Aktif Bank Kayseri Şubesi açıldı


Yeni Jenerasyon Bankacılığın temsilcisi Aktif Bank geliştirdiği "Şehir Bankacılığı" konsepti ile hizmet verecek olan ilk şubesini 05 Mayıs 2009 tarihinde Kayseri'ye açtı.


​15 ay önce başlattığı yeni yapılanma programı ile stratejilerini, kadrolarını, binasını, ismini yenileyen ve bunu yaparken dünyada ve ülkemizde iletişim ve bilgi teknolojilerinde varılan yeni aşama ve değişen müşteri yönelimlerini dikkate alan bir mimaride kendini tanımlayan Aktif Bank, Türkiye’nin önemli ticaret ve kültür merkezlerinden Kayseri’de açtığı şubesi ile "şehir bankacılığı" yapacak.


Günümüzde gelişen teknolojiler ile şekillenen yeni müşteri tercihleri hizmeti banka şubelerinde değil ihtiyacın doğduğu yerde karşılama prensine doğru kaymaktadır. Aktif Bank bu düzlemde kendini "Doğrudan Banka" olarak tanımlayarak tüm yatırımlarını şubelere değil bilgi ve iletişim teknolojileri ile yüksek kaliteli insan kaynağına yaparak artık şubelere gitmeyen ve gitmek istemeyen müşterilerine yüksek kalitede hizmeti müşterilerin işyerlerinde, alış-veriş yaptıkları yerlere ve evlerine taşıyarak herhangi bir bankacılık işlemi için ayrıca bir de banka şubesine gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.

Bu sebeple "şehir bankacılığı" adını verdiği konseptle şube açtığı şehirlerde şubelerini yalnızca ticari müşterilerinin zaruri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ve bir şube ile konumlayarak adeta yalnızca o şehrin bankası olacak şekilde kendisini yapılandırmaktadır. Bireysel müşterilerine ise yine "Doğrudan Bankacılık" yaklaşımı ile şubesinde değil ihtiyacın doğduğu yerde hizmet verme prensibi ile hareket etmektedir.


"Şehir Bankacılığı" kapsamında şehirdeki tüm finansal ihtiyaçları, özel konumlandırılmış ürün ve hizmetleri ile karşılayacaklarını belirten Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, açılışta yaptığı konuşmasında "Aktif Bank olarak hayal kurmayı ve  hayata geçirmeyi severiz. Kayseri için hayallerimiz var ve hayata geçirmeye geldik. Gördük ki siz Kayserililerinde hayal kurma ve icra becerisi yüksek. Harika bir şehir yaratmışsınız, olmazı olur hale getirmişsiniz şimdi  yeni ve daha büyük hayalleriniz var. Biz de buraya Kayseri’nin Bankası olmaya geldik. Buraya şubemizi değil bankamızı getirdik." şeklinde konuştu.