Aktif Bank Uluslararası Kalite Ödülüne Layık Görüldü


Aktif Bank, Business Initiative Directions (BID) tarafından Frankfurt’ta düzenlenen ‘International Arch of Europe for Quality’ yarışmasında Platin Kategori’de Uluslararası Kalite Ödülü’ne layık görüldü.


​​“Yeni Jenerasyon Bankacılık” adını verdiği yenilikçi ve teknoloji odaklı benzersiz iş modeli sayesinde perakende ve kurumsal bankacılık alanlarında başarılı neticeler elde eden ve sektöre birçok yeni ürün kazandıran Türkiye’nin ilk ve tek doğrudan bankası Aktif Bank, Frankfurt’ta gerçekleşen ‘International Arch of Europe for Quality’ yarışmasında Platin Kategori’de ödül almaya hak kazandı. Aktif Bank, geçen yıl aynı firma tarafından Cenevre’de düzenlenen ‘International Star Award for Quality’ yarışmasında da Altın Kategori’de ödüllendirilmişti. Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan toplantılarda 116 ülkenin şirket liderlerinin bir araya gelerek sunduğu öneriler sonucunda adayların belirlendiği yarışmada Aktif Bank, her iki yarışmada da ileri teknolojik altyapısı, inovatif yaklaşımı ve güçlü insan kaynağı özellikleriyle rakiplerinin arasından sıyrıldı. 


Aktif Bank Genel Müdürü Dr.Önder Halisdemir konuyla ilgili “çalışmalarımızın uluslararası arenada takdir edilmesi genç ve dinamik bir kurum olarak bizleri daha büyük hedeflere ulaşmak ve başarılarımıza yenilerini eklemek için motive etmektedir. Bankamızın, kalite standartlarına verdiği önem ve çalışmaları neticesinde layık görüldüğü ‘International Arch of Europe for Quality’ ödülüne belirli kalite standartlarına ulaşmış dünyanın çeşitli bölgelerindeki başarılı firmalar tarafından önerilmiş olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi. 


Banka 2007 yılında başlattığı yapılanma programı ve mucidi olduğu "Yeni Jenerasyon Bankacılık" yaklaşımı sayesinde Türk bankaları arasındaki sıralamasında yerini her yıl üst sıralara taşımaktadır. Son dört yılda varlıklarını 41 kat büyüterek Türkiye’nin en hızlı büyüyen bankası olan Aktif Bank kalite prensiplerinden ödün vermeden yeni başarılara imza atmaktadır. 


30 Nisan’da Frankfurt’ta gerçekleşen ‘International Arch of Europe for Quality’ ödül gecesinde dünyanın birçok ülkesinden başarılı şirketler hazır bulundu. Sektörlerinde teknolojik altyapı ve profesyonel becerileri ile dikkat çeken öncü kurumların ödüllendirildiği gecede BID Başkanı Jose E. Prieto tarafından verilen ödülü Aktif Bank adına Stratejik Planlama ve Organizasyon Yönetimi Grup Başkanı Savaş Çoban aldı.