UPT’ye ‘Avrupa’nın En İyi Ödeme Uygulaması’ ödülü

Aktif Bank iştiraki olan, Türkiye’nin ilk yerli para transfer markası UPT’nin (Uluslararası Para Transferi) ‘Online Talimat’ uygulaması,

​Aktif Bank iştiraki olan, Türkiye'nin ilk yerli para transfer markası UPT'nin (Uluslararası Para Transferi) 'Online Talimat' uygulaması, mobil ve dijital ödeme sektörünün dünyada önde gelen oyuncularını İstanbul'da buluşturan 'Mobile Money&Digital Payments –Global 2015' organizasyonunda, 'Best Payment Deployment in Europe' kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.


Mobil ve dijital ödeme dünyasının önde gelen kuruluşları ve uzmanların bir araya geldiği Mobile Money&Digital Payments –Global 2015'de nakitsiz ödeme dünyasının getirdiği ve getireceği yenilikler ele alındı. Bu önemli buluşmada, 2010 yılından bu yana "Ucuz Para Transferi" ve "Universal Payment Transfer" olarak hem yerel hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş. (UPT) de, yenilikçi uygulamalarıyla yer aldı. Ödeme sektörünün en iyi uygulamalara ödül verildiği organizasyonda, UPT'nin 'Online Talimat' uygulaması, 'Avrupa'nın En İyi Ödeme Uygulaması kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.


'Online Talimat' ile hızlı para transferi


UPT CEO'su Erol Ulu, Türkiye'nin ilk para transferi markası ve lisanslı ödeme kuruluşu olarak Türkiye'de gerçekleştirilen bu kapsamdaki uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, şunları söyledi:


"Ödeme dünyası, teknolojinin de geldiği nokta itibari ile kullanıcıya pekçok alternatif sunuyor. Nakitsiz ödeme de dijital dünyanın bizlere sunduğu çok önemli bir ürün. Kullanımın yaygınlaşması elbette zaman alacak ancak bu opsiyonu sunuyor olmanın sağladığı avantajları göz ardı edemeyiz. UPT olarak teknolojiyi en etkin şekilde kullanmayı kendimize hedef edindik. 'Online Talimat' ile müşterilerimize şubeye gitmeden bilgileri online ortamda girmelerine imkan tanıyarak, Türkiye'de 5 binden fazla ödeme noktasından sadece nakit teslimi ile işlemi tamamlamalarına imkan sağladık. Burada kullanıcı kendi ana dilinde giriş yapma imkanına sahip. Sistem Kirilce dahil pekçok dili Latinceye çevirerek hem hata riskini minimize ediyor, hem de işlem süresinde olumlu anlamda ciddi bir fark yaratıyor."


'Tüm işlemler online ortamda yapılabilecek'


Ulu, tüm işlemlerin online ortamda yapılmasına imkan tanıyacak olan Online UPT projesi üzerinde de yoğun şekilde çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:


"Hedefimiz müşterilerimize en kısa sürede online ortamda işlemlerini tamamlama imkanını sunmak ve müşterilerimizden gelen taleplerle projeyi daha da ileriye taşımak. UPT olarak bizim temel amacımız müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve aynı zamanda iş ortaklarımız ile büyüme planlarımızı hızlı bir şekilde sürdürmektir. Tüm ortaklarımız için sadece birkaç dakika içinde 222 ülkede 400 bin noktaya online para transferine imkan tanıyan bir altyapıya sahibiz. Bu bizi sektörde bir adım ileriye taşıyor. Yurt dışında çalıştığımız kurumlar kendi ülke ve bölgelerinin pazar lideri olmuş geniş dağıtım ağına sahip güçlü kuruluşlardır. Bu da bize dünyanın birçok ülkesinde yerel oyuncu olma avantajını sağlıyor. En önemli büyüme hedefimiz ise mevcut iş ortaklarımız ve yeni geliştirmekte olduğumuz temsilcilik yapımız ile Türkiye'de faaliyet gösteren UPT hizmet noktalarımızı hızlı bir şekilde artırmaktır. UPT olarak teknik donanımımız ve uzman çalışma kadromuz ile sektörde çözüm arayan tüm iş ortaklarına en doğru çözümü yaratmak için çalışıyoruz."