2023
 • 4. Ex Awards Turkey

  Aktif Bank, İletişim Merkezi çalışanlarının gelişim süreci ve yetkinliklerini artırmak, iş ve özel hayat dengesindeki kaliteyi yükseltmek amacıyla hayata geçirdiği “Kalbinle Dinle Aklınla Yol Göster” projesi ile  4. EX Awards Turkey Çalışan Deneyimi Ödülleri’nde, Türkiye’nin en iyi çalışan deneyimine sahip şirketleri arasına girerek üçüncülük ödülüne layık görüldü. 

 • Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri 2023

  Aktif Bank, ekonomide kadının güçlendirilmesine sürdürülebilir katkı sağlamayı hedefleyen mikro kredi odaklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘’Ekonomide Aktif Kadınlar’’ ile de Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri 2023’de ‘’Kadın Girişimci ve Kadın Gücünü Destekleme’’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

 • LACP

  Aktif Bank, 2022 Faaliyet Raporu ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan LACP’nin düzenlediği Vision Awards’da; 100 üzerinden 99 puan alarak, EMEA Bölgesi’nde Top 80 rapor arasından 1.lik, bankacılık genel kategorisinde en prestijli ödül olan ‘’Platinium’’ ödüle, dünya genel klasmanında ise ‘’Gümüş’’ ödüle layık görüldü.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, 2022 Faaliyet Raporu ile dünyanın en iyilerinin seçildiği ABD merkezli Mercomm ARC’da; Geleneksel olmayan faaliyet raporları genel kategorisinde uluslararası klasmanda, ikinci kez tek banka olarak altın ödüle layık görüldü. PDF raporlar kategorisinde uluslararası klasmanda, Design & Graphics kategorisinde uluslararası klasmanda ve Interior Design kategorisinde uluslararası klasmanda ise bronz ödüle layık görüldü.

 • Hammers

  N Kolay, N Kolayca Bankacılık marka konumlandırmasını, ünlü İtalyan Şef Danilo Zanna'nın kendine has İtalyan aksanıyla “N Kolayca” anlattığı, marka bilinirliğimizi artırarak yeni müşteriler kazandığı en geniş kapsamlı iletişim projesi “N Kolayca Bankacılık” ile Türkiye'nin pazarlama ekiplerinin başarısının ölçüldüğü The Hammers Awards’da «Finans Sektöründe En İyi Pazarlama Takımı» kategorisinde ‘’Altın Ödüle’’ layık görüldü.

 • MarCom Awards

  N Kolay, N Kolayca Bankacılık marka konumlandırmasını, ünlü İtalyan Şef Danilo Zanna'nın kendine has İtalyan aksanıyla “N Kolayca” anlattığı, marka bilinirliğimizi artırarak yeni müşteriler kazandığı en geniş kapsamlı iletişim projesi “N Kolayca Bankacılık” ile, Amerika merkezli Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği (AMCP)’nin düzenlediği MarCom Awards’ta; “Marka Tazeleme”, “Reklam Kampanyası” ve “Takım Proje Başarısı” kategorilerinde 3 “Platinum Ödüle” layık görüldü.

2022
 • Brandverse

  Aktif Bank, İBB Spor İstanbul iş birliğiyle eş zamanlı hem fiziki ortamda hem de Blackstudio Agency ile birlikte Metaverse üzerinden gerçekleştirdiği N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı ile Marketing Türkiye & BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen ve Dijital Pazarlama İletişimi Platformu’nun (DPİP) destek verdiği Brandverse Awards 2022’de ‘’Altın ödüle’’ layık görüldü.

 • DotCOMM

  Aktif Bank, Dijital Bankası N Kolay ile isim sponsoru olduğu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısını, Mart 2022’de İBB Spor İstanbul iş birliğiyle eş zamanlı hem fiziki ortamda hem de Blackstudio Agency ile birlikte Metaverse üzerinden gerçekleştirdi. Banka yenilikçi Metaverse projesi ile dünyanın en köklü ve Amerika Merkezli iletişim platformlarından biri olan Pazarlama İletişimi Profesyonelleri Derneği’nin (AMCP) düzenlediği dotCOMM Awards tarafından ‘’Platinum ödüle’’ layık görüldü.

 • Brand Finance

  Aktif Bank, 2022 yılında dünyanın önde gelen marka değerleme şirketi Brand Finance’ın hazırladığı Türkiye’nin en değerli markaları – 100 listesinde yer aldı.

 • Glasshouse

  Aktif Bank, Türkiye’nin öncü hibrit bulut servis sağlayıcısı GlassHouse’un gerçekleştirdiği Müşteri Deneyim gününde 2021 yılında hayata geçirdiği Back-up ve DR  replikasyonu çözümü ile “Yönetilen Veri Güvenliği ve İş Sürekliliği"  kategorisinde ödül almaya layık görüldü.

 • IDC

  Aktif Bank, sektörün en prestijli ödülleri olan IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri kapsamında SESRA ve RISE adlı iki projesiyle farklı kategorilerde ödüle layık görüldü.  Banka, İç sistemlere yönelik tüm süreçleri yöneten "RISE" projesiyle "Governance, Risk & Complience" kategorisinde ‘’İkincilik ödülüne’’, Merkezi Veri Yönetimi Bölümü'nün yürüttüğü, dijital ortamda sesli okuma yapabilen raporlama sistemi "SESRA" projesiyle de "Enterprise Transformation" kategorisinde ‘’Üçüncülük ödülüne’’ layık görüldü.  

