İstanbul’da ulaşım N Kolay!


Dolmuşlar indiBindi ile dijitalleşiyor


Tüketici ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan N Kolay, ulaşıma dijital bir soluk getiriyor. İstanbullular, indiBindi mobil uygulaması aracılığıyla sarı dolmuşta saniyeler içinde ücretini ödeyebilecek, dolmuşa binmek için ana durağa gitmek zorunda kalmayacak.


Türkiye'nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank'ın dijital bankası N Kolay, yenilikçi çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Geliştirilen indiBindi mobil uygulaması ile İstanbullular dolmuşlarda artık QR kod ile temassız ödemeyi kullanabilecek. Üstelik uygulamadan rezervasyon yapabilecek, durakta beklemeyecek.


Teması sıfırlayan uygulama


İstanbul Taksi Dolmuş Ulaşım Hizmetleri Derneği iş birliğiyle geliştirilen uygulama ile dolmuşlarda temas sıfırlanacak, ödemeler QR üzerinden yapılabilecek. Ayrıca sarı dolmuş olarak bilinen araçlarda İstanbullular rezervasyon da yapabilecek, böylece ilk durağa ulaşmak zorunda kalmayacak.

Bunun yanı sıra dolmuş sürücüleri de uygulama aracılığıyla ödemeleri anlık takip edebilecek, rezervasyon özelliğini kullanarak ana durakta bekleyerek zaman kaybetmeyecek.


İlk yolculuk hediye


Mastercard'ın Masterpass çözümü güvencesiyle kart bilgilerinin saklandığı indiBindi, kullanıcılarına ilk dolmuş yolculuğunu armağan ediyor. Ayrıca her yolculukta toplanan puanlarla, biniş hakkı kazanılıyor. İlk adımda İstanbul Kadıköy'de kullanıma açılan indiBindi'nin önümüzdeki dönemde Türkiye'de de yaygınlaşması için çalışmalar devam ediyor.


Toker: Dolmuş ödemelerindeki dijitalleşme ihtiyacına İndiBindi ile cevap verdik. Elden ele para uzatma devri kapanıyor. Müşterileri hijyen, hız ve yerini rezerve etme ile buluşturuyoruz.


Aktif Bank'ın N Kolay çatısı altında sektörde fark yaratan çalışmalara imza attığını belirten Aktif Bank Perakende, Dijital ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Betügül Toker, "Pandemi ile artan hijyen gerekliliği, temassız uygulamaların hayatımızdaki önemini bir hayli artırdı. Bu süreçte özellikle 'elden ele ücret ödenen' ve hala nakit paranın dolaştığı şehir içi ulaşım araçlarında hem yolcular hem de şoförler için risk yükseldi. Bu iç görüden yola çıkarak yeni uygulamamız indiBindi'yi hayata geçirdik ve ihtiyaç duyduğumuz hijyeni, hızı, kolaylığı bu uygulamada buluşturduk. Türkiye'de oldukça yaygın olarak kullanılan ve bizim ulaşım kültürümüzün bir parçası olan dolmuşlara temassız ödeme teknolojisini entegre ederek, hayatı kolaylaştırmak ve riski minimize etmek istedik. Önümüzdeki dönemde uygulamanın sınırlarını genişleterek, bu deneyimi Türkiye'yle paylaşmak istiyoruz" dedi. Ayrıca "Eskiden dolmuşa binmek için sıra beklenirdi. Ya da ana merkez durağa gidilmesi gerekirdi. Buna da bir çözüm bulduk. Artık evden çıkmadan önce dolmuş rezervasyonunuzu yaparak, durakta binme rahatlığına kavuşuyorsunuz. Koşturmaya gerek kalmadan, herkes dolmuşuna ücretini de mobil uygulamadan ödeyerek binecek. Üstelik bedava biniş hakkı kazanacak ve nakit taşımak zorunda kalmayacak" sözlerini ekledi.Aktif Bank Hakkında


Türkiye'nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdüren Aktif Bank, iştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10'un üzerinde iş kolunda hayatın 360 derece her noktasında 10 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Perakende bankacılıkta etkin iş birlikleri, inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımlarıyla bireysel müşteri pazarının yüzde 18'ine sahip olan Aktif Bank, inovatif çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Müşteri deneyiminde mükemmelliği yakalamak hedefiyle dijital dünyasını sürekli olarak çeşitlendiren Banka, "N Kolay" dünyasını, yeni ürün ve hizmetlerle büyütüyor. Sunduğu N Kolay Bono ile yatırım yapmayı kolaylaştıran uygulamada, fatura ödeme ve döviz alım satım imkânı sunan FX platformu gibi özellikler de bulunuyor. Hayatı kolaylaştıran ve bireylerin ihtiyaçlarına her an, her yerde, şube olmaksızın hızla cevap veren dijital bankası N Kolay ile Banka, İstanbul Maratonu'nun isim sponsorluğunu da üstleniyor. Aktif Bank, dijital dünyasının bir diğer oyuncusu Passo mobil uygulaması ile sadece maçlara değil, konserden tiyatroya tüm etkinliklere kolayca giriş sağlıyor. Passo'nun statlarda sağladığı avantajlara QR ile 7/24 para transferi, alışveriş ve anlık kredi gibi imkânlar eşlik ediyor. Banka ayrıca 7 şehirde her ay milyonlarca kişiye akıllı ulaşım ve akıllı şehir kartı çözümleri sunuyor. Teknoloji devi Mitsubishi ile ortaklıklar yürüten Aktif Bank, siber güvenlik, biyometrik doğrulama, güvenlik teknolojileri ve İnşaat sektörü gibi alanlarda Türkiye'yi yepyeni teknolojilerle tanıştırıyor.