Aktif Bank ve Petrol Ofisinden Dev İş Birliği


Yeni Jenerasyon Bankacılığın mucidi Aktif Bank ile Akaryakıt dağıtım ve madeni yağ sektörünün lideri Petrol Ofisi bir ilke imza atarak, akaryakıt dağıtım sektörüne ‘Dükkan İçinde Dükkan’ anlayışını getiriyorlar.


​Fatura ödeme, GSM TL yükleme, bilet satın alma gibi işlemlere vakit bulamayan kişiler, benzin alırken aynı anda Petrol Ofisi istasyonlarında hizmete açılacak Aktif Nokta’lardan bu işlemleri de yapabilecekler.


Türkiye akaryakıt dağıtım ve madeni yağ sektörünün lideri Petrol Ofisi ve Yeni Jenerasyon Bankacılığın mucidi Aktif Bank, Petrol Ofisi istasyonlarına ‘Aktif Nokta’lar açıyor. Müşterilerin hayatlarının kolaylaşmasını ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak olan Aktif Nokta’larda başta Fatura Ödeme, GSM TL yükleme, Petrol Ofisi müşterilerine özel sigorta başvurusu, otobüs ve uçak bileti satışı, şehir içi ulaşım kartı dolumu olmak üzere pek çok hizmet sunulacak.


11. Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı kapsamında gerçekleşen Aktif Nokta’nın tanıtımına Aktif Bank CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir ve OMV Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri de katıldılar.


Toplantıda konuşan Aktif Bank CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir gerçekleşen iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Dağıtım Kanallarında Dünyanın En Yenilikçi Bankası seçilen bankamız bugün çok önemli bir platformu ülkemizin en büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan Petrol Ofislerine konumlandırmaktadır. Platform yeni ürün ve hizmetler ile sürekli hayatı kolaylaştıracaktır. Aktif Noktaların yapabildiklerine bakınca eminim herkes işte budur diyecektir. Artık hepimiz araçlarımızın yakıtını almak için beklerken bir dünya iş halledeceğiz’ dedi. OMV Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri, ise Aktif Nokta ile pek çok finansal çözümü tüketicilerine güvenilir olarak sunacaklarını söyledi. Azeri, ‘Müşterilerimiz bu sistem ile elektrik, su, doğal gaz, telefon, internet, mobil operatör gibi faturalarını kolaylıkla ödeyebilecekler ve oluşturduğumuz özel katalog sayesinde, bu sistem aracılığıyla arzu ettikleri ürünlere sahip olabilecekler.  Aktif Nokta ile özellikle internet üzerinden finansal işlem yapmayı tercih etmeyen müşterilerimizin hem hayatlarını kolaylaştırmayı hem de zamandan tasarruf etmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.


Aktif Bank tarafından tahsis edilen bu güvenli ve dokunmatik cihazlar sayesinde Petrol Ofisi istasyonlarında oluşturulacak hizmet köşeleri kullanılarak pek çok işlem gerçekleştirilebilecek.