UPT’ye İki Fintech Ödülü Birden…


Aktif Bank iştiraki UPT, Fintech Forum İstanbul tarafından düzenlenen Türkiye Fintech Ödülleri organizasyonunda iki farklı ödüle layık görüldü.200 ülkede 400 bin hizmet noktasında hızlı, kolay ve ucuz para transferi çözümleri sunan UPT, "En Çok İşlem Hacmine Sahip Şirket" ve "En Çok Çalışana Sahip 4. Şirket" seçildi.


Global para transferi ve ödeme platformu UPT, Avrupa'dan ve Türkiye'den finans ile teknoloji alanının liderlerini buluşturan Fintech Summit kapsamındaki "Türkiye Fintech Ödülleri" organizasyonu tarafından iki farklı ödüle layık görüldü. "En Çok İşlem Hacmine Sahip Şirket" ve "En Çok Çalışana Sahip 4. Şirket" seçilen UPT, fintech alanındaki öncü rolünü kanıtladı. 2010 yılında, Türkiye'nin özel sermayeli en büyük yatırım bankası Aktif Bank'ın bir iştiraki olarak faaliyete başlayan UPT, 8 yıl gibi bir sürede para transferi alanının en büyük oyuncusu oldu.


Konuyla ilgili bilgi veren UPT Genel Müdürü Serhan Kavi, "Türkiye'nin ilk yerli, uluslararası para transferi kuruluşu olarak, sektöre getirdiğimiz yenilikler ve öncü hizmetlerimizle bugüne dek pek çok ödül kazandık. Önde gelen finans ve teknoloji oyuncularının katıldığı, geleceğin teknolojileriyle şekillenecek finans sektörünün masaya yatırıldığı böyle önemli bir organizasyon tarafından iki ayrı ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. Hızlı, kolay ve ucuz para transferi çözümleri alanında çalışmaya ve inovatif hizmetler sunmaya devam edeceğiz." dedi.​