Aktif Bank’a Uluslararası Kalite Ödülü


Aktif Bank 2007 yılında başlattığı yapılanma programı ve mucidi olduğu "Yeni Jenerasyon Bankacılık" yaklaşımı sayesinde Türk bankaları arasındaki sıralamasında yerini her yıl üst sıralara taşımaktadır.


Aktif Bank, Business Initiative Directions (BID) tarafından Altın Kategori’de Uluslararası Kalite Ödülü’ne layık görüldü.


Yeni Jenerasyon Bankacılık” adını verdiği yenilikçi ve teknoloji odaklı benzersiz iş modeli sayesinde perakende ve kurumsal bankacılık alanlarında başarılı neticeler elde eden ve sektöre birçok yeni ürün kazandıran Türkiye’nin ilk ve tek doğrudan bankası Aktif Bank, Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan toplantılarda 116 ülkenin şirket liderlerinin bir araya gelerek sunduğu öneriler sonucunda Uluslararası Kalite Ödülü (International Star Award for Quality) için aday gösterilerek, ileri teknolojik altyapısı, inovatif yaklaşımı ve güçlü insan kaynağı özellikleriyle bu ödülü almaya hak kazandı. 


Aktif Bank Genel Müdürü Dr.Önder Halisdemir konuyla ilgili ‘çalışmalarımızın uluslararası arenada takdir edilmesi genç ve dinamik bir kurum olarak bizleri daha büyük hedeflere ulaşmak ve başarılarımıza yenilerini eklemek için motive etmektedir. Bankamızın, kalite standartlarına verdiği önem ve çalışmaları neticesinde layık görüldüğü ‘International Star for Quality Ödülü’ne belirli kalite standartlarına ulaşmış dünyanın çeşitli bölgelerindeki başarılı firmalar tarafından önerilmiş olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz’ dedi.


Aktif Bank 2007 yılında başlattığı yapılanma programı ve mucidi olduğu "Yeni Jenerasyon Bankacılık" yaklaşımı sayesinde Türk bankaları arasındaki sıralamasında yerini her yıl üst sıralara taşımaktadır. Son dört yılda 35 kat büyüyen Banka kalite prensiplerinden ödün vermeden yeni başarılara imza atmaktadır.


18 Eylül’de Cenevre’de gerçekleşen ‘International Star for Quality’ ödül gecesinde dünyanın birçok ülkesinden başarılı şirketler hazır bulundu. Sektörlerinde artan pazar payı, nitelikli insan kaynağı ve inovatif yaklaşımları ile birlikte sürdürülebilirlik özellikleri taşıyan öncü kurumların ödüllendirildiği gecede BID Başkanı Jose E. Prieto tarafından verilen ödülü Aktif Bank adına Organizasyon ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Bölüm Başkanı Savaş Çoban aldı.