Aktif Bank’a The Banker’dan En İyi Uyum Projesi Ödülü


Aktif Bank, The Banker tarafından düzenlenen “Technology Projects Of The Year 2017” ödül yarışmasında Rise Platformu ile dünyanın ünlü finans kuruluşlarını geride bırakarak “En İyi Proje” ödülünü almaya layık görüldü.


Geniş hizmet ağı ve yenilikçi uygulamalarıyla farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştiren Aktif Bank, uluslararası kuruluşlar ve yayınlar tarafından ödül almaya devam ediyor.  Aktif Bank "Rise Platform" uygulaması ile dünyanın finans alanında önde gelen yayınlarından The Banker Dergisi'nin "2017 Yılının En İyi Uyum Projesi" ödülünü almaya hak kazandı.


Tüm iş akışlarının, süreçlerinin elektronik ortamda yaratılmasına ve kayıt altına alınmasına olanak sağlayan Rise platformu ile bankanın olası riskleri ve buna bağlı kontrol noktaları sistem üzerinden yönetilebiliyor. Ayrıca, söz konusu platform ile mevzuata ilişkin düzenlemelerin içeriği elektronik ortamda kaydedilerek; süreç, risk ve bunlara bağlı kontrollerin mevzuata uygunluğu da sistemsel olarak yapılabiliyor. ​


Aktif Bank 2014 yılında ise yine The Banker tarafından düzenlenen Deals of The Year Yarışması'nda Avrupa Bölgesinde "Yılın İslami Finansman İşlemi" kategorisinde de birincilik ödülüne layık görülmüştü.