 • PSM Ödülleri

  Aktif Bank ve İştiraki UPT, dijitalleşme ve finansal teknolojiler alanında fark yaratan şirketlerin ödüllendirildiği, sektörün en önemli ödüllerinden PSM Awards 2022'den üç altın ve bir gümüş ödülle taçlandırıldı. Aktif Bank’ın sektöre öncülük ettiği, yakın geleceğe şimdiden hazırlanmak için kolları sıvadığı metaverse deneyim stratejisi ile "Yenilikçi Müşteri Etkileşimi ve Deneyimi" kategorisinde; yapay zeka altyapısı ile hayata geçirdiği RPA projesi ‘’Can Ailesi’’ ile de "Dijital Dönüşüm" kategorisinde Altın PSM ödüllerine layık görüldü.  Aktif Bank’ın global para transferi ve ödeme alanındaki öncü iştiraki UPT ise ‘’Uption Avrupa Hesabı" ile “Genç Kıvılcım” kategorisinde Altın PSM, "En İnovatif Ürün" kategorisinde ise Gümüş PSM ödülüne layık görüldü.

 • Altın Örümcek

  Aktif Bank, Dijital Bankası N Kolay ile isim sponsoru olduğu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısını, Mart 2022’de İBB Spor İstanbul iş birliğiyle eş zamanlı hem fiziki ortamda hem de Blackstudio Agency ile birlikte Metaverse üzerinden gerçekleştirdi. Banka yenilikçi Metaverse projesi ile Altın Örümcek Ödülleri’nde “Dijital Pazarlama – Entegre Kampanya” kategorisinde ‘’Üçüncülük ödülüne’’ layık görüldü. 

 • Hammers  Aktif Bank, Dijital Bankası N Kolay ile isim sponsoru olduğu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısını, Mart 2022’de İBB Spor İstanbul iş birliğiyle eş zamanlı hem fiziki ortamda hem de Blackstudio Agency ile birlikte Metaverse üzerinden gerçekleştirdi. Aktif Bank, yenilikçi Metaverse projesi ile Hammers Ödülleri’nde, Türkiye’nin en değerli şirketlerinin CMO’larının jüri değerlendirmesi ile ‘’En İyi Metaverse Takımı’’ kategorisinde verilen iki ödülden birine layık görülerek ‘’Bronz ödülün’’ sahibi oldu.

 • Interaktif Medya Ödülleri (IMA)

  Aktif Bank, Dijital Bankası N Kolay ile isim sponsoru olduğu N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısını, Mart 2022’de İBB Spor İstanbul iş birliğiyle eş zamanlı hem fiziki ortamda hem de Blackstudio Agency ile birlikte Metaverse üzerinden gerçekleştirdi. Banka yenilikçi Metaverse projesi ile dijital dünyanın uluslararası platformda en prestijli ödüllerinden olan İnteraktif Medya Ödülleri'nde (IMA) ‘’Finansal Hizmetler" kategorisinde ‘IMA Üstün Başarı Ödülü'ne layık görüldü.


 • LACP

  Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi'nin (LACP) düzenlediği Vizyon Ödülleri yarışmasında; Bankacılık genel kategorisinde kendi büyüklüğündeki bankalar arasında Altın ödülle, dünya klasmanında ikincilik ödülüne layık görülen Aktif Bank 2021 Faaliyet Raporu EMEA bölgesinde ilk 80 kurum sıralamasında 5. sırada yer aldı. Türkiye’de ise en iyi 20 raporu arasında konumlanmayı başardı.

 • Mercomm Arc

  Dünyanın en iyilerinin seçildiği ABD merkezli MerComm tarafından bu yıl 36.si düzenlenen Annual Report Competition’da (ARC) geleneksel olmayan faaliyet raporları genel kategorisi, uluslararası klasmanda ödül alan tek banka konumunda yer aldı. Aktif Bank 2021 Faaliyet raporu Marcomm Arc’ın en yüksek ödül seviyesinde ‘’Altın ödül’’ almaya hak kazandı. Uluslararası klasmanlarda online raporlar kategorisinde “Onur ödül”üne ve grafik tasarım kategorisinde ‘’Bronz ödüle’’ layık görüldü.

2021
 • Asian Banking Awards

  Aktif Bank, 2020 yılında YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş) adına gerçekleştirdiği elektrik dağıtım sektörüne özel Türkiye’nin sürdürülebilirlik kriterlerini destekleyen ilk kira sertifikasıyla, bankacılık ve finans sektörünün en iyilerini ödüllendiren Asian Banking and Finance (ABF) tarafından düzenlenen Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Ödülleri kapsamında “Türkiye’nin En Yenilikçi Anlaşması” ve “Yılın Proje Altyapısı Finansman Anlaşması” ödüllerine layık görüldü.

 • LACP

  Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi'nin (LACP) düzenlediği Vizyon Ödülleri yarışmasında; dünya klasmanında “Altın Ödül”e layık görülen Aktif Bank 2020 Faaliyet Raporu genel skorda 100 üzerinden 98 olarak değerlendirilerek; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge sıralamasında 80 rapordan ilk 25 arasında yer aldı. Türkiye’de ise en iyi 10 rapor arasında konumlanmayı başardı.

 • Mercomm Arc

  Dünyanın en iyilerinin seçildiği ABD merkezli MerComm tarafından bu yıl 35.si düzenlenen Annual Report Competition’da (ARC) raporumuz dünya çapında genel bankalar klasmanında birincilik ödülüne, iç sayfa tasarımlarında yine birincilik ödülüne ve kapak tasarımı ile de dünya ikinciliğine layık görüldü.

 • PSM Awards

  İndibindi, PSM’nin 2018’den bu yana düzenlediği, finans ve teknoloji sektörünün en iyilerini ödüllendiren PSM Awards kapsamında Dijital Dönüşüm kategorisinde ödül almaya hak kazandı. İştirakimiz UPT ise Uption projesi ile ‘’En İyi Tutundurma Pazarlama Başarısı’’ kategorisinde ödül aldı.

