Çalıkbank Kayseri Kart ihalesini aldı!


Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayında önce toplu taşımada; daha sonra stadyuma giriş, elektrik, su faturalarının tahsilinde ve hatta müze girişlerinde bile kullanılabilecek Kayseri Kart için yaptığı ihaleyi ÇalıkYatırım Bankası A.Ş. kazandı.


​Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Tarınç başkanlığında gerçekleştirilen ihaleyle, Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde toplu taşıma, elektronik ücret toplama ve araç takip sistemlerini 10 yıllığına yap-işlet modeli ile kurup işletecek firma belirlendi. 6 firmanın katılımı ile gerçekleşen Kayseri Kart ihalesini Çalıkbank aldı.


Yapılan ihale kapsamında, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetinde kullanılan belediye otobüsü ve halk otobüsleriyle yakın zamanda devreye girecek olan raylı sistemde ücret toplama işi tek kart üzerinden yapılacak. İlerleyen zamanda ise elektrik, su, doğalgaz gibi işletmelerle, müze, stadyum ve değişik yerlerde ücret ödeme konusunda bu kart geçerli olacak. İhaleyi kazanan firma, bu hizmetleri yerine getirecek sistemi kuracak, 10 yıl işletecek.


Çalıkbank, 2002 yılında Bursa'nın toplu taşıma elektronik ücret toplama sisteminin kurulumunu gerçekleştiren ve günümüzde de sistemlerini başarılı bir şekilde yürütmekte olan E-Kent satın alımını da bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirmiştir.


Bursa dışında, Adana, Kayseri, Eskişehir, Balıkesir, Tokat, Amasya şehirlerinde de toplu taşımada eletronik ücret toplama çözümleri sunan E-Kent sunduğu sistemler ile, şehirlerin toplu taşımasında ücret toplama operasyonu, çağın gerektirdiği modernizasyona kavuşmakta, teknolojinin geldiği en yüksek standarda ulaşmakta ve mali açıdan denetlenebilir bir yapıya kavuşmaktadır.


Çalıkbank, Türkiye genelinde güvenli ulaşım, tahsilat sistemlerinin yaygınlaştırılması ve bankacılık hizmetleri ile birleştirilmesi çalışmalarını birlikte sürdürdüğü E-Kent'in de deneyimleri ve uzmanlığı ile Kayseri'de yenilikçi güvenilir çözümler sunacaktır.​