Aktif Bank Gaziantep’te!


Yeni jenerasyon bankacılığın temsilcisi Aktif Bank geliştirdiği ‘Şehir Bankacılığı’ konsepti ile büyümeye devam ediyor. 8 Ekim 2009 tarihinde Gaziantep’te yeni şubesini açan Aktif Bank, Gaziantep’in bankası olacak


​Günümüz dünyasında gelişen iletişim-bilgi teknolojilerini, değişen müşteri yönelimlerini dikkate alarak kendini ve hizmetlerini yapılandıran Aktif Bank, ‘şehir bankacılığı’ ile büyümeye devam ediyor. Mayıs ayında Bursa’da açtığı şubesinin ardından Aktif Bank, 8 Ekim 2009 tarihinde de Türkiye’nin en önemli sanayi ve kültür merkezlerinden Gaziantep’te açtığı yeni şubesi ile Gazianteplileri ‘şehir bankacılığı’ ile buluşturuyor.


Aktif Bank ‘şehir bankacılığı’ adını verdiği konsept ile şube açtığı şehirlerde, şubelerini yalnızca ticari müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ve bir şubeyle konumluyor. Böylece sadece o şehrin bankası olarak kendisini yapılandırarak müşterilerini daha iyi anlayan hizmetlere imza atıyor.


Şehir Bankacılığı kapsamında şehirdeki tüm finansal ihtiyaçları, Gaziantep’e özel olarak hazırlayacakları ürün ve hizmetlerle karşılayacaklarını belirten Aktif Bank Genel Müdürü     Dr. Önder Halisdemir, açılışta yaptığı konuşmasında “Aktif Bank olarak hayal kurmayı ve bu hayallerimizi hayata geçirmeyi severiz. Gaziantep için de hayallerimiz var ve hayata geçirmeye geldik. Gördük ki siz Gaziantepliler’in de hayal kurma ve icra becerisi yüksek. Harika bir şehir yaratmışsınız, olmazı olur hale getirmişsiniz, şimdi yeni ve daha büyük hayalleriniz var. Biz de buraya Gaziantep’in bankası olmaya geldik. Buraya şubemizi değil bankamızı getirdik“ şeklinde konuştu.


Aktif Bank tüm yatırımlarını bilgi ve iletişim teknolojileri ile yüksek kaliteli insan kaynağına yapıyor. Çünkü gelişen teknolojiler ile şekillenen yeni müşteri tercihleri, banka şubelerine gitmeden ihtiyacın doğduğu yerde hizmeti alma prensibine dönüşüyor. Aktif Bank, bireysel müşterileri için şubesinde değil ihtiyacın doğduğu yerde hizmet verme prensibi ile hareket ederek, bankaya gitme derdini ortadan kaldırıyor ve bu düzlemde kendini ‘Doğrudan Banka’ olarak tanımlıyor. Yüksek kalitedeki hizmetlerini müşterilerinin işyerlerine, alış-veriş yaptıkları yerlere ve evlerine taşıyarak banka şubesine gitme zorunluluğuna son veriyor.


Gaziantepliler’i ‘şehir bankacılığı’ ile buluşturan Aktif Bank, önümüzdeki aylar içinde Türkiye’nin farklı illerinde ‘şehir bankacılığı’ yapmak üzere çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR tarafından A- notu ile değerlendirilen    Aktif Bank en son 2008 Aralık ayında ödenmiş sermayesini 94 milyon TL arttırdı. 2008’in en hızlı büyüyen özel Türk Bankası Aktif Bank, gelişen teknolojiye uyum sağlayan ve müşterilerini anlayan çözümleriyle büyüyerek ilerlemeye devam ediyor.​