E-Kent’ten Türkiye ve Avrupa’nın İlk Şehir Kartı!


Gelişen bilgi teknolojilerini ve değişen müşteri yönelimlerini dikkate alarak yeni bir bankacılık tarifi yapan Türkiye’nin ilk ve tek “Doğrudan Bankası” Aktif Bank.


​Yeni jenerasyon bankacılığın temsilcisi Aktif Bank, iştiraki E-Kent ile geliştirdiği ‘Şehir Kartı’ konseptiyle yeniliklerine devam ediyor. Türkiye ve Avrupa’nın ilk şehir kartı, Aktif38 adıyla Kayseri’de hayata geçti.  


Gelişen bilgi teknolojilerini ve değişen müşteri yönelimlerini dikkate alarak yeni bir bankacılık tarifi yapan Türkiye’nin ilk ve tek “Doğrudan Bankası” Aktif Bank, iştiraki E-kent ile Aktif38 şehir kartını Kayserililerin hizmetine sundu. Chip teknolojisine sahip, ön ödemeli sistemle çalışan Aktif38; toplu ulaşım, alışveriş, yeme içme gibi tüm şehir yaşamı faaliyetlerinde geçerli olacak. Kişinin ismine özel hazırlanan kart ayrıca özel indirimler ve ödül puanlar da sağlayacak. 

Türkiye ve Avrupa’nın ilk şehir kartını uygulamaya koymaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir; “Aktif Bank olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Modern şehir hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olacağına inandığımız ve şehirdeki aktif yaşamı birçok açıdan son derece kolaylaştıran kart sistemimizi ilk olarak Kayseri’de hayata geçirdik. İştirakimiz E-Kent’in ulaşım kartı hizmeti verdiği illerle, şehir kartı çalışmamızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Modern hayatı kolaylaştırırken ön ödeme özelliğe sayesinde halkın borçlanmadan, güvenle ve keyifle işlem yapmasını ve puan kazanmasını sağlayan kartımızı tüm Türkiye’ye kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz ”dedi.


Borç, Faiz, Ekstre Yok…

Nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran Aktif38, ön ödemeli sistemi sayesinde borçlandırmıyor. Herhangi bir faiz uygulaması olmayan kart, temassız işlem özelliğiyle de zamandan kazandırıyor. 


Semt Pazarından, Kuaföre; Otobüsten Eczaneye

İlk kez Kayseri’de uygulamaya koyulan Aktif38; semt pazarından bakkala, eczaneden, fırına, toplu ulaşımdan süpermarketlere kadar birçok noktada geçerli olacak. Anlaşmalı kurumlarda puan kazandırma ve özel indirim gibi avantajlar da sunan kart aynı zamanda zor durumlarda başvurulacak bir asistan görevi de görecek. Kayserililer; su ve elektrik tesisatı, kilit değiştirme, cam kırılması, acil tıbbi ihtiyaçlar gibi sorunlarda Aktif38 çağrı merkezini arayarak yardım alabilecek.