2020
 • The Stevie Awards

  Aktif Bank, dünyanın en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 14.’sü düzenlenen “The Stevie Ödüllerin”de “En İyi Müşteri Memnuniyeti Stratejisi’’ kategorisinde “N Kolay Bono Müşteri Deneyimi’’ ile “Bronz Ödül ”ün sahibi oldu.

 • LACP

  Aktif Bank, ‘’Hayatın İçinde Aktif’’ temalı 2019 Faaliyet Raporu ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi'nin (LACP) düzenlediği "Vizyon Ödülleri” yarışmasında dünya genel klasmanında ‘’Bankacılık ve Finansal Hizmetler’’ kategorisinde “Altın” ödüle layık görüldü. EMEA bölgesinde ‘’En iyi Kapak Tasarımı’’ ödülünü alan rapor, pek çok uluslararası firmayı geride bırakarak dünya çapında en iyi ilk 100 rapor arasında, EMEA bölgesinde de 13. sırada yer aldı.

 • Asian Banking & Finance Awards

  Aktif Bank, uluslararası ve prestijli bir ödül organizasyonu olan ve bu yıl 30 farklı ülkeden yüzü aşkın başvuru alan Asian Banking & Finance’in düzenlediği ‘’Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’’ ödüllerinde ‘’N Kolay Bono’’ ürünü ile ‘’Yılın Yenilikçi Projesi’ ’ödülünü almaya hak kazandı.

2019
 • PSM Awards

  Türkiye’nin bankacılık, perakende ve ödeme sistemlerinin lider dergisi ‘’Payment Systems Magazine (PSM) Dergisi’nin düzenlediği ödül töreninde Aktif Bank ‘’N Kolay QR ile Öde’’ projesiyle ‘’En iyi mobil ödeme’’ kategorisinde ödüle layık görüldü. Banka İştiraklerinden; Sigortayeri, ‘’Daskmatik’’ ile 2019 yılının Insurtech Başarı Ödülü’ne, UPT ise ‘’WSBI Fair Value Remittance Platform” ürünü ile ‘’En İyi Ödeme Sistemleri Altyapısı” kategorisinde Altın ödüle layık görüldü.

 • LACP – League of American Communications Professionals

  Aktif Bank, "2018 Faaliyet Raporu" ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya klasmanında ilk 100 rapor arasında yer aldı. EMEA bölgesinde ise 26. sırada yer aldı. Raporun basılı versiyonu “Bankacılık” ve “Finansal Hizmetler” kategorilerinde aldığı “Gold’’, ‘’Bronz’’ ve ‘’Onur’’ ödülleri ile Dünya çapında sektörde yerini aldı. Raporun dijital versiyonu ise yine ‘’Onur’’ ve EMEA Bölgesi’ndeki ‘’Best In-house’’ ödüllerine layık görüldü. İlk 10 Türk firması arasında ise en fazla kategoride ödül alan Banka olan Aktif Bank toplam 10 ödülün sahibi oldu.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, 2018 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 34 ülkeden 2,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 33. sü düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri” yarışmasında ‘’İnteraktif Faaliyet Raporu’’ kategorisinde ‘’Bronz” ödüle, “Grafik ve Grafik Dizayn” kategorisinde ‘’Onur” ödülüne layık görülerek toplam 2 ödül kazandı.

 • IDC Türkiye Cloud Awards

  Aktif Bank, bilgi teknolojileri sektörünün en önemli organizasyonlarından International Data Corporation’ın (IDC) Türkiye ofisi tarafından düzenlenen IDC Türkiye Cloud Awards 2019 ödül programı kapsamında, yeni ürünü Bitmatrix platformu ile “Infrastructure as a Service (IaaS) / Platform as a Service (PaaS)” kategorisinde 2. oldu.

 • The Stevie Awards

  Aktif Bank, dünyanın en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 13.sü düzenlenen “The Stevie Ödüllerin”de “En İyi Müşteri Geri Bildirimi” kategorisinde “Etkileşimli sesli yanıt sisteminde (IVR) geliştirdiği Müşteri Memnuniyet Anketleri” ile “Bronz Ödül ”ün sahibi oldu.

2018
 • Bonds & Loans Awards

  Dünya’nın önde gelen finansal yayınlarından Bonds & Loans dergisinin her yıl düzenlediği “Bonds & Loans” ödül töreninde Aktif Bank, Emlak Girişim A.Ş. için aracılık ettiği Getirisi Altına Dayalı Sukuk İhracı işlemiyle “Yılın Yapılandırılmış Finansman İşlemi” dalında ödül almaya hak kazandı.

 • TİM Ödülleri

  UPT, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı 2017 Yılı Araştırması” kapsamında en fazla hizmet ihracatı gerçekleştiren ilk 500 firma arasında 152. olarak “Bankacılık ve Diğer Mali Hizmetler” kategorisinde 3.lük ödülünü kazandı.

 • Payment System Magazine

  Türkiye’nin bankacılık, perakende ve ödeme sistemlerinin lider dergisi Payment Systems Magazine (PSM) Dergisi’nin 10. yılını özel bir etkinlikle kutladığı “Ödeme Dünyasının Oscar’ları” olarak nitelendirdiği ödül gecesinde Türkiye’nin ilk yerli para transfer markası UPT, “Müşteri Odaklılık” kategorisinde, SendUPT iLE 3.’lük ödülü ve “Ödeme Sistemleri Sektöründe Kadın İstihdamına Katkı Sağlayan Şirket” Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “Bankacılığa Yeni Renkler Kazandırdık” temalı 2017 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 29.su düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Tasarım” klasmanında; “Geleneksel Olmayan-Avrupa” kategorisinde “Onur” ödülüne ve “Faaliyet Raporları/Bankacılık” kategorisinde “Bronz” ödüle layık görüldü.

