Aktif Bank, UPT ile Almanya’dan Türkiye’ye çok ucuza para gönderimi gerçekleştiriyor.


​​Bank of New York Mellon ile yapılan anlaşma neticesinde, UPT (Ucuz Para Transferi) sistemi kullanılarak Almanya’dan Türkiye’nin her yerine çok ucuza para gönderilebilecek.


​​


​Gelişen bilgi teknolojilerini ve değişen müşteri yönelimlerini dikkate alarak yeni jenerasyon bankacılığın tarifini yapan Türkiye’nin ilk ve tek “Doğrudan Bankası” Aktif Bank, UPT (Ucuz Para Transferi) ile bankacılık sektöründe fark yaratmaya devam ediyor. Aktif Bank’ın Bank of New York Mellon ile yaptığı anlaşma neticesinde; artık UPT sistemi kullanılarak Almanya’daki tüm Bremer Landesbank şubelerinden Türkiye’de 3800’ü aşkın noktadaki PTT işyerlerine ve tüm banka şubelerine hem hızlı hem de çok daha hesaplı havale yapılabilecek. 


Almanya’dan Türkiye’ye para transferi hiç bu kadar avantajlı olmamıştı.


Bank of New York Mellon ile sağlanan anlaşmadan mutluluk duyduklarını belirten Aktif Bank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Emre Duman; “Ucuz, hızlı ve yaygın para transfer sistemi olan UPT ile aynı zamanda fatura, kredi kartı, taksit ve emeklilik ödemeleri de yapılabilmektedir. Bank of New York Mellon ile yaptığımız işbirliği Almanya'dan Türkiye'ye para transferi yapmak isteyen tüm müşterilere Bremer Landesbank'ın şubeleri aracılığıyla havale ve ödeme hizmeti verecektir. Almanya‘dan Türkiye’ye para transferi hiç bu kadar avantajlı olmamıştı, Almanya’dan para transferi yapmak isteyen Türklere UPT aracılığı ile Türkiye’deki banka hesaplarının yanısıra banka şubesi bulunmayan, fakat PTT işyerlerinin olduğu, uzak lokasyonlara bile güvenli bir şekilde para transferi yapabilme imkanı sağlamaktan övünç duyuyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.


Para almanız için artık hesap müşterisi olma zorunluluğu da yok!


UPT ile istenilen banka hesabına para transferi yapılabildiği gibi, bankada hesabı olmayan kişilere de Türkiye’deki 3800 PTT işyeri vasıtasıyla isimlerine para gönderilebiliyor. Ayrıca para transferleri dışında fatura, kredi kartı, taksit ve emeklilik ödemeleri gibi Almanya’dan yapılacak her türlü ödeme ihtiyaçlarını da karşılamak mümkün.


Aktif Bank, Türkiye ve Almanya’nın da dahil olduğu geniş yelpazeli bir coğrafyada kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını hızlandırarak devam ettirecek...