Passolig Mobil Uygulaması için genç fikirler yarışacak

Passolig mobil uygulamasını genç fikirlerle daha da geliştirecek.

16-18 Aralık tarihlerinde iki gün süreyle devam edecek Passolig Fikir Maratonuna katılacak girişimciler, Passolig’i mobil cihazlara taşıyacak uygulamanın yaratıcı ekibinde yer alma şansını elde edecek ve hazırlanan mobil uygulamayı ilk deneyimleyenlerden olarak bir sonraki adımları için fikir geliştirme fırsatını yakalayacak.​

Passolig, kart ve e-bilet işlemlerinin mobil cihazlardan kolayca yapılabilmesini sağlayacak uygulama için Fikir Maratonu (Ideation Hackaton) düzenliyor. Tüm yazılımcıların katılımına açık olan Hackathon, 16-18 Aralık tarihleri arasında Habita Coworking'de, Stage-co ile birlikte gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılan yazılımcılardan uygulamaya viral etki sağlayacak yaratıcı özellikler eklemeleri ve kullanıcıların yararına platformlar için çözümler geliştirmeleri bekleniyor. Hackathon sonunda jüri tarafından başarılı bulunan fikirler Passolig'in mobil uygulamasının bir sonraki adımları için hayata geçirilecek.

18 Aralık tarihinde, Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı'nın,  Aktif Bank üst düzey yöneticilerinin ve sürpriz isimlerin katılımıyla oluşturulan jüri, fikir geliştiren başarılı takımları seçecek.  Oylama sonucunda;  birinci gelen ekibe 6000 TL, ikinci ekibe 3000 TL ve üçüncü ekibe 1000 TL ödül verilecek.

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Passolig mobil uygulamasının ilk aşamasını kullanıma hazır hale getirdiklerini belirterek futbolseverlerin yakında mobil cihazlardan da kolayca işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtti. Uygulamanın bir sonraki aşamaları için genç fikirlerden ilham almak amacıyla Hackathon düzenlediklerini belirten Kazancı; "Teknoloji baş döndüren bir hızla gelişiyor ve yeni nesil de bu değişime aynı hızda ayak uyduruyor. Biz de müşterilerin ihtiyaçlarını daha pratik ve etkin şekilde karşılayabilecek çözümleri sürekli olarak geliştiriyoruz. 2,5 milyona yaklaşan Passolig Kart sahibi ve bundan sonra Passolig üyesi olacak futbolseverler uygulama üzerinden Passolig başvurusunda bulunabilecek, gerekirse vize uzatma işlemi yapabilecek, isterse bilet satın alma ve bilet transferi gibi işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Uygulamanın sonraki aşamaları için genç yazılımcıların fikirlerine kulak vermek istedik. Gerçekten son derece yaratıcı ve ihtiyaca dönük buluşlar ortaya çıkacağına eminiz. Birlikte çok eğlenceli ve verimli iki gün geçirip yeni fikirler ortaya koyacağız. Tüm yazılımcıları bu süreçte rol almaya davet ediyoruz" dedi.

Futbolu seven, teknolojiyle yakından ilgilenen ve Passolig Fikir Hackhatonu'na katılmak isteyen tüm genç yazılımcıların https://passolighackathon.eventbrite.com adresinden kayıt yaptırmaları yeterli.