Aktif Bank 2010 Yılı Faaliyet Raporu Dünya 2.si Oldu..


Çalışma, modern tasarımı, mesaj açıklığı, verilen bilgilerin detay seviyesi, hissedarlara mektup, rapor finansalları ve anlatım dili ile jüriden büyük övgü aldı.


​​


Dünyanın en prestijli halkla ilişkiler firmalarından “Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP)” tarafından uluslararası platformda her yıl düzenlenen “2010 Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri” yarışmasında, Aktif Bank 2010 Faaliyet Raporu Dünya 2.si oldu. 


Halkla ilişkiler sektöründeki en iyi uygulamaların profesyonellerle paylaşılması amacıyla kurulan LACP tarafından her yıl düzenlenen ve farklı sektörlerden dünyanın önde gelen kuruluşlarının faaliyet raporlarının değerlendirildiği Vizyon Ödüllerine 2010 dönemi için 25’ten fazla ülkeden 5.000’in üzerinde başvuru yapıldı. Aktif Bank faaliyet raporu, jüri tarafından yapılan değerlendirmede 100 üzerinden 97 puan alarak önemli bir başarıya imza attı. Bankanın 2009 Faaliyet Raporu da, aynı yarışmanın 2009/10 sezonunda LACP tarafından 3 ödüle layık görülmüştü. 


Çalışma, modern tasarımı, mesaj açıklığı, verilen bilgilerin detay seviyesi, hissedarlara mektup, rapor finansalları ve anlatım dili ile jüriden büyük övgü aldı.


LACP Yarışma Direktörü Christine Kennedy “Aktif Bank’ın 2010 yılı Faaliyet Raporu’nun 5.000’den fazla başvuru ile yoğun rekabet ortamı göz önünde bulundurulduğunda 100 üzerinden 97 puan almasını olağanüstü buluyoruz. Aktif Bank faaliyet raporunun yarattığı ilk izlenimin müthiş olmasının yanı sıra kapak ve hissedarlara yazılan mektup, her ikisi de, çok başarılı. Çalışma, çok etkileyici olduğunu düşündüğümüz, sağlam finansal aktiviteler bölümü ile destekleniyor. Bu yılın önemli mesajlarının aktarılmasında kullanılan temiz dille desteklenen Aktif Bank raporunda kullanılan yaratıcılık derecesi harika. Şunu da belirtmeliyiz ki okuyucunun raporda aradığı bilgiye rahatça ulaşabilmesi de etkileyici. Özetle bu yıl ki çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ederiz.” diye belirtti.