 • Türkiye Fintech Ödülleri

  Türkiye’nin ilk yerli para transfer markası UPT, FintechForum’18 kapsamında düzenlenen “Türkiye Fintech Ödülleri” tarafından “En Çok İşlem Hacmine Sahip 1. Şirket” ve “En Çok Çalışana Sahip 4. Şirket” seçilerek 2 farklı ödüle layık görüldü.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, “Bankacılığa Yeni Renkler Kazandırdık” temalı 2017 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 34 ülkeden 2,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 32.si düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri” yarışmasının “Uluslararası Bankalar” klasmanında “Kapak Tasarımı” kategorisinde ‘’Bronz” ödüle, “Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporu” kategorisinde “Gold” ödüle ve “İç Sayfa Tasarımı” kategorisinde ‘’Onur” ödülüne layık görülerek toplam 3 ödül kazandı.

 • LACP – League of American Communications Professionals

  Aktif Bank, "Bankacılığa Yeni Renkler Kazandırdık " temalı 2017 Yılı Faaliyet Raporu ile dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya klasmanında ilk 100 rapor arasında 8. Sırada, EMEA bölgesinde 5. sırada yer aldı. Raporun basılı versiyonu “Bankacılık” ve “Finansal Hizmetler” kategorilerinde aldığı “Platin” ödüller ile Dünya çapında sektör lideri ünvanlarını kazandı. Raporun dijital versiyonu ise her iki sektörde aldığı “Gold” ödüller ile Dünya çapında 2. Sırada yer aldı. Rapor aynı zamanda hem Dünya çapında hem EMEA bölgesinde “En Yaratıcı Rapor” özel ödüllerine layık görüldü. İlk 20 Türk firması arasında ise en fazla kategoride ödül alan Banka olan Aktif Bank toplam 12 ödülün sahibi oldu.

 • The Banker - Deals Of The Year

  Aktif Bank, dünyanın önde gelen yayınlarından The Banker tarafından düzenlenen “Deals Of The Year” yarışmasında “Islamic Finance” kategorisinde GAP İnşaat A.Ş. için aracılık ettiği yurt dışı sukuk ihracıyla “Avrupa’da Yılın İslami Finans” ödülünü aldı.

 • TÜHİD Halkla İlişkiler Ödülü

  Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 17.si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Aktif Bank; “Kurumsal Raporlar” kategorisinde, yeşil sahaların finansal verilerinin yer aldığı “EkoLig–Futbol Ekonomisi” raporuyla ödül almaya hak kazandı.

 • TSPB Ödülleri

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ödüllerinde Aktif Bank "Özel Ödül" kategorisinde, N Kolay Bono ürünü ile “En Yaratıcı Sermaye Piyasası Projesi” ödülüne layık görüldü.

2017
 • IFN (Islamic Financial News) Awards

  Uluslararası arası kuruluş olan IFN tarafından her yıl düzenlenen “IFN Yılın İşlemi” ödül töreninde Aktif Bank GAP İnşaat A.Ş. için aracılık ettiği yurt dışı sukuk ihracı ile “Yılın Sukuk İşlemi” ödülünü kazandı.

 • Bonds & Loans Awards

  Dünya’nın önde gelen finansal yayınlarından Bonds & Loans dergisinin her yıl düzenlediği “Bonds & Loans” ödül töreninde Aktif Bank, Turkcell Finansman A.Ş. için aracılık ettiği Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) İhracı işlemiyle “Yılın Yapılandırılmış Finansman İşlemi” ödülünü almaya hak kazandı.

 • İnovaLig

  Aktif Bank, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli kurumlarının katıldığı “İnovaLig” yarışmasında “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ilk üçe girerek ödül almaya hak kazandı.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, "Yetenek ve Hayal Gücü" temalı 2016 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 35 ülkeden 2,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 31.si düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri” yarışmasında “Bankalar” klasmanında “Metin” kategorisinde “Onur Ödülü”ne ve “Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporu” kategorisinde “Gold Ödül”e layık görülerek toplam 2 ödül kazandı.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Aktif Bank, "Yetenek ve Hayal Gücü" temalı 2016 Yılı Faaliyet Raporu ile bu sene 25 ülkeden 6.000’den fazla başvurunun yapıldığı, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya genel klasmanı, iki farklı “Bankacılık" kategorisinde “Platin Ödül”e, "En İyi Kapak Tasarımı" kategorisinde “Gold Ödül”e, EMEA bölgesinde de aynı kategoriyle “Silver Ödül”e layık görüldü. Banka, 2016 faaliyet raporu ile 100 üzerinden 99 puan alarak dünya çapında 15'inci, EMEA bölgesinde ise 7'nci sırada yer alarak pek çok uluslararası firmayı geride bıraktı. Türkiye sıralamasında ise ilk 20 içinde yer alarak toplam 12 ödülün sahibi oldu.

 • The Banker - Technology Projects Of The Year

  Aktif Bank, dünyanın önde gelen yayınlarından The Banker tarafından düzenlenen “Technology Projects Of The Year” yarışmasında “Uyum” kategorisinde süreç ve iç sistemler yapısının yönetildiği “Rise Platformu” ile dünyanın ünlü finans kuruluşlarını geride bırakarak "En İyi Proje" ödülünü almaya layık görüldü.

