Finartz ve Aktif Tech’ten önemli iş birliği

Ödeme ve biletleme sistemlerine inovatif bir yaklaşım getirmek amacıyla kurulan Aktif Tech ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen fintek şirketlerinden biri olan Finartz arasında, çevrimiçi ödemelerde yaşanan problemleri iyileştirmek üzere önemli bir iş birliğine imza atıldı.

 

Aktif Tech ve Finartz’ın kurduğu iş birliği kapsamında; Finartz’ın ödeme sistemlerindeki güvenlik sürecini daha akıcı hale getiren EMV 3D Secure ürünleri, Aktif Tech’in ATLAS Kart ödeme yazılımına entegre edildi. Böylece fintek ve ödeme sistemleri sektöründe atılan öncü adımlara bir yenisi daha eklendi.

 

İş birliğini resmileştirmek üzere düzenlenen imza töreninde bilgi veren Aktif Tech Genel Müdürü Özgür Bilgin, “Finartz ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği sayesinde Aktif Tech olarak ödeme hizmetleri sunduğumuz müşteriler bundan sonraki süreçte, risk hesaplama teknolojisine sahip olacak. Böylece ek bir kimlik doğrulama adımı olmadan daha hızlı ve güvenli bir ödeme deneyimi yaşayabilecek. Güçlü kimlik doğrulama gerekliliklerini karşılayan bu sistem, aynı zamanda dolandırıcılık işlemlerinin de önüne geçiyor. Çevrimiçi ödemelerde yaşanan problemleri iyileştirmek üzere faaliyete geçirdiğimiz bu hizmet ile birlikte e-ticaret işlemlerindeki başarı oranlarında ciddi bir artış bekliyoruz. Bu iş birliğinde emeği geçen Finartz ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

Finartz Hakkında:

2016 yılında nakitsiz toplum için inovatif çözümler vizyonu ile kurulan Finartz, kendi çatısında oluşturduğu Secureartz, Payartz ve FinartzConnect markaları altında dijital cüzdan altyapıları, elektronik para ve ödeme kuruluşu altyapıları, entegrasyon hizmetleri, sadakat programları, mobil pos ve sanal pos gibi konularda yazılım geliştirirken, ödeme sistemleri alanında global güvenlik sertifikalı ürünler ve büyük ölçekli e-ticaret şirketleri için ödeme geçitleri gibi white label ürünler sunuyor. 2020 yılında Deloitte tarafından belirlenen Teknoloji Fast 50 listesinde, fintek kategorisinde 1. sırada yer alarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen fintek şirketi olan Finartz, e-ticarette ödeme işlemlerinin güvenliği konusunda geliştirdiği 3D Secure 2 çözümleriyle de dünyada güvenli ödeme işlemlerinin geçerliliği konusunda tek otorite kuruluş olan EMVCo’dan Türkiye’de sertifika alan ilk şirket olma özelliği taşıyor.

Aktif Tech Hakkında:

Ödeme ve biletleme sistemleri yazılımlarına yenilikçi bir yaklaşım getirme anlayışıyla kurulan Aktif Tech, Aktif Bank iştiraki olan bir teknoloji şirketidir. Aktif Tech, tüm müşterilerine yüksek katma değerli yazılım çözümleri ve uçtan uca operasyon hizmetleri sunuyor. Aktif Tech’in ödeme sistemleri ürünü Atlas kart ödeme yazılımı; düşük maliyetli web tabanlı bir platform olup finansal kurumlar, ödeme ve e-para kuruluşları için kredi kartları, banka kartları, ön ödemeli kartlar, POS, sanal POS ve ATM gibi terminal ürünlerinin tam fonksiyonlu yönetimini sağlıyor. Aynı zamanda çoklu dil seçeneklerini desteklerken, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre ürünlerde revizeler yapabiliyor.