Aktif Bank’ın 2014 Faaliyet Raporuna 2 Uluslararası Yarışmadan 9 Ödül


Türkiye’nin en yenilikçi yatırım bankası Aktif Bank, 2014 Faaliyet Raporu ile bu yıl 35 ülkeden binlerce başvuru alan Arc Awards’ta 4 kategoride birden ödül aldı.


​Aktif Bank'ın yenilikçi vizyonunu yeniden yorumlayan 2014 Faaliyet Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi LACP'ın Vizyon Ödülleri'nde de, aralarında "Uluslararası Bankacılık: Altın" ve "Uluslarası Finansal Kurumlar: Gümüş" ödüllerinin de bulunduğu 5 ödüllün sahibi oldu.​​
Aktif Bank'ın yatırımcılar, hissedarlar ve tüm müşterileriyle yenilikçi vizyonunu paylaştığı, zengin içeriği ve yaratıcı biçimiyle öne çıkan 2014 Faaliyet Raporu, global ölçekte faaliyet raporlarını değerlendiren  iki büyük uluslararası yarışmadan tam 9 ödül kazandı.


 


Aktif Bank'ın 2014 Faaliyet Raporu, faaliyet raporlarının Oscar'ı olarak bilinen Arc Ödülleri'nde 4 ayrı ödüle layık görüldü.


 


Amerika merkezli Mercomm şirketi tarafından bu yıl 29.'su düzenlenen ve dünyanın en büyük uluslararası faaliyet raporu yarışması olarak kabul edilen Arc Ödülleri'nde, Aktif Bank'ın faaliyet raporu, uluslararası bankalar klasmanında "Basım ve Üretim Kalitesi" kategorisinde Birincilik (Altın) ödülüne uzandı. Bu yıl 35 ülkeden binlerce başvurunun yapıldığı Arc Ödülleri'nde Aktif Bank'ın faaliyet raporu, yine uluslararası bankacılık klasmanında, "Metin" kategorisinde Üçüncülük (Bronz) ödülünü alırken,"Geleneksel Faaliyet Raporu" ile "İç Sayfa Tasarımı" kategorilerinde ise Onur ödüllerine layık görüldü.


 


Faaliyet raporlarına uluslararası platformlarda ödül veren bir diğer önemli kuruluş olan Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) de, "Yıllık Faaliyet Raporları 2014 Vizyon Ödülleri" kapsamında Aktif Bank'ın 2014  Faaliyet Raporu'na 5 ödül birden verdi.


 


Bu yıl 25 ayrı ülkeden 1000'i aşkın organizasyonun başvurularını değerlendiren LACP jürisi, "Uluslararası Bankacılık" kategorisinde Aktif Bank'ı Birincilik'le (Altın) ödüllendirirken, banka, "Uluslararası Finansal Kurumlar" kategorisinde de İkincilik (Gümüş) ödülüne uzandı. Aktif Bank, LACP Vizyon Ödülleri'nde ayrıca "Dünya'da İlk 100", "EMEA'da İlk 50" ve "Türkiye'de İlk 20" arasında yer almayı başardı.