 • MasterCard Catalyst

  Aktif Bank, “Mastercard Catalyst 2017” ödül yarışmasında “Satış” kategorisinde Mastercard Banka Kartı Portföyünü adetsel olarak en fazla büyüten 3. banka oldu.

 • Pay Awards

  Aktif Bank, dünyanın en önemli prepaid organizasyonlarından “Pay Awards” yarışmasında “N Kolay Kredi” ile “En İyi Uluslararası Program” kategorisinde ödül kazandı.

 • The Stevie Awards

  Aktif Bank, dünyanın en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 11.si düzenlenen “The Stevie Awards”da “IVR veya Web Servis Çözümü – Yeni Versiyon” kategorisinde “Passolig Kart IVR İyileştirme Projesi” ile “Bronz Ödül ”ün sahibi oldu.

2016
 • TİM Ödülleri

  UPT, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı 2016 Yılı Araştırması” kapsamında “Bankacılık ve Diğer Mali Hizmetler” sektöründe 4.lük ödülünü kazandı.

 • Bonds & Loans Awards

  Dünya’nın önde gelen finansal yayınlarından Bonds & Loans dergisinin her yıl düzenlediği “Bonds & Loans” ödül töreninde Ağustos 2016 yılında bankamız gerçekleştirdiği “20 milyon USD’lik Murabaha” anlaşmasıyla “İslamı Finansman” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

 • Global Banking & Finance Review

  Aktif Bank, dünyanın önde gelen ekonomi yayını olan “Global Banking & Finance Review” tarafından verilen Türkiye’nin “ En İyi Yatırım Bankası” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 • Interactive Media Awards

  Dünya’nın önde gelen web sitesi tasarımlarının ve işlevselliğinin değerlendirildiği "Interactive Media Awards"dan aktifbank.com.tr web sitesi “Bankacılık” kategorisinde “Sınıfının En İyisi”,  nkolaykredi.com.tr  web sitesi “Finansal Servisler” kategorisinde "Üstün Başarı" ödülüne layık görülerek 2 ödülün sahibi oldu.

 • Financial World Innovation

  Aktif Bank, finans sektörüne yön veren en iyi uygulamaların değerlendirildiği ve dünyanın en prestijli platformlardan biri olan “Financial World Innovation 2016 Ödülleri’nde N Kolay Kredi ürünü ile “Bankacılık Ürün ve Hizmet sunumunda İnovasyon” kategorisinde 1.'lik ödülüne layık görüldü.

 • Connected Stadium Ödülleri

  Passolig projesiyle katıldığımız Connected Stadium Ödülleri'nde, Connected stadium Innovation kategorisinde Passolig ile müşterilerimize katmış olduğumuz değer, projenin uygulanabilir ve sürdürülebilir olma özellikleriyle "En Yaratıcı Proje" ödülüne layık görüldük.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “Bankacılık Sanatı” temalı 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 27.si düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Tasarım” klasmanında; “Geleneksel Olmayan-Avrupa” kategorisinde "Onur Ödülü"ne layık görülmüştür.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, "Bankacılık Sanatı" temalı 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 35 ülkeden 2,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 30.su düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen Arc Ödülleri yarışmasının "Uluslararası Bankalar Klasmanında" ve  “Kapak Sayfa Tasarımı” kategorisinde "Onur Ödülü"ne, “Metin” kategorisinde "Gold Ödül"e layık görülerek toplam 2 ödül kazandı.

 • LACP

  Aktif Bank, "Bankacılık Sanatı" temalı 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile  bu sene 24 ülkeden 6.000’den fazla başvurunun yapıldığı, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi  (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya genel klasmanı, "Banka ve Finansal Kurum" kategorisinde "Platinum Ödül"e, "Basılı ve Dijital Rapor" kategorisinde ise "Gold Ödül"e layık görüldü. Banka, 2015 faaliyet raporu ile 100 üzerinden 99 puan alarak dünya çapında 11., EMEA bölgesinde ise  7. sırada yer alarak pek çok uluslararası firmayı geride bıraktı. Türkiye sıralamasında ise 1. sırada yer alarak toplam 9 ödülün sahibi oldu.

 • Hermes Creative

  Aktif Bank, “Bankacılık Sanatı” temalı 2015 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika’nın önde gelen tasarım yarışmalarından “Hermes Creative Ödülleri” yarışmasının "Faaliyet Raporları" kategorisinde “Platin Ödül” kazandı.

 • MasterCard Catalyst

  Aktif Bank, “MasterCard Catalyst 2016” ödülleri kapsamında, "Satış" kategorisinde 1. olarak, kredi kartı sayısını bir yıl içinde en yüksek oranda artıran banka oldu.

2015
 • Altın Örümcek Web Ödülleri

  Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımıyla, sigortacılıkla ilgili her türlü ihtiyaca hızla çözüm sağlayan Sigortayeri.com 13.Altın Örümcek Web Ödülleri’nde “Sigortacılık” kategorisinde “En İyi Web Sitesi” seçildi.

 • Interactive Media Awards

  Teknolojik ve yenilikçi yaklaşımıyla, sigortacılıkla ilgili her türlü ihtiyaca hızla çözüm sağlayan Sigortayeri.com, Interactive Media Awards’de “Sigortacılık” kategorisinde 1.’liğe layık görülmüştür.

