stadyumlarında maç operasyonlarını yapacaktır. 

E-Kent, e-bilet projesinin başlangıcı olan 2014 Nisan ayından günümüze kadar, 6.1 milyon adet maç bileti ve 630 bin adet sezonluk kombine satışı gerçekleştirmiş ve bu satışlardan oluşan 655 Milyon TL’lik hasılatı kulüplere aktarmıştır. Bütün bu rakamlar çerçevesinde E-Kent 12 milyon futbolseverin stadyumlara giriş operasyonlarını gerçekleştirmiştir.​​

E-Kent, Ankara, Kahramanmaraş, Bolu, Düzce ve Kütahya illerinde Akıllı Ulaşım Sistemleri işletmenliğini sürdürmektedir.

ANKARA Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız.

KAHRAMANMARAŞ Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız.  

BOLU Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız.  


Passolig Kart ve e-bilet hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye PASSOLİG ve PASSO web sitelerilerinden ulaşabilir, Passo Mobil Uygulaması’nı buradan​ indirebilirsiniz.​

N Kolay Mobil ile
tüm işlemler cebinizde!

Tüm bankacılık ihtiyaçlarınız için N Kolay Mobil cebinizde! N Kolay Mobil ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, kredi kullanabilir, yatırım yapabilirsiniz.