Türkiye’nin Bilişim Yıldızı E-Kent oldu!


E-Kent “Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması”nda, jüri değerlendirmesi ve halk oylaması sonucunda “e-haber” dalında birinciliğe layık görüldü.


​Şehir Teknolojileri inşa etme felsefesiyle hizmet veren ve ulaşım teknolojileri alanının lider firması E-Kent’in hizmet verdiği şehirlerde ulaşım çözümlerinin tamamlayıcısı olarak hayata geçirdiği şehir portallarından “kart38” Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen “Bilişim Yıldızları E-Dönüşüm Yarışması”nda, jüri değerlendirmesi ve halk oylaması sonucunda “e-haber” dalında birinciliğe layık görüldü.


Aktif Bank’ın iştiraki olan E-Kent’in hizmet verdiği şehirlerde hayata geçirdiği şehir portalları, şehirde sosyal bir ortam yaratılabilmesi ve şehirlerin daha etkin tanıtılması amacıyla gerçekleştirilmiştir. İnternet üzerinde dönüşüm sağlamış veya iş yapısını internet ortamına taşımış farklı web projelerinin ödüllendirildiği yarışmada uzman ve tecrübeli jürilerin yanı sıra, halk oylaması da değerlendirmeye katılmış; böylece etkinliğe her seviyeden, daha fazla internet kullanıcısının aktif olarak katılması sağlanmıştır.


Kayseri şehir portalı www.kart38.com​​’da, Kayserililer kentle ilgili güncel haberlere, etkinliklere, ulaşım ile ilgili bilgilere, tarihçe ve coğrafi yapı, belediyenin projeleri, verdiği sosyal hizmetler gibi bilgilere yer veriliyor.  Tüm bu yararlı bilgilerin yanında kent rehberi, kentin hava durumu, kentle ilgili fotoğraf albümü, kur bilgileri, seri ilanlar, duyuru ve ihale bilgilerini de sunuyor. Ek olarak Kart 38 sahibi olan Kayserililer ulaşım kartları ile ilgili tüm işlem detaylarına ulaşabilmektedir.


Jüri oylaması sonucu “e-haber” dalında finale kalan “Kart 38” şehir portalı, 01–16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen halk oylamasında en çok oyu alarak birinci olmuştur.​