 • Financial World Innovation

  Aktif Bank, finans sektörüne yön veren en iyi uygulamaların değerlendirildiği ve dünyanın en prestijli platformlardan biri olan “Financial World Innovation 2015 Ödülleri”nde geliştirdiği Passolig kart programı ile “En İyi Teknoloji Entegrasyonu” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

 • Mobile Money&Digital Payments

  Türkiye’nin ilk yerli para transfer markası UPT, ‘Online Talimat’ uygulaması ile mobil ve dijital ödeme sektörünün dünya çapında öneme sahip oyuncularını İstanbul’da buluşturan ‘Mobile Money&Digital Payments –Global 2015’ organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen yarışmada, ‘Avrupa’nın En İyi Ödeme Uygulaması’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, 2014 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 26.sı düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Faaliyet Raporları/Bankacılık” kategorisinde onur ödülüne layık görülmüştür.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, 2014 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 35 ülkeden 2,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 29.su düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen Arc Ödülleri yarışmasının uluslararası bankalar klasmanında “Basım ve Üretim Kalitesi” kategorisinde altın ödüle, “Metin” kategorisinde bronz ödüle, “İç Sayfa Tasarımı” ve “Geleneksel Faaliyet Raporu” kategorilerinde onur ödülüne layık görülerek toplam 4 ödül kazandı.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Aktif Bank, 2014 Yılı Faaliyet Raporu ile bu sene 25 ülkeden 1.000’e yakın başvurunun yapıldığı, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya genel klasmanı, “Uluslararası Bankacılık” kategorisinde altın ödüle, “Uluslararası Finansal Kurumlar” kategorisinde ise gümüş ödüle layık görüldü. Banka, 2014 faaliyet raporu ile 100 üzerinden 98 puan alarak dünya çapında ilk 100 faaliyet raporu sıralamasında ve EMEA bölgesindeki ilk 50 rapor arasında da pek çok uluslararası firmayı geride bıraktı. Türkiye sıralamasında ise en iyi 20 rapor arasında yer alarak toplam 5 ödülün sahibi oldu.

 • Trade Finance – Deals of the Year

  Aktif Bank, iş ve finans dünyasının saygın yayın kuruluşlarından Euromoney PLC grubu bünyesinde faaliyet gösteren “Trade Finance Magazine” tarafından düzenlenen “Deals of the Year” yarışmasında ödüle layık görüldü. İslam Kalkınma Bankası kuruluşu ITFC iş birliği ile türk ihracatçıları için geliştirilen yenilikçi finansman modeli projesi Aktif Bank’a “Yılın İşlemi” ödülünü getirdi.

 • Trade Finance – Deals of the Year

  Aktif Bank, iş ve finans dünyasının saygın yayın kuruluşlarından Euromoney PLC grubu bünyesinde faaliyet gösteren “Trade Finance Magazine” tarafından düzenlenen “Deals Of The Year” yarışmasında ödüle layık görüldü. İslam Kalkınma Bankası kuruluşu ITFC iş birliği ile türk ihracatçıları için geliştirilen yenilikçi finansman modeli projesi Aktif Bank’a “Yılın İşlemi” ödülünü getirdi.

2014
 • Creativity International

  Aktif Bank, “İnovasyon Fabrikası – Bir Bankadan Ötesi” temalı 2013 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika’da bu yıl 44.sü düzenlenen ve her sene dünyanın en iyi iletişim çalışmalarının seçildiği “Creativity International Awards” yarışmasının "Faaliyet Raporları" kategorisinde "Gümüş Ödül" kazandı.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “İnovasyon Fabrikası – Bir Bankadan Ötesi” temalı 2013 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı tasarım yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 25.si düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Faaliyet Raporları/Bankacılık” kategorisinde “Onur Ödülü” ve “Kapak Tasarımı/Faaliyet Raporları” kategorisinde 2.’lik ödülüne layık görülmüştür.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, “İnovasyon Fabrikası – Bir Bankadan Ötesi” temalı 2013 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından 34 ülkeden 3,000’nin üzerinde başvuru ile bu sene 28.si düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri" yarışmasının "Uluslararası Bankalar" klasmanında “İç Sayfa Tasarımı” ve “Geleneksel Olmayan Faaliyet Raporları” kategorilerinde 2 dünya 1.’liği, “Finansal Data” kategorisinde dünya 2.liği, “Metin” ve “Kapak Tasarımı” kategorilerinde 2 dünya 3.lüğüne layık görülerek toplam 5 ödül kazandı.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Aktif Bank, “İnovasyon Fabrikası – Bir Bankadan Ötesi” temalı 2013 Yılı Faaliyet Raporu ile, bu sene 24 ülkeden 6.000’den fazla başvurunun yapıldığı, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının dünya genel klasmanı ve bankacılık kategorilerinde toplam 7 ödüle layık görüldü.

 • The Banker – Deals of the Year

  Aktif Bank, dünyanın önde gelen yayınlarından The Banker tarafından her yıl düzenlenen “Deals of the Year” yarışmasında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin proje finansmanı için gerçekleştirdiği Sukuk/Kira Sertifikası ihraçları ile Avrupa Bölgesinde “Yılın İslami Finansman İşlemi” kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü.

2013
 • The Interactive Media Awards

  Aktif Bank, Sigortayeri.com web sitesi ile Interactive Media Council tarafından 2006 yılından bu yana her sene dünya çapında binlerce başvuru yapılan “The Interactive Media Awards 2013” yarışmasının sigortacılık kategorisinde “Olağanüstü Başarı” ödülüne layık görüldü.

 • Financial World Innovation

  Aktif Bank, finans sektörüne yön veren en iyi uygulamaların değerlendirildiği ve dünyanın en prestijli platformlardan biri olan “Financial World Innovation 2013 Ödülleri”nin “Dış Ticaret Finansmanında Yenilikçilik” kategorisinde KSF (Kredi Sigortalı Finansman) ürünü ile 1.lik ödülü kazandı.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “Yeni Jenerasyon Bankacılık – Yaşanan Bir Hikayedir” temalı 2012 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 24.sü düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Faaliyet Raporları/Bankacılık” kategorisinde 1.’lik ve “Tasarım/Faaliyet Raporları” kategorisinde 3.’lük ödülüne layık görülmüştür.

