E - Kent

Ankara- Kahramanmaraş, Bolu, Düzce ve Kütahya illerinde Akıllı Ulaşım Sistemleri.

Akıllı Ulaşım Sistemleri (Toplu Taşıma), E-Biletleme, Geçiş Kontrol sistemleri

 

2002 yılında kurulan E-Kent, Türkiye’nin alanında lider sistem entegratörü ve işletme firmasıdır. 

 

Akıllı şehir çözümleri ve sistem entegratörlüğü alanlarında hizmet veren E-Kent, sunduğu ulaşım çözümleri altyapısı ile yılda 1 milyar akıllı ulaşım işlemi gerçekleştiriyor.

E-Kent, hizmet verdiği şehirlerde teknoloji dönüşümü sağlarken, idarelere katma değerli iş modelleri de geliştiriyor.

E-Kent, başkent Ankara dâhil olmak üzere, hizmet verdiği şehirlerdeki yaklaşık 8 milyon vatandaşa akıllı toplu taşıma çözümleri sunuyor ve ücret toplama operasyonunu yönetiyor. E-Kent kurulduğu günden 2023 yılı sonuna kadar, toplamda 15,8 milyon akıllı ulaşım kartı ve 379 milyon ulaşım bileti operasyonu gerçekleştirdi.

 

E-Kent, 2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açılan ihale sonucunda ‘E-Bilet Sistem Entegratörü’ olarak görevlendirilmiş olup, Türkiye’de 31 şehirdeki 60 stadyumda geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, entegre biletleme, stadyum gişe hizmetleri ve altyapılarını kapsayan, dünyanın en büyük stadyum altyapı dönüşüm projesini başarıyla hayata geçirdi.

Nisan 2014’ten 2023 yılı sonuna kadar e-bilet projesi kapsamında 20 milyonun üzerinde futbol taraftarının stadyumlara giriş operasyonunu yürüten E-Kent, 4 binden fazla müsabakada 10 milyonun üstünde maç bileti ve 1 milyondan fazla sezonluk kombine satışı gerçekleştirdi, bu satışlardan oluşan yaklaşık 2,2 milyar TL hasılatı kulüplere aktardı.

Bilgi birikimi ve deneyimi ile Mart 2019 tarihinden itibaren eğlence ve etkinlik dünyasında da hizmet veren E-Kent, sektörün önde gelen organizatörleri ile anlaşarak 2021’de Türkiye’nin en çok bilet hasılatı yaratan biletleme platformu haline geldi.

 

Uluslararası pazara açılma stratejisi kapsamında, yazılım ve donanım çözümlerini yurt dışına pazarlamaya devam eden E-Kent’in ürün ve hizmetleri, Katar’da 2022 Dünya Kupası’nda, Azerbaycan, Cezayir, Ruanda ve Senegal’de futbol stadyumu ve atletizm sahalarında tercih edilmeye başlandı.

E-Kent, 2023 yılında Almanya’da kurduğu E-Kent Europe firmasıyla biletleme sektöründeki tecrübesini kullanarak Passo markasıyla Avrupa pazarında yerini aldı.

 

E-Kent, Ankara, Kahramanmaraş, Bolu, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Bitlis, Kilis illerinde Akıllı Ulaşım Sistemleri çözümlerini sürdürmektedir.


KAHRAMANMARAŞ Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız.  

 

BOLU Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız.  


Nevşehir Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız 


Kayseri Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız


Kilis Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız


Aksaray Akıllı Ulaşım ve Ödeme Sistemleri detayları için lütfen tıklayınız


Passolig Kart ve e-bilet hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiye PASSOLİG ve PASSO web sitelerilerinden ulaşabilir, Passo Mobil Uygulaması’nı buradan  indirebilirsiniz. 

N Kolay Mobil ile
tüm işlemler cebinizde!

Tüm bankacılık ihtiyaçlarınız için N Kolay Mobil cebinizde! N Kolay Mobil ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilir, kredi kullanabilir, yatırım yapabilirsiniz.