Aktif Bank; 2009 Yılı Faaliyet Raporuyla “LACP Vizyon Ödüllerinde” 3 Ödül Birden Alarak Bir İlke Daha İmza Attı.


Aktif Bank, 2001 yılından beri yapılan bu uluslararası yarışmada aynı anda en fazla ödül alan Türk firması olarak da bir ilke daha imza atmış oldu.


​“Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP)” tarafından uluslararası platformda her yıl düzenlenen “Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri” yarışmasının 2009/10 sezonunda, Aktif Bank 2009 yılı Faaliyet Raporu ile iki adet birincilik (Platin Ödül) ve en iyi 50 Faaliyet Raporu sıralamasında 2. lik alarak üç ödülün birden sahibi oldu. Bu sonuçlar ile Aktif Bank, 2001 yılından beri yapılan bu uluslararası yarışmada aynı anda en fazla ödül alan Türk firması olarak da bir ilke daha imza atmış oldu. 


Halkla ilişkiler sektöründeki en iyi uygulamaların profesyonellerle paylaşılması amacıyla kurulan LACP tarafından her yıl düzenlenen ve farklı sektörlerden dünyanın önde gelen kuruluşlarının faaliyet raporlarının değerlendirildiği Vizyon Ödüllerine 2009/10 dönemi için 25’ten fazla ülkeden 4.400’ün üzerinde firma başvurdu.   Aktif Bank 2009 Faaliyet Raporu ile yarışmaya katılan tüm adayları geride bırakarak dünya çapında “En İyi Anlatıma Sahip Rapor” ve “Bankacılık” kategorilerinde “En İyi Rapor” seçilerek iki Platin Ödül almaya layık görülürken, 2009/10 sezonunda hazırlanan en iyi 50 Faaliyet Raporu sıralamasında jüri tarafından yapılan değerlendirmede 100 üzerinden 99 puan alarak kazanılması zor bir başarıya imza attı. 


Çalışma, yaratıcılık, tasarım, mesaj açıklığı ve bilgi erişimi, ilk izlenim, rapor kapağı, hissedarlara mektup, rapor anlatım dili, rapor finansalları, şirketin dinamik yapısı ile örtüşen renk kullanımı ve tipografisiyle jüriden büyük övgü aldı. 


LACP Yarışma Direktörü Christine Kennedy Aktif Bank’ın 2009 yılı Faaliyet Raporu için “Aktif Bank Faaliyet Raporu’nun 25 farklı ülkeden 4,400 den fazla başvuru içinde, bu yarışmada verilen en yüksek puan olan 100 üzerinden 99 almasını olağanüstü buluyoruz. Aktif Bank faaliyet raporunun yarattığı ilk izlenimin müthiş olmasının yanı sıra kapak ve hissedarlara yazılan mektup, her ikisi de, çok başarılı. Çalışma, çok etkileyici olduğunu düşündüğümüz, sağlam finansal aktiviteler bölümü ile destekleniyor. Bu yılın önemli mesajlarının aktarılmasında kullanılan temiz dille desteklenen Aktif Bank raporunda kullanılan yaratıcılık derecesi harika. Şunu da belirtmeliyiz ki okuyucunun raporda aradığı bilgiye rahatça ulaşabilmesi de etkileyici. Özetle bu yıl ki çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ederiz.” diye belirtti.​