Aktif Bank’tan Genç Girişimcilere Yeni Destek


Aktif Bank, Türkiye çapında iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimcilere destek olmaya devam ediyor.


Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından Aktif Bank sponsorluğunda düzenlenecek olan yarışmada genç girişimciler iş fikirlerini hayata geçirme şansı bulacaklar. Yarışma boyunca çeşitli eğitimlerden geçerek mentorluk desteği alacak olan gruplar arasından dereceye girenler, maddi ödülün yanı sıra melek yatırımcılar tarafından projelerinin hayata geçmesi noktasında yatırım alma şansı bulacaklar.


Platin ve elmas sponsorluklarını THY, TIM ve Aktif Bank’ın yaptığı EnterPrize Girişimcilik Yarışması’nın başvuruları ise 3 Kasım’dan bu yana devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin 5 farklı kategoride iş fikirlerini sunduğu yarışmanın ilk değerlendirme sonucu seçilen grupları 20-21 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’ne katılmaya hak kazanacak.


Gruplar zirve kapsamında; uygulamalı girişimcilik, iş modeli ve planı oluşturma, finansal yönetim, iş hukuku, etkili sunum teknikleri ve pazarlama stratejileri gibi her girişimcinin sahip olması gereken temel eğitimlerden geçecek ve bu aşamanın ardından 8 haftalık özel mentor desteğine sahip olacak.


Geleceğin iş dünyasında önemli rol oynayacak olan katılımcılar rekabet ve eğitimin bir arada olduğu uzun bir süreçten geçerek Mayıs ayında Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının karşısında projelerini sunacaklar. Yarışma sonucunda ilk 10 finaliste verilecek maddi desteğin yanı sıra pek çok gruba ise ofis ve mentorluk desteği  sunulacak. Tüm bunların yanı sıra seçilecek olan gruplar melek yatırımcılara projelerini sunma imkanı da bulacaklar.


Son başvuru tarihi 10 Aralık 2014 olan yarışmanın detaylarına ise www.bogazicienterprize.com ​ve www.aktifbank.com.tr den ulaşılabiliyor.​​​