Aktif bir başlangıca merhaba!


Çalıkbank, bilindiği gibi hizmete başladığı 1999 yılından bu yana bilginin, güvenin ve itibarın geçerli olduğu bankacılık sektörü içerisinde istikrarlı biçimde faaliyet gösterdi.


​Şimdi, 2007 yılında başlattığımız yapılanma programının önemli bir safhasına gelmiş bulunmaktayız. Büyük başarılara kapı aralamak üzere, yeni ve "aktif" bir başlangıç yapıyoruz. Bundan böyle, bankacılık sektöründeki duruşumuzu daha iyi anlatan Aktif Bank adıyla varolacağız.


"Yerli Global" vizyonumuz ışığında, bireysel bankacılıkta ülkemizdeki ilk "Doğrudan Bankacılık" modelini, Kurumsal Bankacılıkta farklı odaklara yönelerek sunulmamış olanı sunmayı ve Türkiye'nin yakın coğrafyalarında "Bölgesel Bir Güç" olmayı temel stratejilerimiz olarak belirledik.


Yönetim, teknoloji ve insan kaynağımızı güçlendirerek, yeni Genel Müdürlük binamıza taşındık. Bankacılığa yeni bir soluk getirmek üzere yürüdüğümüz bu yolda, logomuzu da güvenle ve ekip çalışmasının gücüyle dolduracağımız (parantez) olarak seçtik.


"Aktif"in, farklı ve kapsayıcı parantez formunun içinde, bankacılık sektörüne getireceğimiz dinamizmin ifadesi olacağına yürekten inanıyoruz. Aktif hisseden ve hissettiren bir banka olarak hızla genişleyecek olan bu yenilenme ve büyüme dalgasını sizlerle paylaşmanın sevincini yaşıyoruz.


Bize her zaman verdiğiniz destek ve güvenle, bu büyük parantezin içinde bizim yanımızda olacağınıza yürekten inanıyoruz.Saygılarımızla. ​​