Aktif Bank’ın finansman desteği sağladığı Vodafone Arena’da inşaat hızla ilerliyor


Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer, Vodafone Arena’da incelemelerde bulundu.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer, Aktif Bank'ın finansman desteği sağladığı Vodafone Arena'nın inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere bir araya geldi. Fikret Orman ve Dr. Serdar Sümer, Beşiktaş taraftarının yuvalarına bir an evvel kavuşmaları için örnek bir iş birliği içinde, tüm gayretleriyle çalıştıklarını söyledi. Sümer, Aktif Bank'ın spor finansmanında klasik çözümlerin dışında yeni yatırım bankacılığı çözümleri geliştirerek, spor kulüplerine sunduğunu açıkladı.


 Türkiye'nin en yenilikçi yatırım bankası Aktif Bank, gerek iştirakleri aracılığıyla sunduğu hizmetleri gerekse banka kredileriyle Türk sporunu desteklemeye devam ediyor.


Aktif Bank ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü arasında İstanbul Dolmabahçe'de yapımı devam eden yeni stadyum inşaatına dönük olarak, proje finansmanıyla ilgili anlaşma imzalanmıştı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer, inşaat çalışmaları süren Vodafone Arena'da bir araya gelerek incelemelerde bulundular.


Kulübün çözüm ortağıyız


Aktif Bank olarak Vodafone Arena'nın inşaatı ile çok yakından ilgilendiklerini, sporun finansmanına yönelik banka ve iştiraklerle yaklaşık 30 kişilik bir ekip oluşturduklarını söyleyen Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer, Beşiktaş taraftarının özlemle beklediği yuvasına bir an önce kavuşması için üzerine düşen görevleri yaptıklarını, bundan sonra da yapmaya hazır olduklarını belirtti. Stat için önemli bir finansman destek sağladıklarını kaydeden Sümer, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da stadın bir an önce bitmesi için büyük gayret içinde olduğunu söyledi. Aktif Bank olarak Türk sporuna katkılarını her kanaldan sürdüreceklerini ifade eden Sümer sözlerini şöyle sürdürdü:


"Bu stadın finansmanına katkıda bulunmak, bizim için gurur kaynağıdır. Gerek lokasyon, gerek kullanılan teknoloji, gerek ambiyans olarak, Türkiye'nin en güzel statlarından biri olacak. Bu stadın inşaatı çok zor bir dönemde başladı. Aktif Bank olarak, Beşiktaş camiasına güvendiğimiz için her zaman arkalarında olduk. Bizim yaklaşımımız klasik bir banka gibi değil. Spor kulübünün çözüm ortağı gibi yaklaşıyoruz. Kulübün temliğini alarak kredi vermek yerine, gelirlerini artıralım, geliri artırmak için ihtiyaç duyulan finansmanı sağlayalım, daha sonra bu başarıyı birlikte paylaşalım istiyoruz. Bunun için çeşitli modellerimiz var. Sermaye piyasalarının enstrümanlarını sporun finansmanında daha çok kullanacağız. Buna kira sertifikaları dahil olacak. Çok yaratıcı modeller göreceksiniz. Aktif Bank'ın sporun finansmanında kullandığımız miktar 1 milyar TL'yi geçti. Bu gibi çalışmalarda kulübün desteği ve sizi anlaması çok önemlidir. Beşiktaş bu açıdan yaptıklarımıza hep destek oluyor. Beşiktaş'la olan ilişkimize stadın finansmanı ile sınırlı bakmıyoruz. Her projesinde olmaktan büyük memnuniyet duyarız ve tüm Beşiktaş camiasına teşekkür ediyoruz."


En büyük destek Aktif Bank'tan


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise, Beşiktaş için büyük önem taşıyan stat için verilen finansman desteğinin işleri hızlandırmak konusunda büyük yardımı olduğunu vurguladı. Orman şunları söyledi:


"Beşiktaş, kendi kaynaklarıyla yaptığı bu stadyumda en önemli finansman desteğini Aktif Bank'tan gördü. Stadyumun finansmanı için yapılan anlaşmalar stadyum bittikten sonra devreye girecek. Bu süreye kadar olan risk için Aktif Bank Yönetim Kurulu ve yöneticileri 'Biz Beşiktaş'a güveniyoruz, bu stat yapılacak, bizim de bunda tuzumuz olsun' diyerek bizi desteklediler. En zor günümüzde yanımızda oldular. Hem Yönetim Kurulu hem de Beşiktaş camiası adına Aktif Bank'a teşekkür ediyoruz.