Aktif Bank ve ICIEC İşbirliğiyle Bursalı Sanayiciler Yeni Pazarlara Güvenle Açılacak.


Aktif Bank ve ICIEC işbirliğiyle sağlanan özel finansman imkânından yararlanan ilk firma Bursa'nın önde gelen bir makine ihracatçısı oldu.Aktif Bank'tan Bursalı Sanayicilere 2 milyon Euro'ya Kadar Finansman İmkânı Sağlayan Sigortalı Ürün Paketi


"Bursa Bankası" olma hedefinde çalışan ve özel çözümler üreterek farklı imkânlar sunan Aktif Bank, İslam Kalkınma Bankası'nın yan kuruluşu olan ICIEC'in (The Islamic Corporation for the Insurance of Investment and Export Credit - İhracat Kredisi ve Yatırımların Sigortası Kuruluşu) ile Bursa'ya özel paket geliştirdi. Aktif Bank ve ICIEC işbirliğiyle sunulan orta vadeli kredi sigorta paketi, Bursa sanayicisini gelişen pazarlara taşıyor. Tüm İslam ülkelerine vadeli ihracat yapma imkânı tanıyan bu sistemle birlikte Aktif Bank, Bursalı sanayicilere güvenli ihracat finansmanı sunuyor.


Aktif Bank ve ICIEC işbirliğiyle sağlanan özel finansman imkânından yararlanan ilk firma Bursa'nın önde gelen bir makine ihracatçısı oldu. Orta vadeli kredi sigortası hizmeti kullanan firma bu poliçe kapsamında finansman sağladı ve Sudan pazarına açılma fırsatı yakaladı.


Aktif Bank Bursa Müdürü Gökhan Erseven "2009 yılından beri Bursa'nın bankası olmak için çalışıyor ve Bursa'ya özel çözümler sunuyoruz. Temsilcisi olduğumuz ICIEC işbirliğiyle Bursalı sanayicilerimizi yeni pazarlarla tanıştırıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk ihracatçılarını yeni pazarlara açılırken ihracat kredisinde sigortalı finansman modellerini daha sık kullanmaya davet ediyoruz. Bu model dahilinde 2 milyon Euro'ya kadar sağladığımız finansman paketinden ilk yararlanan şirket Bursa'nın önde gelen ihracatçılarından bir firma oldu. Yenilikçi çözümlerimizle Bursalı sanayicilerimizin önünü açmaya devam edeceğiz. Aktif Bank olarak örnek modelleri hayata geçirerek, tecrübe ve kapasitemizle ihracatçı firmalara destek olmak önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor" dedi.


Kredi sigortalı finansman paketlerinden yararlanmak için Aktif Bank Bursa Şubesine müracaat edilmesi gerekmektedir.​​