Aktif Bank ihracatçıların yanında olmaya devam ediyor


İki kıta arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda standıyla destek veren tek Türk bankası Aktif Bank oldu. Etkinlikte yerini alan banka, zor coğrafyalara olan yenilikçi hizmetlerini tanıttı.


Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, kurumsal ve uluslararası bankacılık alanındaki uzmanlığını küresel arenaya taşıyarak yenilikçi iş modeliyle zorlu coğrafyalara hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle ulaşılması zor olan Afrika ülkelerindeki hizmetleriyle Türk ihracatçıları için köprü görevi görmeye devam eden Aktif Bank, 21- 22 Ekim tarihlerinde DEİK tarafından üçüncüsü gerçekleştirilen "Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu"nda yerini aldı. Forumda, Türkiye ve Afrika arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sunacak birçok panel, görüşme ve toplantı yapıldı.


Etkinlikte "Afrika'da Yatırım ve Ticaret Finansmanı ve Türkiye ile Bankacılık İlişkileri" adlı panelde moderatör olan Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku; Afrika'nın finansal ihtiyaçları ve ekonomik durumu, Afrika'nın geleceği gibi konularda bilgi vermenin yanı sıra bankanın Afrika'ya yönelik çalışmaları hakkında şunları söyledi: "Aktif Bank olarak, 150 ülkede bini aşkın muhabirlik ilişkisiyle geniş bir ağa sahibiz. Özellikle Afrika, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Güney Asya öne çıkan pazarlarımız. Yaptığımız çalışmalarla ihracatçılarımızın dış ticaret ve ödeme işlemlerine sadece gelişmiş bölgelerde değil, zor coğrafyalarda da aracılık etmeye ve her segmentten müşterimize yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyoruz. Halihazırda Afrika'da 48 ülkede 330'dan fazla banka ile iş birliği içerisindeyiz. Ayrıca pandemi döneminde de iş geliştirme faaliyetlerimizi kesintisiz olarak sürdürmek üzere yurt dışı ziyaretlerimize ve hem finansal hem de kamu kuruluşlarıyla görüşmelerimize devam ettik. Afrika'daki paydaşlarımızla bir araya gelme fırsatı yakalayacağımız bu etkinliğe standımız ile destek veren tek Türk bankası olmaktan gurur duyuyoruz."