 • EFMA

  Aktif Bank, küçük işletmeler için geliştirdiği ve kısa sürede Türkiye’de geniş dağıtım ağına ulaşan Aktif Nokta Projesi ile Avrupa Birliği finans ve bankacılık sektörünün en önemli kurumlarından biri olan EFMA’nın düzenlediği yarışmada “Fiziki Dağıtım Kanalları” kategorisinde birinciliğe layık görülmüştür. Sadece Türkiye’nin degil, dünyanın büyük ve başarılı bankalarını geride bırakarak ödüle uzanan Aktif Bank’ın kısa listeye kalan rakipleri arasında Alior Bank, Citi Bank, Intesa Sanpaolo ve Jyske Bank yer almaktaydı. Yarışmadan ödülle dönen tek Türk bankası Aktif Bank olmuştur.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank’ın “Yeni Jenerasyon Bankacılık – Yaşanan Bir Hikayedir” temalı 2012 Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından bu sene 27.si düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri” yarışmasının “uluslararası bankalar” klasmanında “Metin” kategorisinde uluslararası ölçekte birinciliğe, “Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı” ve “Kapak Tasarımı” kategorilerinde onur ödülüne layık görülerek toplam 3 ödül aldı.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Aktif Bank, “Yeni Jenerasyon Bankacılık - Yaşanan Bir Hikayedir” temalı 2012 Yılı Faaliyet Raporu ile, bu sene 24 ülkeden 6.000’den fazla başvurunun yapıldığı, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından biri olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi  (LACP) tarafından her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının "Bankacılık" kategorisinde 4'ü dünya 1.liği olmak üzere toplam 8 ödüle layık görüldü. Banka’nın 2012 faaliyet raporu 100 üzerinden 99 puan alarak dünya çapında ilk 100 faaliyet raporu sıralamasında 10., EMEA bölgesindeki ilk 50 rapor arasında da 4. sırada yer aldı.

 • VRL Financial – Cards International

  Aktif Bank, Aktif54 kartı ile kart ve ödeme sistemleri alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından VRL Financial - Cards International’ın ödül alanlar arasında American Express ve PayPal gibi uluslararası firmaların da bulunduğu “The Cards & Payments Europe 2013” yarışmasının “En İyi Yeni Ön Ödemeli Kart Ürünü” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 • Hermes Creative

  Aktif Bank,“Yaşanan bir hikayedir” temalı 2012 Yılı Faaliyet Raporu ile Amerika’nın tanınmış yarışmalarından “Hermes Creative Ödülleri” yarışmasının faaliyet raporları kategorisinde “Altın ödül” kazandı.

 • Paybefore EUROPE

  Aktif Bank, Aktif38 UniPasso kartı ile, dünyanın en prestijli prepaid organizasyonlarından “Paybefore Ödülleri”nin Avrupa ayağında “En İyi Tüketici Değeri” kategorisinde ödül kazandı.

 • Paybefore USA

  Aktif Bank, Aktif54 kartı ile Amerika'nın en önemli prepaid organizasyonu “Paybefore Ödülleri 2013” yarışmasında “En Yenilikçi Program” ve “Genel Kullanım Amaçlı Yeniden Yüklenebilir Ön Ödemeli Kart Programı” kategorilerinde olmak üzere 2 ödül kazandı.

2012
 • Financial World Innovation

  Aktif Bank, finans sektörüne yön veren en iyi uygulamaların değerlendirildiği ve dünyanın en prestijli platformlardan biri olan “Financial World Innovation 2012 Ödülleri”nde UPT (Ucuz para transferi) ürünü ile “En Etkili Altyapı” kategorisinde birincilik, “Dolandırıcılık Önleme Platformu” ile de jüri özel ödülüne değer görüldü.

 • Global Banking & Finance Review

  Aktif Bank dünyanın önde gelen ekonomi yayınlarından Global Banking and Finance Review tarafından Türkiye’nin "En İnovatif Yatırım Bankası" ve "En İyi Yapılandırılmış Finansman Bankası" olmak üzere 2 ödüle layık görüldü.

 • Stevies - International Business Awards

  Aktif Bank “Sırlar Kitabı” temalı 2011 Faaliyet Raporu ile dünyanın en saygın ödül organizasyonları arasında yer alan ve bu sene 9.su düzenlenen “The Stevies - International Business Awards”da “En İyi Online Faaliyet Raporları” ve “En İyi Basılı Faaliyet Raporları” kategorilerinde “Bronz ödül” kazandı.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank “Sırlar Kitabı” temalı 2011 Faaliyet Raporu ile Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından bu sene 26.sı düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak kabul edilen “Arc Ödülleri” yarışmasının “uluslararası bankalar” klasmanında “Metin”, “İç Dizayn” ve “Basım&Üretim Kalitesi” kategorilerinde uluslararası ölçekte birinciliğe, “Geleneksel Olmayan Raporlar” ve “Finansal Veri” kategorilerinde ise ikinciliğe layık görülerek toplam 5 ödül aldı.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Farklı sektörlerden dünyanın önde gelen kuruluşlarının faaliyet raporlarının değerlendirildiği ve 2011 dönemi için 24 ülkeden 5.500’in üzerinde başvuru yapılan “LACP Vizyon Ödülleri” yarışmasının bankacılık kategorisinde “Sırlar Kitabı” temalı Aktif Bank 2011 Yılı Faaliyet Raporu “Dünya 2.si” oldu.

