N Kolay ve Otoplus’tan önemli iş birliği

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay, Türkiye’nin en büyük platformlarından letgo’nun ikinci el araç alım satımındaki yenilikçi markası otoplus ile önemli bir iş birliğine imza attı. Yeni nesil bankacılık çözümleriyle hayatı kolaylaştıran N Kolay; dijital kanallardan sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerin yanı sıra müşterilerin ihtiyaçlarını tespit ederek farklı kanallarda da deneyim iyileştirici dijital dönüşüm projeleri geliştiriyor. Bu iş birliği kapsamında N Kolay, Türkiye’de büyümeye devam eden otoplus merkezlerine özel yüzde 1,99 rekabetçi faiz oranı ile avantajlı kredi imkânı sunuyor. Müşteriler otoplus merkezlerinde beğendikleri bağımsız ekspertiz raporlu araca 1 yıl/20 bin km garanti ve N Kolay’ın birkaç dakika içinde tamamlanan dijital başvuru süreci ile hızlıca kredi başvurusunda bulunarak sahip olabilecek.


Yılmaz: “İkinci el taşıt kredisi tecrübemizi otoplus ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Sektörün güçlü oyuncularından otoplus ile iş ortaklığı gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını vurgulayan Aktif Bank Perakende Bankacılık Grup Başkanı Pınar Yılmaz, “Aktif Bank olarak 2016 yılından bu yana ikinci el taşıt finansmanı konusunda çalışıyoruz. Bu alandaki deneyimimizi ve N Kolay’ın müşteri odaklı, hayatı kolaylaştıran dijital çözümlerini, otoplus’ın letgo güvencesiyle sunduğu ikinci el araba portföyü ile birleştirerek verimli bir iş birliğine imza attığımıza inanıyoruz. Otoplus merkezlerine özel yüzde 1,99 uygun faiz oranı ve dijital başvuru sürecimiz ile daha fazla müşteriye ulaşmayı ve insanların hayallerindeki araca sahip olmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.


Letgo Araba Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdürü Tuluy Noyan ise ikinci el araç sektöründe satışların canlanmasının krediye kolay ulaşım imkanı ile doğru orantılı olduğunu belirterek Aktif Bank ile yaptıkları iş birliğinin otoplus müşterileri tarafından yoğun ilgiyle karşılanacağını ön gördüklerini ifade etti. Tuluy Noyan, 20 gün içinde iade güvencesiyle herhangi bir sürpriz masrafla karşılaşılmayan, pürüzsüz müşteri deneyimi sunan otoplus merkezlerinde, Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşları ile iş birlikleri yaparak kendi aracına sahip olmak isteyen ancak fiyatlar noktasında tereddüt eden tüketicinin nakit ihtiyaçlarını ulaşılabilir çözümlerle karşılamayı hedeflediklerini kaydetti.