Aktif Bank, Harvard’lı öğrencilerle Boğaziçi Üniversitesi’nde buluştuAktif Bank, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimcilere destek olduğu EnterPrize Girişimcilik Yarışması kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’ne desteğini sürdürürken, üniversiteyi ziyaret eden Harvard’lı öğrencilerle bir workshop’ta buluştu.


​Aktif Bank, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimcilere destek olduğu EnterPrize Girişimcilik Yarışması kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’ne desteğini sürdürürken, üniversiteyi ziyaret eden Harvard’lı öğrencilerle bir workshop’ta buluştu.


Genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirme şansı buldukları, çeşitli eğitimlerden geçerek mentorluk desteği aldıkları EnterPrize Girişimcilik Yarışması’nı destekleyen Aktif Bank, Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret eden Harvard Üniversitesi öğrencileri ile bir workshop’ta buluştu ve her iki üniversitenin öğrencileriyle “Banka Yönetiminde Teknoloji”yi tartıştı.


17 Mart Salı günü, 11 Harvard öğrencisi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Kulubü’nden öğrencilerin katılımı ile Aktif Bank yöneticilerinin moderasyonunda gerçekleşen workshop’ta “Banka Kartı Değer Önerileri (“Debit Card Value Proposition”) konusunda, aktif bir çalışma gerçekleştirildi.


Harvard’lı öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’ni, Harvard Üniversitesi Asya Programı HCAP’ın (Harvard College in Asia Program) teknoloji temalı 8 ülkeyi kapsayan gezisi kapsamında ziyaret ediyor. Üniversite’nin İşletme ve Ekonomi kulubü temsilcileriyle buluşan Harvard’lılar burada, Aktif Bank’ın workshop’unun da aralarında bulunduğu çok sayıda etkinliğe katılıyor.


Enterprize Yarışması’nda 10 yarı finalist belli oldu


Aktif Bank’ın “elmas sponsorluğu”nu üstlendiği EnterPrize Girişimcilik Yarışması ise Türkiye’nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımı ile devam ediyor.


Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan girişimcilik zirvesinin ardından, yarı final süreci de tamamlandı ve Aktif Bank’tan üyelerin de yer aldığı değerlendirme heyeti 10 projeyi yarı finalist olarak belirledi. Finale kalan ve kazanan son projeler Mayıs ayında ilan edilecek.