 • Hermes Creative

  Aktif Bank, “Sırlar Kitabı” temalı 2011 Yılı Faaliyet Raporu ile yaklaşık 4.700 firmanın farklı konularda başvuru yaptığı ve Amerika’nın konusunda en prestijli yarışmalarından olan “Hermes Creative Ödülleri” yarışmasının faaliyet raporları kategorisinde “Altın ödül” kazandı.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “Sırlar Kitabı” temalı 2011 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 23.sü düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasında “Tasarım” klasmanında; “Geleneksel Olmayan-Avrupa” ve “Grafik/Metin” olmak üzere 2 farklı kategoride “Dünya 3. sü” oldu.

 • Europe Business Assembly

  Aktif Bank, 4 Mayıs 2012 tarihinde İsviçre’nin Montreux şehrinde gerçekleşen “Europe Business Assembly” ödül yarışmasında birçok uluslararası firmayı geride bırakarak “En İyi Şirket” ödülünü aldı.Aynı yarışmada, Aktif Bank Genel Müdürü Sayın Dr. Önder Halisdemir ise “Yılın Yöneticisi” ödülüne layık görüldü.

 • Business Initiative Directions (BID)

  Aktif Bank, 2012 yılında Business Initiative Directions (BID) tarafından Frankfurt’ta düzenlenen “International Arch Of Europe Ödülleri” yarışmasında “Uluslararası Avrupa kalite platin” ödülüne layık görüldü. Banka, Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan toplantılarda 173 ülkenin şirket liderlerinin bir araya gelerek sunduğu öneriler sonucunda ileri “teknolojik altyapısı” ve “mesleki becerileri” ile bu ödülü almaya hak kazandı.

 • Paybefore EUROPE

  Aktif Bank, Aktif38 kartı ile, dünyanın en önemli prepaid organizasyonlarından “Paybefore Ödülleri”nin Avrupa ayağında “En Yenilikçi Ön Ödemeli Çözüm” kategorisinde ödül kazandı.

 • Paybefore USA

  Aktif Bank Aktif38 Unipasso ve Aktif81 kartları ile, Amerika'nın en önemli prepaid organizasyonu “Paybefore Ödülleri” yarışmasında tarafından Aktif38 Unipasso ile “En iyi ön ödemeli Genç/Öğrenci/Kampus Programı”, Aktif81 ile “Ön ödemeli kartlarda en iyi tüketici değeri” kategorilerinde olmak üzere 2 ödül kazandı.

 • Payment System Magazine

  Türkiye’nin bankacılık, perakende ve ödeme sistemlerinin lider dergisi Payment Systems Magazine (PSM) Dergisi’nin “P.S.M Yılın Starı 2011” yarışmasında Aktif Bank Genel Müdürü Sn. Dr. Önder Halisdemir “Yılın lideri” ve Türkiye’nin en yaygın, ucuz ve en hızlı para transferi sistemi UPT “Yılın ödeme sistemi” kategorilerinde birinciliğe layık görülerek 2 ödül alındı.

2011
 • Financial World Innovation

  Aktif Bank, finans dünyasının uluslararası arenada en prestijli ödüllerinden biri olan “Financial World Innovation Ödülleri”nde finansal ürünlerin dağıtım kanalları kategorisinde “Dünyanın en yenilikçi bankası” seçildi.

 • VRL Financial

  Aktif Bank, ödeme Sistemleri alanında, VRL Financial tarafından düzenlenen “Cards International Ödülleri” yarışmasında “En iyi ön ödemeli kart ürünü” ödülünü aldı.

 • Mercomm Galaxy

  Aktif Bank, “Yeni Jenerasyon Bankacılık” temalı 2010 Yılı Faaliyet Raporu ile sektörün en itibarlı yarışmalarından biri olan ve dünyanın tek bağımsız ödül organizasyon şirketi MerComm tarafından 22.si düzenlenen “Galaxy Ödülleri” yarışmasının bankacılık kategorisinde “Dünya 2.si” oldu.

 • Business Initiative Directions (BID)

  Aktif Bank, Business Initiative Directions (BID) tarafından düzenlenen ve kaliteye verdikleri önemle sektöre liderlik eden şirket ve kurumların takdir ve teşvik edildiği organizasyonun 2011 zirvesinde Altın Kategori’de “Uluslararası Kalite Ödülü”ne layık görüldü. Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan toplantılarda 116 ülkenin şirket liderlerinin bir araya gelerek sunduğu öneriler sonucunda Uluslararası Kalite Ödülü (International Star Award for Quality) için aday gösterilerek, ileri teknolojik altyapısı, inovatif yaklaşımı ve güçlü insan kaynağı özellikleriyle "Uluslararası Kalite Ödülü"nü almaya hak kazandı.

 • Mercomm ARC

  Aktif Bank, 2010 Yılı Faaliyet Raporu ile, MerComm tarafından düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar'ı olarak adlandırılan “ARC Ödülleri” yarışmasının bankacılık kategorisinde “Dünya 2.si” oldu.

 • League of American Communications Professionals (LACP)

  Aktif Bank, “Yeni Jenerasyon Bankacılık” temalı 2010 Yılı Faaliyet Raporu ile, iletişim alanında mükemmellik standartlarını belirleyen, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformu Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından uluslararası platformda her yıl düzenlenen "Vizyon Ödülleri” yarışmasının bankacılık kategorisinde “Dünya 2.si” oldu.

 • Paybefore USA

  Aktif Bank, ödeme Sistemleri alanında Amerika'nın en önemli prepaid organizasyonu “Paybefore Ödülleri” yarışmasında “3. parti firmalara yapılan en iyi ön ödemeli program” ve “USA tabanlı olmayan en iyi ön ödemeli program” kategorilerinde olmak üzere 2 ödül kazandı.