UPT Yapın Para Gönderirken Fazla Para Harcamayın!


Aktif Bank-PTT işbirliğiyle hayata geçirilen Ucuz Para Transferi (UPT) sayesinde tüm bankalardan online PTT İşyerlerine ve tüm online PTT İşyerlerinden bankalara, ucuz ve kolay bir şekilde para transferi gerçekleştiriliyor.


UPT ile PTT İşyeri olan bankasız yerleşim yerlerine dahi  para transferi yapılabiliyor.


Türkiye’nin ilk ve tek “Doğrudan Bankası” Aktif  Bank ile Türkiye’nin köklü kuruluşlarından PTT yeni bir işbirliğine imza atıyor ve para transferi sisteminde yeni bir dönemi başlatıyor. Ucuz Para Transferi (UPT) ile artık Türkiye’nin her yerine uygun fiyatlarla  para transferi yapmak mümkün oluyor. 

UPT ile tüm bankalara ve banka şubesi olmayan ilçe/nahiyelerine yapılacak para transferi, PTT’nin 4.000’e yakın online işyeri sayesinde artık en yaygın biçimde; ucuz, kolay, hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleşiyor.


UPT herkesin hayatını kolaylaştıracak!

Ucuz Para Transferi’nin (UPT) detaylarının aktarıldığı basın toplantısında konuşan Aktif Bank Genel Müdürü Dr.Önder Halisdemir, “UPT ile tüm yerleşim yerlerinde kapı komşusu olmayı ve ayrıca banka şubesi bulunmayan yerleşim beldelerinde yaşayan nüfusun hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini” söyledi. Halisdemir; “Ülkemizin köklü kurumlarından PTT ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. UPT ile bankalar arası para transferi çok uygun fiyatlara yapılıyor. Artık para gönderirken fazla  para harcamak yok. Aktif Bank olarak etkin ürün ve servislerimiz, yaygın hizmet anlayışımızla önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza ‘yenilikçi ürün ve hizmetler’ verebilmek için çeşitli işbirlikleri yapacağız.” dedi.


PTT Genel Müdürü Osman Tural ise 169 yıldır Türkiye’nin her köşesine ulaşarak insanlara mutluluk dağıtan PTT’nin böyle bir fırsatın içinde yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tural, “Yaşadığımız çağda vatandaşın hayatını kolaylaştıranlar kazanıyor. UPT ile askerdeki oğluna, üniversitede okuyan kızına, hasta yakınına para göndermek isteyenler artık yüksek fiyatlar ödemeden; ucuz ve hızlı bir biçimde işlemlerini gerçekleştirecek. Aktif Bank’a bizimle yaptığı işbirliği için teşekkür ediyoruz” dedi.


Sistem nasıl işliyor?

Vatandaşlar UPT işlemini bir PTT İşyerine giderek ya da bankaların şube, internet ve telefon bankacılığı kanalları ile yapabilecekler. PTT İşyerlerini tercih edenler, Online PTT İşyerlerinde UPT talimat formunu doldurup imzalayarak, iletmek istedikleri tutarların  hesaba (IBAN), karta ve isme transferini gerçekleştirebileceklerdir. Banka kanallarından UPT yapacak vatandaşlar isme EFT işlemi aracılığıyla paranın gönderileceği alıcı bankayı Aktif Bank, şubeyi UPT Merkezi-666 seçerek transfer yapabilecekler.

UPT hakkında daha ayrıntılı bilgiyi 44 44 878 numaralı çağrı merkezinden ya da www.upt.com.tr​ adresinden alabilirsiniz.​