Aktif Bank’a Bir Ödül de İnovaLig’den!


Finansal teknoloji alanında Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Aktif Bank, bu yıl bin kurumun başvurduğu “İnovaLİG”de “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ilk üçte yerini aldı.


​Türkiye’nin en yenilikçi yatırım bankası Aktif Bank, kurum kültürü olarak benimsediği inovasyon yaklaşımını, ürün ve hizmetlerine de yansıtıyor. Finans sektörüne yön veren yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından katıldığı yarışmalarda aldığı ödüllere bir yenisini daha ekliyor.  


Aktif Bank, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Türkiye’nin en önemli kurumlarının katıldığı “İnovaLİG”de “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ilk üçe girerek, ödül almaya hak kazandı. 

Geniş hizmet ağı ve yenilikçi uygulamalarıyla farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği ürün ve çözümlerle, kurulduğu günden bu yana yerli ve yabancı saygın kurumlar tarafından 125 ödül alan Aktif Bank, 2017 yılını da 19 ödül ile kapatıyor.

Aktif Bank’ın temellerinde Yeni Nesil Bankacılık anlayışının yer aldığının altını çizen Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer; “Türkiye’nin en yenilikçi yatırım bankası olma hedefiyle yola çıktık. Gün geçtikçe hayata geçirdiğimiz ürün ve hizmetler inovatif yönüyle farklılaşmaya ve dikkat çekmeye başladı.  Bankacılık sektörünün yaşadığı dijital dönüşümü, bir adım daha ileriye taşıdık ve iş süreçlerimizi bu çerçevede şekillendirdik. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz ve müşterilerimize sunduğumuz inovatif ürünlerle, şimdiye kadar ulusal ve uluslararası birçok kurum tarafından 125 ödüle layık görüldük. “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ilk üçe girerek, sahip olduğumuz ödüllere bir yenisini eklemenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurum içinde inovasyon kültürü geliştirdiklerini dile getiren Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökhan Özdinç ise; “Çalışan kadromuzun genç, dinamik yapısı ve uzmanlıkları sayesinde inovasyonu kurum kültürü olarak, rahatlıkla benimseyebildik. Yeni Nesil Bankacılık anlayışımızı, sürdürebilmemizde tüm çalışanlarımızın inovatif bakış açısına sahip olmaları da önemli bir rol oynuyor. Çalışanlarımızdan da güç alarak, iş süreçlerimizi şubeleşmeden ve fiziksel dağıtım ağı maliyetleri yaratmadan bankacılık yapmak üzerine şekillendiriyoruz. İnovatif ürünler ve alternatif dağıtım kanalları üzerine kurulu servis modeline ağırlık veriyoruz. Gelecek dönemde de Aktif Bank olarak yeni nesil bankacılık anlayışımızla, tüm dijital platformlarda bankacılık sektörünün gelişmesi için yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.


Aktif Bank Hakkında

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası konumundaki Aktif Bank, perakende bankacılık, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık alanlarında faaliyet göstermektedir. Şubesiz bankacılık iş modeli çerçevesinde faaliyetlerini alternatif dağıtım kanalları üzerinden sürdüren Aktif Bank ve İştirakleri bugün yılda 50 milyonluk bir nüfusa akıllı şehir hizmetleri sunan, yaklaşık 2 milyon akıllı ulaşım kart satışı ile toplam 9 milyona yakın akıllı kart yönetimi sağlayan, 1 milyar kez kartlı ulaşım işlemine aracılık eden, 1 milyon yeni banka kartı üretimi yapan, yaklaşık 1,5 milyon para transferi, 68 milyon fatura tahsilatı, 90 milyon TL prim üretimi sağlayan, 350 binin üzerinde bireysel kredi ve 200 bin sigorta poliçesi satışı yapan bir kurum konumuna ulaşmıştır.  Aktif Bank’ın başarılarının bir yansıması olarak son 7 yılda aralarında “Dünyanın En Yenilikçi Bankası Ödülü” de bulunan 125 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır.