Aktif Bank’tan Cibuti ziyareti


​Afrika kıtasına yönelik ihracat odaklı faaliyetleri ile bölgede dış ticaretin öncüsü olan Aktif Bank, Cibuti Doğal Kaynaklardan Sorumlu Enerji Bakanı Yonis El Guedi'yi ziyaret etti. Afrika kıtasında 275'ten fazla banka ile iş birliği yaptıklarını belirten Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, Cibuti özelinde de çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.


Dış ticarette ihracatçılara bankacılık faaliyetlerinde destek olan Aktif Bank, Afrika'daki çalışmalarına devam ediyor. Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, bölgeye yaptığı seyahatte Cibuti Doğal Kaynaklardan Sorumlu Enerji Bakanı Yonis El Guedi'yi ziyaret etti. Buluşmada Cibuti ile Türkiye ilişkilerinin yanı sıra, bankacılık alanındaki iş birlikleri ve ülkenin enerji alanındaki çalışmaları konuşuldu.


Utku: Çalışmalarımız devam ediyor


Aktif Bank'ın Afrika kıtasında 275'ten fazla banka ile iş birliği yaptığını dile getiren Aktif Bank Uluslararası Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, "İhracatçılarımıza Afrika kıtasında sunduğumuz imkanları, yaptığımız bu çalışmalar ile genişletmeyi hedefliyoruz. Ayrıca önümüzdeki günlerde, üzerinde çalıştığımız Afrika'ya yönelik dış ticaret platformu kamuoyunun hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz" dedi.


 


Aktif Bank Hakkında


Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, yatırım bankacılığını yeniden yorumladığı yenilikçi iş modelleri ile dikkat çekiyor. İştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10'un üzerinde iş kolunda krediden sigortaya, ulaşımdan kart hizmetlerine, ödeme sistemlerinden eğlence dünyasına kadar geniş bir yelpazede 10 milyondan fazla müşterisine seslenen Banka, Türkiye genelindeki 12 şubesi ile ağırlıklı olarak kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılığa odaklanıyor. Kurumsal bankacılık ve uluslararası bankacılık alanlarındaki uzmanlığıyla bilinen Aktif Bank, 143 ülkede bini aşkın muhabirlik ilişkisiyle zorlu coğrafyalarda hizmet sunarken, ülkemizin dış ticaret hacmine önemli katkılarda bulunuyor. Türk sermaye piyasalarında lider kurum konumunda olan Aktif Bank, sektörde ilklere imza atmayı sürdürüyor. Türkiye'nin elektrik sektörüne kaynak yaratan ilk sürdürülebilir ihracını gerçekleştiren Banka; sukuk, VDMK, altına dayalı kira sertifikası gibi sermaye piyasası ürünlerindeki yetkinliğiyle sektöre öncülük ediyor. Özel bankacılık alanında da bireysel müşteri tabanını genişletmeye ve yönetilen varlık büyüklüğünü artırmaya devam eden Aktif Bank, nitelikli ürün taleplerine esnek ve hızlı cevap vermesi sayesinde bu alandaki yerini sağlamlaştırıyor.